سیستم رده بندی بازی‌های استیم دک با نام Steam Deck Verified معرفی شد

روشی کاربردی برای راهنمایی کاربران

معرفی سیستم Steam Deck Verified

استیم دک به‌زودی عرضه شده و شرکت Valve برنامه‌های ویژه‌ای برای آن داشته که یکی از مهم‌ترین برنامه‌های آن‌ها با نام Steam Deck Verified به حقیقت پیوسته و کاربران را در امر خرید بازی‌ها راهنمایی می‌کند.

شرکت Valve از سیستم رده بندی بازی‌های خود در رایانه دستی Steam Deck رونمایی کرد و با استفاده از آن، کاربران می‌توانند از سازگاری یا ناسازگاری بیش از پنجاه هزار بازی مختلف شبکه استیم در Steam Deck که در پایان سال جاری میلادی عرضه می‌شود مطلع شوند.

این سیستم که Steam Deck Verified نام گذاری شده، بازی‌ها را در سه دسته سازگار، نیمه سازگار و ناسازگار دسته بندی کرده و استیم برای هر کدام از این سه دسته، نام اختصاصی معرفی کرده است. بازی‌های سازگار با نام Verified (تایید شده)، بازی‌های نیمه سازگار با نام Playable (قابل بازی) و بازی‌های ناسازگار با نام Unsupported (پشتیبانی نشده) دسته بندی می‌شوند. در این میان دسته چهارمی نیز با نام Unknown (ناشناس) نیز وجود دارد.

به گفته معرف این سیستم، بازی‌های Verified با بهترین کیفیت و تنظیمات در استیم دک قابل بازی بوده، ولی بازی‌های Playable نیاز به کاهش دادن برخی تنظیمات در بازی دارند که بدون شک باعث افت کیفیت بازی می‌شوند. به گفته او باید قید بازی‌های Unsupported را زد، چون قابل بازی در استیم دک نیستند. در پایان، دسته Unknown به بازی‌هایی که هنوز وضعیت سازگاری و کیفیت آن‌ها در استیم دک مشخص نیست اختصاص دارد.

بازی‌های Verified به‌طور کامل از کنترلر پشتیبانی کرده و با بهترین کیفیت تصویر در استیم دک (۱۲۸۰ در ۷۲۰ یا ۱۲۸۰ در ۸۰۰) اجرا شده و شاهد هیچگونه مشکل فنی در اجرای این بازی نخواهید بود. شما می‌توانید با مراجعه به شبکه استیم در استیم دک، بخش Great on Deck یا «عالی در استیم دک» را مشاهده کنید و در همین راستا بازی‌های شما در استیم دک با علائم نشانگر نشانه گذاری می‌شوند.

طبق نوشته صفحه اختصاصی Steam Deck Verified، تیم Valve درحال بررسی تمام بازی‌های شبکه استیم برای سازگاری با استیم دک است. این نکته نیز باید ذکر شود که سازگاری یک بازی ممکن است پس از مدتی به دلیل توسعه بیشتر توسط تیم سازنده بازی و عرضه به‌روزرسانی‌ها تغییر کند و بدون شک این تغییرات برای استیم دک لحاظ می‌شوند.

تیم Valve رایانه دستی استیم دک را طی ماه جولای سال جاری معرفی کرد و باید شاهد عرضه آن در دسامبر همین سال با قیمت ۳۹۹ دلار باشیم. این رایانه دستی دارای صفحه نمایش ۷ اینچی لمسی است و در کنار این رایانه، شما می‌توانید داک مخصوص آن را خریداری کرده و مانند نینتندو سوییچ به تلویزیون متصل کنید.

نباید از حافظه نسبتا کم در نظر گرفته شده برای استیم دک آسان گذر کرد. مدل پایه این دستگاه که با قیمت ۳۹۹ دلار عرضه می‌شود، تنها ۶۴ گیگابایت فضا دارد. نسخه ۵۲۹ دلاری آن نیز از حجم نسبتا کم ۲۵۶ گیگابایت پشتیبانی کرده و گران قیمت‌ترین مدل استیم دک که از ۵۱۲ گیگابایت SSD بهره برده، با قیمت ۶۴۹ دلار روانه بازار خواهد شد. گرچه شما می‌توانید این رایانه را باز کرده و هارد مورد نظر خود را روی آن نصب کنید، شرکت Valve عاجزانه درخواست دارد چنین کاری صورت نگیرد. نظر شما درباره سیستم Steam Deck Verified و فضای هارد این رایانه دستی چیست؟ به‌نظر شما این رایانه رقیبی سرسخت برای کنسول‌های حاضر است؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا