صدرنشینی دوباره‌ی فیلم The Empire Strikes Back در باکس آفیس پس از ۲۳ سال

فروش ۱۷۵ هزار دلاری محصول قدیمی لوکاس‌فیلم

فیلم The Empire Strikes Back

در شرایطی که سینماداران و استودیوها آثار قدیمی و کلاسیک را روی پرده‌ی نقره‌ای می‌برند، فیلم The Empire Strikes Back موفق شد بار دیگر صدرنشین باکس آفیس شود.

با کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا در هفته‌های اخیر پیش‌بینی می‌شد سینماها از اوایل جولای بازگشایی شده و شرایط برای اکران فیلم‌های جدید از جمله Tenet و Mulan مهیا شود اما این اتفاق در نهایت رخ نداد؛ زیرا تعداد مبتلایان جدید به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک بار دیگر در برخی مناطق صعودی شد. علی‌رغم اینکه تعداد سالن‌های فعال در مقایسه با گذشته افزایش یافته، اما به حدی نرسیده که سینماداران و استودیوها آثار جدید را روی پرده‌ی نقره‌ای ببرند. در نتیجه، شاهد اکران دوباره‌ی بسیاری از آثار قدیمی و کلاسیک هستیم.

طبق گزارشی که اخیرا روی خروجی Deadline قرار گرفت، فیلم The Empire Strikes Back آخر هفته‌ی گذشته در ۴۸۳ سینما اکران شد و نهایتا فروش ۱۷۵ هزار دلاری را به ثبت رساند تا رتبه‌ی نخست را به‌دست آورد. این اثر علمی تخیلی نخستین بار در سال ۱۹۸۰ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفت. دو سال بعد، لوکاس‌فیلم دوباره آن را در سالن‌های سینما به نمایش درآورد. آخرین بار هم به سال ۱۹۹۷ میلادی مربوط می‌شود که نسخه‌ی بهبودیافته‌ی آن پخش شد. نسخه‌ی بهبودیافته در مدت زمان اکران خود دو بار طعم صدرنشینی را چشید. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که رتبه‌های دوم و سوم پرفروش‌ترین فیلم‌ها به ترتیب به Black Panther و Inside Out تعلق گرفتند.

فیلم The Empire Strikes Back دنباله‌ای برای Star Wars: Episode IV – A New Hope محصول سال ۱۹۹۷ میلادی بوده و اتفاقات سه سال بعد را روایت می‌کند. امپراتوری کهکشانی تحت رهبری دارث ویدر و امپراتور تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا لوک اسکای‌واکر و دیگر اعضای ائتلاف شورشی را پیدا کند. در همین حین، لوک تحت نظارت استاد یودا مشغول تمرین است تا بتواند درک بهتری از نیرو پیدا کرده و در نتیجه، خود را برای مقابله‌ی نهایی با دارث ویدر آماده کند. این اثر در ابتدا بازخوردهای متوسطی را از سوی منتقدان دریافت کرد اما به مرور زمان توانست نظرهای مثبت را به خود جلب کند. این فیلم در حال حاضر یکی بهترین آثار علمی تخیلی تاریخ سینما به شمار می‌رود.

خط داستانی‌ای که با ماجراجویی‌های لوک اسکای‌واکر و متحدانش در Star Wars: Episode IV – A New Hope آغاز شده بود، نهایتا با اکران Star Wars: Episode IX – The Rise of Skywalker در دسامبر سال گذشته‌ی میلادی به پایان رسید. فعلا هیچ گونه اطلاعاتی از آینده‌ی جنگ ستارگان در حوزه‌ی سینما موجود نیست. تنها می‌دانیم لوکاس‌فیلم به همراه شرکای تجاری خود روی فیلم جدید این فرنچایز کار می‌کند. شرایط در حوزه‌ی تلویزیون فرق می‌کند. طی ماه‌های آینده شاهد پخش فصل دوم The Mandalorian خواهیم بود. پس از آن هم طرفداران می‌توانند خود را برای تماشای سریال Obi-Wan Kenobi آماده کنند. همچنین یک سریال با محوریت شخصیت اصلی مونث هم در دست ساخت قرار دارد.

فصل دوم The Mandalorian از ماه اکتبر منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا