انتشار جزئیاتی از سریال لغوشده‌ی Star Wars: Underworld از زبان نویسنده‌ی آن

این سریال سال‌ها جلوتر از زمان خود بوده است

سریال Star Wars: Underworld

آقای Ronald D. Moore یکی از نویسندگان سریال لغوشده‌ی Star Wars: Underworld در مصاحبه‌ای، جزئیاتی تازه از آن را به اشتراک گذاشت.

پیش از از آن‌که حتی ایده‌ی سریال The Mandalorian شکل بگیرد، جورج لوکاس خالق فرنچایز استار وارز در اندیشه‌ی ساخت یک سریال بر اساس آن بود. این سریال که با نام Star Wars: Underworld شناخته می‌شود و اولین بار در سال ۲۰۰۵ میلادی از آن رونمایی شد، قرار بود یکی از بزرگ‌ترین و جاه‌طلبانه‌ترین پروژه‌های ساخته شده در این فرنچایز باشد. اتفاقات سریال بین اپیزودهای سوم و چهار جریان داشت و لوکاس برنامه داشت تا صد قسمت از آن را تولید کند. این سریال از تمام ابعاد اثری عظیم به حساب می‌آمد، طوری که لوکاس بودجه‌ای ۲ میلیارد دلاری برای ساخت آن تخمین می‌زد. متاسفانه شبکه‌ی ABC موافق با تامین چنین بودجه‌ی عظیمی نبود و در نهایت لوکاس در سال ۲۰۱۰ میلادی اعلام کرد که روند ساخت این سریال متوقف شده است.

لوکاس برای نگارش داستان این سریال، گروهی از نویسندگان را استخدام کرده بود که در بین آن‌ها Ronald D. Moore خالق بازآفرینی سریال Battlestar Galactica و خالق سریال Outlander هم حضور داشت. مور به لطف فعالیت موثر خود روی فرنچایزهای علمی تخیلی مثل مورد ذکر شده و همچنین Star Trek به گروه نویسندگان Underworld پیوست. به‌تازگی مور در مصاحبه با سایت Collider به شرح جزئیاتی از این سریال لغوشده پرداخت. این اثر علاوه بر روایت یک داستان مفصل، قرار بود جلوه‌های ویژه‌ی پرهزینه‌ای داشته باشد. به گفته‌ی او ابعاد مختلف این سریال به حدی بزرگ بود که آن را چند سال جلوتر از زمان خودش قرار می‌داد.

این یک مسئولیت خارق‌العاده برای کسی بود که انجامش می‌داد. من شخص دیگری را نمی‌شناسم که در آن زمان واقعا بخواهد آن را به عهده بگیرد. جورج فقط گفت «آن را هر چه‌قدر عظیم می‌خواهی بنویس و ما بعدا فکری برایش خواهیم کرد». پس ما واقعا محدودیت بودجه نداشتیم. همه‌ی ما نویسندگان باتجربه‌ی سینما و تلویزیون بودیم، بنابراین برای تمام ما نوعی تازه بود که با آن بودجه‌ی تولید، روی کاغذ چه چیزی ممکن می‌شد. اما ما فقط این‌طور پیش رفتیم که «برای این کار، باشد حرف او را قبول می‌کنیم و آن را عظیم و دیوانه‌وار می‌سازیم» و اکشن بسیار زیاد، صحنه‌های متعدد و اتفاقات بزرگی وجود داشت. بسیار بزرگ‌تر از چیزی که معمولا در یک سریال تلویزیونی انجام می‌دهید.

طبق صحبت مور متوجه می‌شویم که سریال Star Wars: Underworld در صورت ساخته شدن، به یکی از عظیم‌ترین آثار تلویزیونی تاریخ تبدیل می‌شد. چند ماه پیش ویدیویی از یک قسمت آزمایشی سریال منتشر شد که تا حدودی نشان می‌داد این اثر قرار است در چه سطحی از جلوه‌های ویژه قرار داشته باشد. متاسفانه این اثر را در حال حاضر باید لغوشده بدانیم، اما در عوض طرفداران استار وارز می‌توانند از وجود سریال‌هایی چون The Clone Wars و The Mandalorian خوشحال باشند. همچنین قرار است شاهد سریال‌های بیشتری همچون سریالی با محوریت شخصیت Cassian Andor (از شخصیت‌های اصلی فیلم Rogue One) باشیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا