1%
  • 0/10

آیا فیلم Star Wars: Rogue Squadron اقتباسی از بازی‌‌های ویدیویی هم‌نام خود خواهد بود؟

رویایی که محقق شد

آیا فیلم Star Wars: Rogue Squadron اقتباسی از بازی‌‌های ویدیویی هم‌نام خود خواهد بود؟ ۰ ۲۵ آذر ۱۳۹۹ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک

پتی جنکینز (Patty Jenkins) که خود را برای اکران فیلم Wonder Woman 1984 آماده می‌کند، در آخرین مصاحبه‌ی خود با IGN مشخص کرد که فیلم Star Wars: Rogue Squadron قرار نیست اقتباسی از بازی‌های ویدیویی هم‌نام باشد.

اواخر هفته‌ی گذشته و زمانی که مراسم The Game Awards 2020 تمامی اخبار وب‌سایت‌های حوزه‌ی سرگرمی را متمرکز خود کرده بود، در آن‌سوی دنیای سرگرمی، دیزنی (Disney) با برگزاری مراسم Investor Day مهم‌ترین برنامه‌های خود برای استار وارز (Star Wars) و مارول (Marvel) را معرفی و طرفداران این دو فرنچایز بزرگ را هیجان‌زده کرد. در جریان این مراسم مشخص شد که دیزنی در حال ساخت فیلم و سریال‌های مختلفی از کهکشان خیلی، خیلی دور است و برنامه‌های این کمپانی بزرگ قرار نیست تنها بر سریال The Mandalorian منحصر بماند. یکی از فیلم‌هایی که وعده‌ی ساختش به طرفداران استار وارز داده شد، فیلم Star Wars: Rogue Squadron بود.

در جریان این مراسم از لوگوی این فیلم نیز رونمایی شد که طراحی آن خودبخود یاد بازی‌های ویدیویی آرکید-استایل استار وارز را در ذهنمان زنده می‌کند. پس از مراسم Investor Day، به دلیل شباهت توضیحات داستان فیلم Star Wars: Rogue Squadron و بازی‌های ویدیویی هم‌نام نظیر بازی‌های Star Wars: Rogue Squadron که در سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۳ منتشر شدند، بسیاری از طرفداران درباره‌ی خط داستانی این فیلم گمانه‌زنی‌هایی داشتند و باور داشتند که این فیلم قرار است یک اقتباس مستقیم از بازی‌های ویدیویی فرنچایز استار وارز باشد. پس از انتشار چنین ادعاهایی از سوی طرفداران، پتی جنکینز در آخرین مصاحبه‌ی خود با IGN ضمن رد این تئوری‌های ساخته شده، اذعان کرد که این فیلم به صورت کامل اورجینال خواهد بود و اثری اقتباسی از بازی‌های ویدیویی نیست. البته پتی جنکینز اعلام کرد که هرچند قرار است داستان بازی‌های ویدیویی در این فیلم روایت شود، برای ساخت این فیلم از بازی‌های ویدیویی و کتاب‌های مرجع استار وارز الهام خواهد گرفت.

این فیلم به نبردهای هوایی استار وارز خواهد پرداخت و در آن قرار است پروتاگونیست‌های از جنس خلبان‌های معروف کهکشان خیلی، خیلی دور همراه شویم. به گفته‌ی پتی جنکینز، ساخت یک فیلم در دنیای استار وارز آرزوی همیشگی او بوده است. او قرار است برای ساخت جدیدترین فیلم استار وارز، از پدر خود که یک خلبان سرشناس بوده، الهام بگیرد و به نحوی با ساخت این فیلم، به پدر مرحوم خود ادای احترام کند. فیلم Star Wars: Rogue Squadron قرار است به کارگردانی پتی جنکینز، کارگردان فیلم Wonder Woman، ساخته و در تعطیلات سال ۲۰۲۳ اکران شود.

اگر به دنیای استار وارز علاقه‌مند هستید و قصد دارید اطلاعات بیشتری از آن کسب کنید، «دایره‌المعارف جنگ ستارگان» رسانه‌ی سرگرمی را فراموش نکنید! همچنین اگر تا کنون به کهکشان خیلی، خیلی دور سفر نکردید، با «راهنمای تماشای فیلم و سریال‌های جنگ ستارگان» می‌توانید وارد جهان سرگرم‌کننده‌ی استار وارز شوید!
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments