کارگردان Suicide Squad از تنها راه نجات برند دی سی می‌گوید

دی سی، در سراشیبی سقوط

کارگردان Suicide Squad از تنها راه نجات برند دی سی می‌گوید سورنا رضایی ۲ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ سینمای جهان
راه نجات برند دی سی

دیوید آیر، کارگردان فیلم Suicide Squad، در واکنش به مطلب اخیر رسانه The Hollywood Reporter تنها راه نجات برند دی سی را فاش کرد.

هر چقدر که انیمیشن‌های سینمایی دی سی موفق ظاهر شده‌اند، به همان اندازه فیلم‌‎های لایو اکشن عملکردی ضعیف به ثبت رسانده‌اند. این موضوع باعث شده نه تنها طرفداران، بلکه سینماروها هم تمایلی به تماشای آثار متعلق به دی سی نداشته و استقبال بسیار ضعیفی از Blue Beetle صورت بگیرد. این فیلم علی‌رغم دریافت بازخوردهای مثبت از سوی کارشناسان، تاکنون تنها ۸۰ میلیون دلار فروخته و طبق پیش بینی‌ها، بعید بنظر می‌رسد به رقم ۲۰۰ میلیون دلار برسد. این در حالی که است که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار بودجه ساختش بود.

DC Studios و Warner Bros. Pictures که کاملاً نسبت به وضعیت دنیای دی سی مطلع بودند، تصمیم گرفتند به DC EXtended Universe خاتمه داده و آن را ریبوت کنند. در نتیجه، فیلم‌های جدید تحت عنوان DC Universe اکران شده و داستان‌هایی کاملاً تازه را روایت می‌کنند. مدیریت فرنچایز جدید همچنین به جیمز گان (James Gunn) و پیتر سفرن (Peter Safran) سپرده شده است. باید منتظر ماند و دید آن دو می‌توانند برند دی سی را از مهلکه‌ای که در آن گرفتار شده نجات دهند یا خیر.

رسانه The Hollywood Reporter بتازگی مطلبی را کار کرده و در آن به عدم استقبال طرفداران از فیلم‌های اخیر DCEU پرداخته است. دیوید آیر (David Ayer)، نویسنده و کارگردان آمریکایی، در یک پست به مطلب THR واکنش نشان داده و تنها راه نجات برند دی سی از دیدگاه خودش را گفته است:

راه حل ساده است: بگذارید فیلمسازان چشم انداز خودشان را [در ساخت اثر] داشته باشند. از روی ترس تصمیم نگیرید و جرعت داشته باشند. ببینید چه اقداماتی جواب داد. به [ترندهای] بازار توجهی نداشته باشید.

یکی از کاربران در واکنش به پست اخیر کارگردان Suicide Squad نوشت برخلاف بتمن (Batman) و واچمن، اکثر شخصیت‌های برند دی سی تاریک نیستند. دیوید آیر در پاسخ ادعای این کاربر را تایید و تاکید کرد ایجاد تعادل بین شخصیت‌های اصطلاحاً تاریک و روشن بسیار حائز اهمیت است.

وارنر به دخالت در روند فیلمسازی شهرت دارد که بزرگترین نمونه‌ها Justice League و Suicide Squad هستند. این دو اثر به DCEU تعلق داشته و از قضا، هیچ کدام نتوانستند از پس انتظارها بربیایند. پس از انتشار اسنایدر کات Justice League کاربران به اطمینان رسیدند دخالت‌های وارنر نه تنها کیفیت محصول نهایی را افزایش نداد، بلکه باعث افت آن شد. به همین دلیل، خواهان انتشار آیر کات جوخه انتحار هستند.

Aquaman and the Lost Kingdom آخرین فیلم DCEU بوده و با توجه به شرایط کنونی، بنظر می‌رسد از هم اکنون باید آن را در لیست شکست‌های تجاری وارنر نوشت. بخصوص اینکه با بودجه‌ای ۲۰۵ میلیون دلاری ساخته شده است.

4.2 5 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا