انیمیشن سوپر ماریو در Rotten Tomatoes شروع افتضاحی داشت

این‌همه نقد منفی؟

انیمیشن سوپر ماریو در Rotten Tomatoes شروع افتضاحی داشت پیمان امامی ۲ ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ سینمای جهان
برادران سوپر ماریو

در حالی که انیمیشن سینمایی برادران سوپر ماریو (The Super Mario Bros) برای نمایش در سینما آماده می‌شود، موج اول نمرات منتقدان در Rotten Tomatoes باعث ناامیدی طرفداران خواهد شد.

سوپر ماریو یک بازی پلتفرمر یا پرشی است که مشهورترین و موفق‌ترین بازی ویدئویی در این سبک به شمار می‌رود. شخصیت اصلی این بازی، ماریو یا قارچ‌خور نام دارد که با قد کوتاه و سبیل فانتزی و کلاه بزرگش شناخته می‌شود. بازی سوپر ماریو، همواره یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های ویدئویی در چهار گوشه جهان بوده است و شخصیت‌های آن از ماندگارترین کاراکتر‌های این مدیوم هستند.

انیمیشن جدید استودیو ایلومینیشن (Illumination) که با همکاری شرکت نینتندو (Nintendo) ساخته شده، تا چند روز دیگر به روی پرده خواهد رفت. روند بازاریابی این فیلم در هفته‌های گذشته سرعت گرفت که انتظار می‌رود تاثیر بسزایی در فروش آن داشته باشد. به‌تازگی هم ایلومینیشن از یک تریلر جدید و مجموعه‌ای از پوسترهای این فیلم رونمایی کرد و به اشتیاق طرفداران برای تماشای آن افزود.

آیا The Super Mario Bros در گیشه متحمل شکست می‌شود؟

در حالی که انتظارها از این فیلم دائما رو به افزایش است، برادران سوپر ماریو نتوانسته نظر منتقدان Rotten Tomatoes را به خود جلب کند. امتیاز فاجعه‌بار ۴۶ درصد که انیمیشن یونیورسال (Universal) در این سایت به دست آورده، احتمالا تاثیر منفی در فروش آن خواهد داشت. این در حالی است که پیش‌بینی‌ها چیز دیگری می‌گفتند. مثلا پیش‌بینی شده بود که این فیلم یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۲۳ باشد.

پیتر بردشاو (Peter Bradshaw) از گاردین می‌گوید که این فیلم، یک «ناامیدی» و «از هر نظر، بی‌روح و بی‌مزه» است. به طوری که حتی «در مقایسه با نسخه سال 1993» هم بسیار «ناامیدکننده» به نظر می‌رسد. همچنین منتقدی دیگر معتقد است که: «فیلم، شبیه به تماشای مردن مکرر یک نفر در بازی ماریو است. امیدوارید به سمت چیزی هیجان‌انگیزتر حرکت کنید، اما بازی تمام می‌شود.»

امتیاز انیمیشن در سایت Metacritic هم ۴۸ است که امتیاز چندان جالبی نیست. همان‌طور که گفتم، احتمال دارد این امتیازها باعث بی‌میلی مخاطبان برای تماشای فیلم شوند و در نتیجه، فروش آن کاهش پیدا کند. با وجود این، شاید هم محبوبیت بازی ماریو به داد نسخه سینمایی‌اش برسد. محبیوبیتی که شرکت یونیورسال روی آن، حساب باز کرده است.

3.7 7 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا