بازی های قابل اجرای استیم دک در می ۲۰۲۲ پیشرفتی خارق العاده داشته‌اند!

پیشرفت استیم دک و والو در کنسول‌های دستی بی نظیر است!

بازی های قابل اجرای استیم دک در می ۲۰۲۲ پیشرفتی خارق العاده داشته‌اند! نیما خدارحمی ۰ ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ اخبار بازی
بازی های استیم دک در می ۲۰۲۲

آرزوی بسیاری از کاربران برآورده شد. شرکت والو (Valve) به تازگی لیستی از بازی‌ های استیم دک در می ۲۰۲۲ معرفی کرد و حال این کنسول دستی جذاب قدرت اجرای بازی‌های بیشتری را نسبت به گذشته دارد.

کنسول دستی استیم دک، در زمان عرضه رسمی به بازارهای جهانی در ماه فوریه، تنها قدرت اجرای برخی از بازی‌ها را داشت. اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، این کنسول قدرت اجرای کمتر از ۱۰۰۰ عنوان یا به طور دقیق‌تر قدرت اجرای تنها ۳۹۹ عنوان را به بهترین شکل ممکن داشت، با این حال شرکت والو وعده داده بود که این عدد به زودی افزایش یافته و حال آن‌ها پس از چند هفته وعده خود را عملی کرده و تعداد بازی‌های قابل اجرا در این کنسول را حدودا سه برابر کرده‌اند.

کنسول استیم دک که در روز ۲۵ فوریه، برابر با ۶ اسفند عرضه شد، تنها ۳۹۹ بازی را به بهترین نحو اجرا می‌کرد و ۳۰۰ بازی دیگر در این کنسول برچسب Playable یا قابل بازی را دریافت کردند. عناوینی که با این برچسب عرضه می‌شوند، بدون شک دارای مشکلاتی از جمله افت نرخ فریم یا دیگر مشکلات خواهند بود. ناگفته نماند بسیاری از عناوین عرضه شده با برچسب Playable به بهترین نحو در کنسول استیم دک اجرا می‌شوند، ولی آن‌ها برای مانیتورهای بزرگ و موس و کیبورد طراحی شده و همین موضوع باعث می‌شود شما نتوانید نهایت عملکرد را از این عناوین در کنسول دستی استیم دک دریافت کنید!

شکی نیست هر کسی که طی ماه فوریه این کنسول را خریداری کرده یا آن را پیش خرید کرده و منتظر بسته خود است، با مطالعه لیست نه چندان بلند بالای بازی‌های استیم دک نگران شده است و این نگرانی زمانی افزایش می‌یابد که بسیاری عناوین بزرگ و دست اول در این لیست حضور نداشتند.

حال که مدتی از عرضه استیم دک گذشته، شرکت والو به معرفی بازی های استیم دک در می ۲۰۲۲ پرداخته و باعث بهبود چشم گیر عملکرد کلی کنسول دستی خود شده است. خوشبختانه منابع بسیاری برای دریافت لیست بازی های استیم دک وجود دارد، ولی ما قصد داریم در این مطلب چارت منتشر شده بازی های استیم دک در می ۲۰۲۲ را که توسط وبسایت Boiling Steam منتشر شده بررسی کنیم.

همانطور که در چارت بالا مشاهده می‌کنید، پیشرفت عملکرد استیم دک از آغاز عرضه در فوریه تا اواخر ماه مارس بسیار چشم گیر و عالی بوده، با این حال با آغاز ماه آوریل، سرعت این پیشرفت کاهش یافته و شیب چارت بیش از پیش کاهش یافته است. اما هدف ما بیشتر بررسی پیشرفت عملکرد استیم دک از روز عرضه بوده که باید گفت ما شگفته زده شده‌ایم. در زمان انتشار این مطلب، ما ۱۲۸۹ بازی کاملا تایید شده و همچنین ۱۱۶۹ بازی Playable در لیست بازی‌های خود داریم.

ما قصد داریم این پیشرفت را به طور کاربردی بررسی کرده و نگاهی به تعداد بازی‌های تایید شده یکی از خبرنگاران وبسایت معتبر Kotaku بیندازیم. در روز عرضه کنسول استیم دک، از میان ۸۱۰ بازی کتابخانه این خبرنگار، تنها ۵۹ بازی به طور کامل تایید شده بودند و این در حالی است که تعداد بازی‌های تایید شده او امروز به عدد ۱۳۱ رسیده‌اند. پیشرفت والو و استیم دک قابل تحسین است!

البته این نکته را نیز نباید فراموش کنید که این ۱۳۱ بازی به طور کامل تایید شده و بدون شک بسیاری از بازی‌های این لیست برچسب Playable را یدک می‌کشند و باور داریم می‌توان تجربه‌ای خوب از بازی کردن آن‌ها دریافت کرد. همانطور که پیش‌تر شاهد بوده‌ایم، شرکت والو بسیار پیگیر مسائل شرکت خود و آسان سازی مسیر کاربران برای استفاده از محصولات آن‌هاست و از همین رو باور داریم که لیست بازی های استیم دک در می ۲۰۲۲ گسترده‌تر نیز خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا