فیلمبرداری سریال Obi-Wan Kenobi چه زمانی آغاز می‌شود؟

ظاهرا برنامه‌های لوکاس‌فیلم تغییر کرده است

فیلمبرداری سریال Obi-Wan Kenobi

طبق گزارشی که روی خروجی وب سایت Making Star Wars قرار گرفته، فیلمبرداری سریال Obi-Wan Kenobi ماه آینده‌ی میلادی شروع خواهد شد.

استودیوهای لوکاس‌فیلم و فاکس قرن بیستم فیلم‌های Star Wars: Episode II – Attack of the Clones ،Star Wars: Episode I – The Phantom Menace و Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith را در سال‌های ۱۹۹۹، ۲۰۰۲ و ۲۰۰۵ میلادی روانه‌ی سینماها کردند که حکم پیش‌درآمد را برای فیلم‌های پیشین جنگ ستارگان داشتند. اگرچه بازخوردها نسبت به آن‌ها متوسط بود اما می‌توان گفت تقریبا همه‌ی کارشناسان و مخاطبان نظر مثبتی نسبت به شخصیت اوبی-وان کنوبی و نقش‌آفرینی ایوان مک‌گرگور (Ewan McGregor) داشته‌اند. همین محبوبیت هم باعث شد تا یک فیلم سینمایی با محوریت او در دست ساخت قرار بگیرد که بنا به دلایلی هرگز به سرانجام نرسید. لوکاس‌فیلم نهایتا در جریان D23 2019 از ساخت سریال اختصاصی اوبی-وان خبر داد.

حدودا یک سالی از معرفی Obi-Wan Kenobi می‌گذرد و این سریال فراز و نشیب‌هایی داشته است. در ابتدا گزارش‌هایی در فضای مجازی منتشر شدند مبنی بر اینکه لوکاس‌فیلم و والت دیزنی این پروژه را لغو کرده‌اند اما بعدها مشخص شد چنین چیزی حقیقت نداشته است. استودیوهای سازنده تصمیم گرفته بودند فاز تولید را تا اطلاع ثانوی به تعویق بیاندازند. هدفشان از اتخاذ چنین تصمیمی، فراهم کردن فرصت بیشتر برای یافتن چشم‌اندازی مناسب بود. در همان بازه‌ی زمانی، ایوان مک‌گرگور در یکی از مصاحبه‌های خود اعلام کرد ضبط صحنه‌ها در ژانویه‌ی سال ۲۰۲۱ میلادی آغاز خواهد شد. اینطور که به نظر می‌رسد، برنامه‌های لوکاس‌فیلم تغییر کرده و این استودیو می‌خواهد پروژه را زودتر از آنچه انتظار می‌رفت وارد فاز تولید کند.

با توجه به گزارشی که ساعاتی قبل در وب سایت Making Star Wars به اشتراک گذاشته شد، فیلمبرداری سریال Obi-Wan Kenobi در ماه سپتامبر (مصادف با ۱۱ شهریور الی ۹ مهر) آغاز خواهد شد. طبق آنچه که در ادامه‌ی مطلب آمده، سازندگان برای ضبط تعدادی از صحنه‌ها از همان لوکیشنی استفاده می‌کنند که قبلا برای ساخت سریال The Mandalorian استفاده شده بود. این لوکیشن Train Yard نام داشته و در ایالت کالیفرنیا واقع شده است. تیم تولید برای ضبط باقی صحنه‌ها به استودیوی پاین‌وود در انگلیس خواهد رفت. در ضمن، خبرنگار Making Star Wars تاکید کرد منابعی که اطلاعات را از آن‌ها دریافت کرده بسیار قابل‌اعتماد هستند. با این حال، احتمال دارد هماهنگی ‌نهایی برای فیلمبرداری طی ماه سپتامبر انجام شده و فیلمبرداری مدتی بعد از آن اتفاق بیافتد.

در حال حاضر نمی‌توان چندان به گزارش Making Star Wars اعتماد کرد؛ زیرا در تضاد با گفته‌های ایوان مک‌گرگور قرار دارد. همان‌طور که قبلا اشاره شد، بازیگر نقش اوبی‌-وان کنوبی ژانویه‌ی سال ۲۰۲۱ میلادی را به عنوان ماه آغاز فیلمبرداری اعلام کرده است. هر چند، تغییر در برنامه‌ریزی‌ها و شروع زودهنگام فاز تولید اتفاق چندان عجیب و غریبی در صنعت فیلم و سریال نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا