بازی Starfield در انحصار ایکس‌باکس و پی‌سی خواهد بود

خبری از نسخه پلی‌استیشن 5 نیست!

بازی Starfield در انحصار ایکس‌باکس و پی‌سی خواهد بود حمید توحیدلو ۰ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
بازی Starfield

شواهد امر گویای این موضوع است که بازی مورد انتظار Starfield به صورت انحصاری برای کنسول‌های ایکس‌باکس و همچنین پلتفرم رایانه‌ی شخصی عرضه می‌شود و مایکروسافت برنامه‌ای برای عرضه‌ی آن روی پلی‌استیشن ندارد.

شرکت نامدار بتزدا که سابقه‌ی درخشانی در خلق بازی‌های بزرگ و پرطرفدار دارد، نزدیک به سه سال پیش از اثر بلندپروازانه خود تحت عنوان استارفیلد پرده برداشت. عنوان علمی تخیلی‌ای که تا به امروز در سکوت خبری مراحل ساخت و توسعه‌ی خود را در بتزدا سافت‌ورکز طی کرده و تیم سازنده هیچ رغبتی برای انتشار جزئیات بیشتر از کلیات گیم‌پلی و داستان آن ندارد. با این حال، چند هفته‌ای است که گزارش‌ها و شایعه‌های زیادی در رابطه با بازی در سراسر فضای مجازی منتشر می‌شود و در جدیدترین آن‌ها، روز گذشته شش تصویر مختلف در توییتر لو رفت که وجود دو راویه دید اول و سوم شخص در بازی را تایید می‌کنند.

این گزارش‌ها تمامی ندارند و ساعاتی پیش آقای جف گراب (Jeff Grubb)، ژورنالیست وب‌سایت معروف ونچربیت، در پیامی اعلام کرد که بازی Starfield به صورت انحصاری برای کنسول‌های ایکس‌باکس و پلتفرم رایانه‌ی شخصی منتشر می‌شود و کاربران کنسول‌های پلی‌استیشن نباید منتظر دریافت و تجربه‌ی آن باشند. او معتقد است که ردموندی‌ها قصد دارند استارفیلد را به یکی از آثار انحصاری خود تبدیل کنند. این خبرنگار مشهور در این خصوص توضیح می‌دهد:

در این دوره، من تایید می‌کنم که استارفیلد در انحصار ایکس‌باکس و پی‌سی خواهد بود. تا پیش از این، هیچ پلتفرمی به عنوان پلتفرم مقصد بازی انتخاب نشده بود. این در حالی است که برخی از هواداران همچنان امیدوار هستند که بازی برای کنسول‌های پلی‌استیشن هم عرضه شود.

انتشار انحصاری بازی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس و پی‌سی چندان هم دور از ذهن نیست. همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، مایکروسافت چند ماهی است که شرکت بتزدا را به همراه تمامی استودیوها و مجموعه‌های آن به مبلغ هفت میلیارد و پانصد میلیون دلار خریداری کرده و در حال حاضر حق امتیاز فرنچایزهای بزرگی همچون دووم و فالوت را در اختیار دارد. آقای فیل اسپنسر، مدیر ارشد ایکس‌باکس، بعد از این خرید بزرگ اعلام کرده بود که اگرچه بتزدا با سیاست‌های قبلی به فعالیت خود ادامه می‌دهد، اما شماری از بازی‌های جدید این شرکت فقط و فقط در پلتفرم ایکس‌باکس و رایانه‌ی شخصی در دسترس بازیکنان قرار خواهد گرفت.

نکته جالب اینجا است که دو مجموعه فالوت و The Elder Scrolls در کنسول‌های پلی‌استیشن حسابی محبوب هستند. از این رو، به نظر می‌رسد که عرضه‌ی انحصاری استارفیلد روی ایکس‌باکس و پی‌سی، بخشی از کاربران پلی‌استیشن را به سمت ردموندی‌ها سوق خواهد کرد. در هر صورت، فراموش نکنید که این ادعا هنوز توسط منابع رسمی تایید نشده و از طرفی، مایکروسافت هم تا به امروز از تمامی بازی‌های جدید و انحصاری ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس رونمایی نکرده است. چند روز پیش، مدیر ارشد سرویس‌های ایکس‌باکس، اعلام کرد که شرکت مایکروسافت روی ساخت یک بازی کاملا جدید برای ایکس‌باکس فعالیت می‌کند که این عنوان شما را شدیدا هیجان‌زده خواهد کرد.

بازی Starfield

در نظر داشته باشید که طبق گفته‌های انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری، نمایشگاه E3 2021 از روز ۲۲ الی ۲۵ خرداد ماه (مصادف با ۱۲ تا ۱۵ ژوئن سال جاری میلادی) به صورت دیجیتالی برگزار خواهد شد. مایکروسافت و کمپانی بتزدا رسما حضور خود در این مراسم را تایید کردند و بدین ترتیب، انتظار می‌رود که در جریان آن اطلاعات و جزئیات بیشتری از بازی مورد انتظار Starfield به اشتراک گذاشته شود؛ چه بسا که ممکن است پس از سال‌ها صبر و انتظار، در نهایت ردموندی‌ها تاریخ دقیق انتشار آن را نیز مشخص کنند.

لازم به ذکر است که بازی استارفیلد هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه ندارد. تا به امروز ضد و نقیض‌های مختلفی در خصوص تاریخ عرضه‌ی بازی منتشر شده که طبق آخرین گزارش‌ها، یکی از اینسایدرهای ایکس‌باکس در پیامی اعلام کرد که این عنوان در اواخر سال جاری میلادی روانه بازار شد. به گفته‌ی این کاربر، فرآیند ساخت و توسعه‌ی بازی به اتمام رسیده و استودیوی بتزدا سافت‌ورکز مشغول بهبود و رفع مشکلات آن است. علاوه بر این‌ها، مایکروسافت هم به‌زودی پروسه‌ی بازاریابی و تبلیغات بازی را آغاز می‌کند تا استارفیلد به بهترین شکل ممکن به صورت انحصاری در دسترس بازیکنان قرار گیرد.

به دنبال انتشار این گمانه‌زنی، آقای جیسون شرایر، ژورنالیست معروف صنعت بازی‌های ویدیویی، این گفته‌ها را به کلی تکذیب کرد. او معتقد است که عرضه‌ی بازی در سال جاری میلادی امکان‌پذیر نیست و طبق برنامه‌ریزی‌های مایکروسافت و بتزدا، این عنوان در سال ۲۰۲۲ میلادی عرضه خواهد شد. در هر صورت، بازه و تاریخ انتشار استارفیلد همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و باید منتظر برگزاری رویداد ای‌تیری طی هفته‌های آینده و انتشار جزئیات بیشتر از سوی منابع رسمی باشیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا