رکورد بیشترین تعداد کاربران همزمان استیم بار دیگر شکسته شد

بیش از ۳۰ میلیون کاربر آنلاین

کاربران همزمان استیم

بر اساس تازه‌ترین گزارش منتشر شده از استیم دیتابیس، به لطف انتشار بازی‌های جدید، بار دیگر رکورد بیشترین تعداد کاربران همزمان در شبکه استیم جابه‌جا شد.

بدون تردید، استیم یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که علی‌رغم یک سری حواشی‌ها و حضور رقبای سرسخت از جمله اپیک گیمز، بازار عناوین رایانه‌ شخصی را تا حدودی قبضه کرده است. این شبکه با سابقه‌‌ نوزده ساله‌ خود، روزانه میزبان میلیون‌ها کاربر از اقصی نقاط جهان است که به همین خاطر، هر چند از گاهی رکوردهای مختلفی در فروشگاه شکسته می‌شود.

در همین راستا، وب‌سایت استیم دیتابیس که همواره عملکرد فروشگاه استیم را مورد بررسی قرار می‌دهد، ساعاتی پیش در تازه‌ترین گزارش خود ادعا کرد که تعداد کاربران همزمان این پلتفرم از مرز ۳۰ میلیون و ۴۹ هزار و ۲۶۴ نفر عبور کرده است. نکته جالب اینجا است که رکورد پیشین استیم در این حوزه در روزهای گذشته شکسته شده بود که گویا با انتشار بازی کال آو دیوتی مدرن وارفر ۲، بار دیگر شاهد ثبت رکورد جدیدی هستیم.

البته، دلایل زیادی را می‌توان برای ثبت این رکورد تاریخی مطرح کرد. یکی از مهم‌ترین آن‌ها، عرضه چند بازی بزرگ و مورد انتظار طی روزها و هفته‌های اخیر است که هر یک به نوبه خود در افزایش تعداد کاربران همزمان این پلتفرم نقش دارند. از طرفی، چند وقتی است که قیمت کارت‌های گرافیک به خاطر معرفی و عرضه پردازنده‌های گرافیکی جدید انویدیا از جمله RTX 4090 و همچنین کاهش تقاضا برای ماین، منطقی‌تر شده و به همین ترتیب، تعداد گیمرها در پلتفرم رایانه شخصی افزایش پیدا کرده است.

فارغ از این‌ها، در پی تغییر رویکرد و سیاست‌های دو شرکت مایکروسافت و سونی در عرضه قبال بازی‌های انحصاری، اکنون تمامی عناوین فرست پارتی ایکس باکس و شماری از آثار انحصاری پلی استیشن برای کامپیوتر نیز منتشر می‌شوند. بر این اساس و برخلاف همیشه، بازیکنان بیش از پیش رایانه شخصی را به عنوان پلتفرم اصلی خود انتخاب می‌کنند و همین امر در افزایش تعداد کاربران پی سی به ویژه شبکه استیم نقش به‌سزایی داشته است.

کاربران همزمان استیم

ذکر این نکته مهم است که احتمالا رکورد تعداد کاربران همزمان استیم طی هفته‌های آتی بار دیگر شکسته خواهد شد. در واقع، به طور معمول تعداد بازیکنان فعال در طول جشنواره‌ها و تخفیف‌های بزرگ استیم به بالاترین میزان خود می‌رسد. با توجه به اینکه جشنواره فروش پاییزی و زمستانه استیم در راه است، انتظار می‌رود که این رقم کماکان از مرز ۳۰ میلیون نفر عبور خواهد کرد.

لازم به ذکر است که طبق سنت همیشگی، تخفیف‌های پاییزی استیم از اوایل آذر ماه (اواخر نوامبر)‌ آغاز می‌شود. بعد از آن و درست پیش از شروع سال نو میلادی، از ابتدای دی ماه شاهد برگزاری فروش ویژه زمستانه به مناسبت تعطیلات کریسمس هستیم. مشابه همیشه، در جریان این رویدادها بازی‌های زیادی با قیمت‌های وسوسه‌انگیز برای پلتفرم رایانه‌ی شخصی به فروش خواهند رسید که این موضوع در افزایش تعداد کاربران همزمان استیم تاثیرگذار است.

ناگفته نماند که تعداد کاربران فروشگاه استیم در سال‌های اخیر علی‌رغم ظهور اپیک گیمز استور و سایر پلتفرم‌های رقیب، به طرز قابل توجهی افزایش یافته است. اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که در نوامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، تعداد کاربران همزمان این پلتفرم برابر با ۱۷ میلیون نفر بود که این رقم در نوامبر سال گذشته به ۲۷ میلیون نفر رسید.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با رکورد جدید پلتفرم بزرگ استیم در زمینه تعداد کاربران همزمان چیست؟ با توجه به برگزاری جشنواره فروش پاییزی و زمستانه طی هفته‌ها و ماه‌های آینده، به نظر شما آیا این رکورد بازهم شکسته خواهد شد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا