پیش‌بینی پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۲۳

پیش‌بینی پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۲۳

فاتحان باکس آفیس سال ۲۰۲۳ کدام آثار خواهند بود؟

آثار دیزنی (Disney)، مارول (Marvel)، دی سی (DC) و چندین فیلم استودیویی دیگر با بودجه کلان، احتمالا در سال ۲۰۲۳ بتوانند میلیاردها دلار درآمد داشته باشند. در این مطلب می‌خواهیم به پیش‌بینی پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۲۳ بپردازیم.

سال ۲۰۲۲ یک سال مهم و موفق برای باکس آفیس پس از یک دوره کم‌سابقه تاریخی در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به دلیل همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ بود. پیش از شیوع کرونا، باکس آفیس جهانی با فروش کلی ۴۲.۵ میلیارد دلاری رکورد جدیدی را ثبت کرد. در سال ۲۰۱۹ با رهبری فیلم‌های پرفروشی مثل Avengers: Endgame، The Lion King و Frozen 2 شرکت دیزنی درآمد بسیار خوبی را کسب کرد. در این سال ۹ فیلم موفق به ثبت فروش یک میلیارد دلاری شدند، در حالی که در سال ۲۰۲۲ تنها دو فیلم یعنی Top Gun: Maverick و Jurassic World: Dominion موفق به ثبت چنین فروشی شدند.

واضح است که سال ۲۰۲۲ هم با این که سال نسبتا موفقی بود، اما فاصله زیادی تا دوره اوج باکس آفیس در زمان قبل از همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ داشت، اما سال ۲۰۲۳ آماده اکران چند فیلم عظیم است تا دوباره سالن‌های سینما را به سمت آن درآمدهای زیاد قبلی بازگرداند. از آن جایی که غول خفته باکس آفیس سال جاری به‌زودی اکران می‌شود و پتانسیل تبدیل شدن به پرفروش‌ترین فیلم امسال را دارد، وقت آن رسیده که به فراتر از حال نگاه کنیم و به پیش‌بینی پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۲۳ بپردازیم.

از یک راکون سخنگو تا یک لوله‌کش ایتالیایی دوست‌داشتنی، در اینجا ۱۰ فیلمی که می‌توانند پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس ۲۰۲۳ باشند، حضور دارند. پس با پیش‌بینی پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۲۳ همراه باشید:

۱. Fast X

تاریخ اکران: ۱۹ مه ۲۰۲۳ (۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲)

پیش‌بینی فروش در آمریکای شمالی: ۳۲۰ میلیون دلار

پیش‌بینی فروش در دیگر نقاط جهان: ۸۸۰ میلیون دلار

پیش‌بینی مجموع فروش جهانی: ۱.۲ میلیارد دلار

مجموعه سریع و خشن (The Fast and Furious) به خاطر خودروهای سریع، خانواده و تسلط بر گیشه‌های سراسر جهان شناخته می‌شود. با وجود وضعیت کلی ضعیف فروش فیلم، فیلم F9: The Fast Safa در باکس آفیس جهان ۷۲۶.۲ میلیون دلار به دست آورد که ۵۵۳.۲ میلیون دلار از آن مربوط به سینماهای بین‌المللی خارج از آمریکای شمالی بود، این رقم یکی از بزرگترین فروش‌های باکس آفیس پس از همه‌گیری ویروس کرونا بود.

موفقیت تجاری این فیلم بسیار محتمل به نظر می‌رسد، وقتی که این واقعیت‌ها را ترکیب کنیم که چنی هنوز برای اکران گسترده این مجموعه در بازار خود باز است، ستاره‌های جدیدی مثل جیسون موموآ (Jason Momoa) و بری لارسون (Brie Larson) به تیم بازیگران آن پیوسته‌اند و این دهمین فیلم (البته نه پایانی) از مجموعه سریع و خشن است.

۲. The Little Mermaid

تاریخ اکران: ۲۶ مه ۲۰۲۳ (۵ خرداد ۱۴۰۲)

پیش‌بینی فروش در آمریکای شمالی: ۴۰۰ میلیون دلار

پیش‌بینی فروش در دیگر نقاط جهان: ۶۰۰ میلیون دلار

پیش‌بینی مجموع فروش جهانی: ۱ میلیارد دلار

مرگ، مالیات‌ها و بازسازی‌های لایو اکشن دیزنی بر باکس آفیس تسلط دارند. چهار بازسازی مجزای دیزنی در باکس آفیس جهانی بیش از یک میلیارد دلار فروش داشته‌اند. آخرین بازسازی این شرکت فیلم The Lion King بود که در جولای ۲۰۱۹ اکران شد و فروش خیره‌کننده ۱.۶۶ میلیارد دلاری در سراسر جهان، موفق شد تا به هشتمین فیلم پرفروش تمام دوران تبدیل شود.

با بازی هلی بیلی (Halle Baily) و کارگردانی راب مارشال (Rob Marshall)، کارگردان فیلم Into The Wood، بازسازی داستان پری دریایی کوچولو قرار است این روند بازسازی آثار قدیمی دیزنی را ادامه دهد. این داستان دوست‌داشتنی با جمعیت طرفداران عظیم و پتانسیل موسیقی بکر، به پری دریایی شانس مبارزه را برای ثبت فروش یک میلیارد دلاری می‌دهد.

۳. Guardians of the Galaxy Vol. 3

تاریخ اکران: ۵ مه ۲۰۲۳ (۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲)

پیش‌بینی فروش در آمریکای شمالی: ۴۰۰ میلیون دلار

پیش‌بینی فروش در دیگر نقاط جهان: ۵۰۰ میلیون دلار

پیش‌بینی مجموع فروش جهانی: ۹۰۰ میلیون دلار

بزرگترین فیلم مارول ر سال ۲۰۲۳ نقطه اوج نه سالی است که نگهبانان کهکشان سفر خود را زیر نظر جیمز گان (James Gunn)، نویسنده و کارگردان این سه‌گانه که اکنون رهبری دنیای دی سی (DCU) را بر عهده دارد، آغاز کرد. سطح احساسات در این فیلم بسیار بالاست، زیرا این را می‌دانیم که این اثر پایان داستان نگهبانان کهکشان است.

قبلا بسیاری از طرفداران انتظار داشتند که فیلم پایانی بر یک سه‌گانه باشد که نهایتا وقتی جیمز گان به استودیو دی سی (DC Studios) پیوست، تقریبا این حدس رسمی شد و احتمالا دیگر شاهد ساخت قسمت جدید Guardians of the Galaxy، حداقل با تیم فعلی نخواهیم بود. قسمت قبلی این مجموعه یعنی Guardians of the Galaxy Vol. 2 درآمد چشمگیر ۸۶۹.۱ میلیون دلاری داشت، اما بعید است با توجه به اتفاقات اخیر، بزرگترین بازار بین‌المللی در خارج از آمریکای شمالی یعنی کشور چین، این فیلم را اکران کند. با این حال، انتظارات از این فیلم بسیار زیاد خواهد بود، زیرا طرفداران شش سال است که برای این قسمت منتظر مانده‌اند و می‌توان با قاطعیت گفت که Guardians of the Galaxy Vol. 3، چه در چین اکران شود یا نشود، به پردرآمدترین فیلم نگهبانان کهکشان تبدیل خواهد شد.

۴. Aquaman and the Lost Kingdom

تاریخ اکران: ۲۵ دسامبر ۲۰۲۳ (۴ دی ۱۴۰۲)

پیش‌بینی فروش در آمریکای شمالی: ۳۱۰ میلیون دلار

پیش‌بینی فروش در دیگر نقاط جهان: ۵۷۰ میلیون دلار

پیش‌بینی مجموع فروش جهانی: ۸۸۰ میلیون دلار

باکس آفیس چین برای موفقیت فیلم Aquaman and the Lost Kingdom قطعا می‌تواند سهم بزرگی داشته باشد. فیلم Aquaman در سال ۲۰۱۸ نه تنها بیش از یک میلیارد دلار در سطح جهان درآمد داشت، بلکه نزدیک به ۳۰۰ میلیون از آن درآمد را در باکس آفیس چین به دست آورد. جدیدترین فیلم اکران شده دی سی یعنی Black Adam، در کشور چین اکران نشد و ممکن است در نهایت یکی از عوامل فروش پایین آن، همین موضوع باشد. با این حال مجموعه آکوامن نسبت به فیلم‌هایی مانند Black از سطح بالاتری برخوردار است.

پس از یک تاخیر غافلگیرکننده نه ماهه، اکنون قرار است تا فیلم Aquaman and the Lost Kingdom، مانند قسمت قبلی خود که در کریسمس ۲۰۱۸ اکران شد، در کریسمس ۲۰۲۳ روی پرده سینماها برود. در حالی که احتمال می‌رود این فیلم بتواند یک موفقیت تجاری دیگر برای شرکت برادران وارنر (Warner Bros) باشد، اما اخیر اخباری منتشر شده‌اند که اعلام کرده‌اند، دنیای سینمایی دی سی بزودی به طور کامل ریبوت خواهد شد، بنابراین به احتمال زیاد جیسون موموآ نیز از نقش آکوامن کنار خواهد رفت در دنیای دی سی جدید، بازیگر دیگری این نقش را ایفا کند.

۵. The Marvels

تاریخ اکران: ۲۸ جولای ۲۰۲۳ (۶ مرداد ۱۴۰۲)

پیش‌بینی فروش در آمریکای شمالی: ۳۲۰ میلیون دلار

پیش‌بینی فروش در دیگر نقاط جهان: ۵۰۰ میلیون دلار

پیش‌بینی مجموع فروش جهانی: ۸۲۰ میلیون دلار

روی کاغذ، ممکن است فروش ۸۲۰ میلیون دلاری برای این فیلم، پس از فروش حیرت‌انگیز ۱.۱ میلیون دلاری قسمت اول در باکس آفیس جهانی سال ۲۰۱۹، ناامید کننده باشد. با این حال نباید فراموش کرد که یکی از عوامل موفقیت تجاری بزرگ فیلم قبلی این بود که استودیو مارول (Marvel Studios) کمتر از دو ماه قبل از اکران فیلم Avengers: Endgame (پرفروش‌ترین فیلم دهه گذشته) اکران شد.

این بار فیلم The Marvels باید به تنهایی در یک بازی مطلوب در اواخر ماه جولای که هنوز آثار مهمی اکران نشده است، به رقابت بپردازد و این شانس موفقیت تجاری فیلم را بالا می‌برد. نیا داکوستا (Nia DaCosta)، کارگردان تازه‌وارد دنیای سینمایی مارول (MCU) می‌تواند نقش مهمی در سرگرم‌کنندگی و شاداب کردن این فیلم داشته باشد و در کنار حضور بری لارسون در نقش کارول (Carol Dancers) یا کاپیتان مارول به طرفداران دلیلی برای هیجان‌انگیز بودن این مجموعه بدهد.

۶. The Super Mario Bros. Movie

تاریخ اکران: ۷ آوریل ۲۰۲۳ (۱۸ فروردین ۱۴۰۲)

پیش‌بینی فروش در آمریکای شمالی:  ۳۰۰ میلیون دلار

پیش‌بینی فروش در دیگر نقاط جهان: ۵۰۰ میلیون دلار

پیش‌بینی مجموع فروش جهانی: ۸۰۰ میلیون دلار

ماریوی معروف و دوست‌داشتنی که قرار است پس از مدت‌ها به صفحه بزرگ سینماها بیاید، آمده تا یک پرنسس را نجات دهد، ستاره‌ای را به دام بیندازد و راه خود را به یک موفقیت بزرگ در باکس آفیس باز کند. انیمیشن The Super Mario Bros. Movies یک لحظه مهم در تاریخ فیلم‌های اقتباسی از بازی‌های ویدئویی است. این شکل از فیلم‌ها معمولا به خاطر شکست‌های بزرگشان در باکس آفیس و عصبانی کردن شدید طرفداران بازی‌های اصلی شناخته می‌شوند، اما موفقیت اخیر آثاری از جمله Sonic the Hedgehog و Uncharted می‌توانند به تجدید قوا در این قلمروی ناشناخته کمک کنند.

در میان مجموعه بازی‌های ویدئویی، دنیای برادران سوپر ماریو به عنوان یکی از نمادین‌ترین و شناخته‌شده‌ترین دنیاها و شخصیت‌ها، جایگاه خود را تاریخ ثبت کرده‌اند. با توجه به واکنش‌های اولیه طرفداران نسبت به تریلر اولیه این انیمیشن، می‌توان گفت که تقریبا همه طرفداران برای اکران این اثر مورد انتظار در سه ماه اول ۲۰۲۳ هیجان‌زده هستند، حتی اگر که همه آن‌ها از این که کریس پرت (Chris Pratt) صداپیشه ماریو است، راضی نباشند. با فرض این که این اثر قرار است یکی از پردرآمدترین فیلم‌های انیمیشنی سال ۲۰۲۳ باشد، انتظار می‌رود تا در آینده‌ای نزدیک این محصول مشترک بین شرکت نینتندو (Nintendo) و استودیوی انیمیشن‌سازی ایلومینیشن (Illumination)، چندین دنباله، اسپین‌آف و حتی رویدادهای کراس‌اوری دریافت کند.

۷. Ant-Man and the Wasp: Qutumania

تاریخ اکران: ۱۷ فوریه ۲۰۲۳ (۲۸ بهمن ۱۴۰۱)

پیش‌بینی فروش در آمریکای شمالی: ۳۲۰ میلیون دلار

پیش‌بینی فروش در دیگر نقاط جهان: ۴۵۵ میلیون دلار

پیش‌بینی مجموع فروش جهانی: ۷۷۵ میلیون دلار

برای شروع سال جدید میلادی، اولین فیلم پرفروش هالیوود اثری نیست به جز ساخته جدید استودیو مارول و بازگشت شکوهمندانه اسکات لنگ (Scott Lang) یا همان مرد مورچه‌ای که پل راد (Paul Rudd) در دنیای سینمایی مارول نقش آن را ایفا می‌کند.

کانگ فاتح (Kang the Conqueror) با بازی جاناتان میجرز (Jonathan Majors) که نقش بسیار مهمی در سه فاز دوم دنیای سینمایی مارول دارد، یکی از مواردی است که به طرفداران دلیل بزرگتری را برای رفتن به سالن‌های سینما می‌دهد. در سال ۲۰۲۵، قدرتمندترین قهرمانان کره زمین در فیلم Avengers: Kang Dynasty باز می‌گردند و همین به فیلم Ant-Man and the Wasp: Quntumania این فرصت عالی را می‌دهد تا بیشتر شبیه به یک رویداد باشد تا یک فیلم انفرادی دیگر بر اساس شخصیت‌های مرد مورچه‌ای و واسپ. رویدادها همان چیزی هستند که مخاطبان را دسته دسته سالن‌های سینما می‌کشانند، به ویژه پس از همه‌گیری ویروس کووید-۱۹. البته نباید از این اثر، انتظار موفقیتی در حد و اندازه فیلم Spider-Man: No Way Home یا Top Gun: Maverick یا یکی از محبوب‌ترین فیلم‌ها در شبکه‌های اجتماعی مثل Minions: The Rise of Gru را داشته باشید.

۸. Transformers: Rise of the Beasts

تاریخ اکران: ۹ ژوئن ۲۰۲۳ (۱۹ خرداد ۱۴۰۲)

پیش‌بینی فروش در آمریکای شمالی: ۲۵۰ میلیون دلار

پیش‌بینی فروش در دیگر نقاط جهان: ۴۵۰ میلیون دلار

پیش‌بینی مجموع فروش جهانی: ۷۰۰ میلیون دلار

مجموعه تبدیل‌شوندگان (Transformer) امیدوار است تا پس از پخش فیلم Transformers: The Last Knight در سال ۲۰۱۷ که یک شکست بزرگ برای این مجموعه بود، سال آینده بتواند یک بازگشت بزرگ داشته باشد. پس از این فیلم که هم مورد نفرت طرفداران و منتقدان قرار گرفت و کمترین درآمد در این مجموعه به دست آورد، در سال ۲۰۱۸ فیلم Bumblebee اکران شد که اگر چه یک اثر با محوریت یکی از شخصیت‌ها و در مقیاس کوچکتر بود، اما راه را برای احیای این سری هموار کرد.

فیلم Transformers: Rise of the Beasts این وعده را داده که اثری در مقیاسی بسیار بزرگ باشد. این اثر به معرفی مجدد اپتیموس پرایم (Optimus Prime) خواهد پرداخت و همچنین ماکسیمال‌ها (Maximals) را که اساسا اتوبات‌‌های (Autobots) به شکل حیوان هستند را برای اولین بار به صفحه بزرگ سینماها خواهد آورد. به نظر می‌رسد که آرک داستانی Beast Wars به خوبی در این اثر به تصویر کشیده خواهد شد و به طرفداران چیزی بزرگ را برای هیجان‌زده شدن ارائه خواهد داد. دو دلیل اصلی برای موفقیتی بزرگ برای این فیلم وجود دارند، اولی این که این اثر قرار است این مجموعه را از آثار ضعیف گذشته جدا کند و در عین حال قرار است یک تجربه پر از CGI دیگر را از تبدیل‌شوندگان به مخطبان بین‌المللی ارائه دهد، چیزی که باعث موفقیت فیلم‌های قبلی در باکس آفیس‌های خارج از آمریکای شمالی شده است.

۹. Mission: Impossible – Dead Reckoning – Part One

تاریخ اکران: ۱۴ جولای ۲۰۲۳ (۲۳ تیر ۱۴۰۲)

پیش‌بینی فروش در آمریکای شمالی: ۲۲۰ میلیون دلار

پیش‌بینی فروش در دیگر نقاط جهان: ۴۷۵ میلیون دلار

پیش‌بینی مجموع فروش جهانی: ۶۹۵ میلیون دلار

به نظر می‌رسد تام کروز (Tom Cruise) که امسال با فیلم Top Gun: Maverick فاتح باکس آفیس بود، قرار است تا در سال آینده یک فیلم پرفروش دیگر را به کارنامه خود اضافه کند. فیلم Mission: Impossible – Dead Reckoning – Part One هفتمین قسمت از مجموعه ماموریت غیرممکن است و همچنین دنباله‌ایست بر فیلم Mission: Impossible – Fallout که در سال ۲۰۱۸ اکران شد و توانست تا بیشترین فروش جهانی را در تاریخ این مجموعه ثبت کند.

فیلم The Marvels قرار است تا دو هفته بعد از نمایش این فیلم، اکران شود، بنابراین Mission: Impossible 7 وضعیتی مانند فیلم Top Gun: Maverick دارد که در تابستان ۲۰۲۲ اکران شده بود. تام کروز یکی از قدرتمندترین بازیگران هالیوود است و تعهد بسیار زیادی به طرفداران و سالن‌های سینما دارد. تعهد او به جلوه‌های عملی و انجام کارهای بدلکاری توسط خودش باعث احترام گذاشتن بسیاری مخاطبان به او شده است. تام کروز یک بار دیگر تلاش خواهد تا ثابت کند همه بلاک باسترها نیازی نیستند پر باشند از CGI یا این که از کتاب‌های کمیک اقتباس شده باشند.

۱۰. The Flash

تاریخ اکران: ۱۶ ژوئن ۲۰۲۳ (۲۶ خرداد ۱۴۰۲)

پیش‌بینی فروش در آمریکای شمالی: ۲۱۰ میلیون دلار

پیش‌بینی فروش در دیگر نقاط جهان: ۴۴۰ میلیون دلار

پیش‌بینی مجموع فروش جهانی: ۶۵۰ میلیون دلار

حاشیه‌ها و اتفاقات اخیر ازرا میلر (Ezra Miller) و همچنین درگیر او با قانون ممکن در این چند وقت سر و صدای زیادی به پا کرده‌اند، اما مانع از اکران این فیلم مولتی‌ورسی نشده‌اند. در حالی جیمز گان و پیتر سفران (Peter Safran) هدایت دنیای دی سی و استودیو دی سی را بر عهده گرفته‌اند و قصد دارند آینده‌ای متفاوت را برای این مجموعه ترسیم کنند، فیلم The Flash قرار است تغییرات زیادی را ایجاد کن. مایکل کیتون (Michael Keaton) در این اثر پس از سال‌ها به نقش بتمن بازخواهد گشت و به نظر می‌رسد نقش‌آفرینی جذابی را از خود به نمایش گذاشته است، زیرا نمایش‌های آزمایشی فیلم تا به الان بسیار عالی بوده‌اند.

همچنین بروس وین (Bruce Wayne) بن افلک (Ben Affleck) نیز قرار است دوباره در این اثر ظاهر شود و ساشا کال (Sasha Calle) نیز کارا زور-ال (Kara Zor-El) که با نام سوپرگرل نیز شناخته می‌شود را به تصویر می‌کشد. همه چیز برای یک اثر موفق آماده است، اما حواشی پیرامون ستاره اصلی این فیلم یعنی ازرا میلر، ممکن است روی فروش فیلم تاثیرات منفی‌ای داشته باشد.

انتخاب اضافه: Dune: Part Two

تاریخ اکران: ۳ نوامبر ۲۰۲۳ (۱۲ آبان ۱۴۰۲)

پیش‌بینی فروش در آمریکای شمالی: ۲۵۰ میلیون دلار

پیش‌بینی فروش در دیگر نقاط جهان: ۳۷۵ میلیون دلار

پیش‌بینی مجموع فروش جهانی: ۶۲۵ میلیون دلار

فیلم Dune که در سال ۲۰۲۱ اکران شد و تیموتی شالامه (Timothee Chalamet) را به عنوان ستاره اصلی و دنی ویلنوو (Denis Villeneuve) را به عنوان کارگردان خود دارد، در طول اکران خود بدشانسی‌های زیادی آورد و همین باعث شد تا فیلم آن فروشی که انتظار می‌رفت را نداشته باشد. بسیاری از مخاطبان در آن روزها برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کووید-۱۹ تصمیم گرفتند تا از سالن‌های سینما دوری کنند، بنابراین این فیلم از همان روز اکران از طریق سرویس اشتراکی اچ‌بی‌او مکس (HBO Max) نیز در دسترس قرار گرفت.

با وجود این مشکلات و محدودیت‌ها، فیلم Dune توانست ۴۰۰ میلیون دلار در باکس آفیس فروش داشته باشد. به جرات می‌توان گفت که دنباله این اثر تحسین‌شده قرار است فروش بیشتری در باکس آفیس داشته باشد، اما چقدر بیشتر؟ برای پاسخ به این سوال باید منتظر اکران این فیلم بمانیم. فیلم Dune با استقبال خوبی از سوی منتقدان و مخاطبان مواجه شد، تیموتی شالامه یک ستاره در حال پیشرفت اصلی و زندایا (Zendaya) نیز در این دنباله به طور قابل توجهی بیشتر نمایش داده خواهد شد. همچنین یک سریال اسپین‌آف نیز بر اساس این فیلم در دست ساخت قرار دارد و در صورت موفقیت Dune: Part Two، می‌توان انتظار ساخت دنباله‌ها و اسپین‌آف‌های بیشتری را داشت.

در این مطلب ما تنها ۱۱ فیلم را در پیش‌بینی پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۲۳ آورده‌ایم، ۱۱ فیلم با بودجه کلان که می‌توانند نام خود را در فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های سال آینده میلادی ثبت کنند. با اینحال، سال ۲۰۲۳ قرار است سال شلوغی باشد و چندین بلاک باستر دیگر نیز مانند فیلم‌های Spider-Man: Across the Spider-Verse، Indiana Jones and the Dial of Destiny، Shazam!: Fury of the Gods، Oppenheimer، Elemental، Creed 3، John Wick 4، Barbie، Kraven The Hunter، The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snake و Wonka هستند که انتظار فروشی در حد ۵۰۰ میلیون دلار برای آن‌ها منطقی است، هر چند احتمال غافلگیری وجود دارد و شاید برخی از این آثار بتوانند فروش بالاتری را ثبت کنند.

نظر شما درباره پیش‌بینی پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۲۳ چیست؟ برای تماشای کدام یک از این آثار بیشتر هیجان‌زده هستید؟ آیا این فیلم‌ها می‌توانند به اندازه‌ای که پیش‌بینی کرده‌ایم، فروش داشته باشند؟

3.3 3 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا