بازیگر نقش اصلی سریال Obi-Wan Kenobi از زمان شروع فیلمبرداری می‌گوید

این پروژه در یک قدمی ورود به فاز تولید قرار دارد

بازیگر نقش اصلی سریال Obi-Wan Kenobi

ایوان مک‌گرگور بازیگر نقش اصلی سریال Obi-Wan Kenobi در بخشی از مصاحبه‌ی اخیر خود زمان شروع فیلمبرداری را فاش کرد.

در پی راه اندازی دیزنی پلاس، شرایطی به وجود آمده تا لوکاس‌فیلم و والت دیزنی با ساخت آثار مختلف دنیای جنگ ستارگان را بیش از پیش گسترس داده و سرگذشت بسیاری از شخصیت‌های مکمل را به تصویر بکشند. Obi-Wan Kenobi، یکی از سریال‌هایی است که در حال حاضر در فاز پیش‌تولید قرار دارد. اگرچه اطلاعات موجود از فیلمنامه‌ها چندان دقیق نیستند اما ظاهرا داستان بین Star Wars: Revenge of the Sith و Star Wars: A New Hope جریان دارد. در پایان قسمت سوم، اوبی-وان کنوبی جوان به همراه لوک اسکای‌واکر به تاتوئین رفت. در بخش‌های آغازین قسمت چهارم هم با نسخه‌ی سالمند این شخصیت ملاقات کردیم که از دور همچنان به مراقبت از لوک می‌پردازد.

سه‌گانه‌ی کلاسیک، دوران جوانی لوک اسکای‌واکر را به نمایش می‌گذارد. از همین رو، در جریان این فیلم‌ها شاهد حضور نسخه‌ی سالمند اوبی-وان کنوبی جلوی دوربین هستیم. این نقش را الک گینس (Alec Guinness) هنرپیشه‌ی مشهور و موفق انگلیسی بر عهده داشت. سه‌گانه‌ی پیش درآمد هم که بین سال‌های ۱۹۹۹ الی ۲۰۰۵ میلادی اکران شدند، به گذشته پرداخته و نسخه‌ی جوان‌تر این شخصیت را به تصویر می‌کشند. در آن فیلم‌ها ایوان مک‌گرگور (Ewan McGregor) نقش مورد بحث را ایفا کرد. حال و با گذشت حدودا ۱۵ سال از آن زمان، مک‌گرگور قرار است بار دیگر ردای جدای‌ها را به تن کرده و به عنوان کنوبی جلوی دوربین ظاهر شود.

ایوان مک‌گرگور بازیگر نقش اصلی سریال Obi-Wan Kenobi چندی پیش در برنامه‌ی The Graham Norton Show حاضر شد و صحبت‌های مختلفی را انجام داد. او در بخشی از گفتگو اعلام کرد جدیدترین محصول لوکاس‌فیلم مارس سال آینده‌ی میلادی (مصادف با ۱۱ اسفند۱۳۹۹ الی ۱۱ فروردین سال ۱۴۰۰) وارد فاز فیلمبرداری خواهد شد. این هنرپیشه‌ی اسکاتلندی در بخش دیگری از مصاحبه پیرامون الهام گیری از آثار قدیمی الک گینس برای به تصویر کشیدن نسخه‌ی جوان‌تر اوبی-وان کنوبی اشاره کرد:

وقتی خیلی جوان‌تر بودم و می‌خواستم این نقش را برای نخستین بار ایفا کنم، با خودم فکر کردم اگر الک گینس در دوران جوانی‌اش بود چطور آن را انجام می‌داد. این درگیری ذهنی من را به سمت تماشای نخستین آثارش که هرگز ندیده بودم کشاند. از بررسی عملکرد و حرکات او در آن‌ها واقعا لذت می‌بردم.

اگرچه سنم به سن الک گینس در زمان ایفای نقش اوبی-وان کنوبی نزدیک شده اما همچنان گذاشتن پا جای او چالش بزرگی است. هرگز با گینس ملاقاتی نداشتم اما عاشق او و آثارش هستم.

طبق گزارشی که وب سایت LRM اواخر تیر ماه به اشتراک گذاشته بود، هایدن کریستنسن (Hayden Christensen) یکی از بازیگران اصلی سریال Obi-Wan Kenobi بوده و می‌توان انتظار داشت تقریبا در تمامی قسمت‌های فصل اول حاضر باشد. این خبر قرار بود در جریان Star Wars Celebration 2020 اعلام شود اما رویداد مورد بحث به دلیل بحران جهانی کرونا لغو شد. نقش‌آفرینی او در سه‌گانه‌ی پیش درآمد به شدت مورد انتقاد عده‌ای از کارشناسان و طرفداران قرار گرفته بود اما ورق طی سال‌های گذشته برگشت و در حال حاضر از محبوبیت بالایی برخوردار است. در ضمن، یکی دیگر از گزارش‌های غیر رسمی، به حضور نسخه‌ی کودک لوک و شاهدخت لیا اشاره داشته‌اند.

در حال حاضر اطلاعاتی از زمان انتشار موجود نبوده و تنها می‌دانیم برای پخش اختصاصی از سرویس استریم دیزنی پلاس مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا