سبک بازی Star Wars Jedi: Fallen Order بسیار مشابه Sekiro: Shadows Die Twice خواهد بود

جنگ ستارگان به سبک میازاکی

سبک بازی Star Wars Jedi: Fallen Order بسیار مشابه Sekiro: Shadows Die Twice خواهد بود Masoudezt ۰ ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ اخبار بازی
سبک بازی Star Wars Jedi: Fallen Order

طی مصاحبه‌ای که اخیرا با استودیو ریسپاون (Respawn) انجام شده، به نظر می‌رسد سبک بازی Star Wars Jedi: Fallen Order شباهت زیادی به Sekiro: Shadows Die Twice داشته باشد.

Star Wars Jedi: Fallen Order یکی از مورد انتظار‌ترین عناوین سال 2019 بوده که در آبان 1398 (نوامبر 2019) عرضه خواهد شد. اخیرا آقای استیگ آسموسن (Stig Asmussen)، کارگردان این بازی و جیسون د هراس (Jason de Heras)، طراح ارشد مبارزات، طی مصاحبه‌ای با مجله EDGE در مورد الهام‌گرفتن از بازی Sekiro: Shadows Die Twice در ساخت بازی جدید استودیو ریسپاون صحبت کرده‌اند.

آسموسن در این زمینه عنوان کرد:

بنده از زمان عرضه بازی King’s Field یکی از طرفداران پروپاقرص استودیو فرام‌سافتور بوده‌ام. در واقع عنوان King’s Field II یکی از بازی‌های مورد علاقه‌ام است، اما این مسئله تنها دوست‌داشتن یک بازی و تلاش برای ساخت اثری مشابه آن نیست، بلکه باید تفکری فراتر در این زمینه داشته و بررسی کنیم که چه چیزهایی از این آثار یاد گرفته و یا چه جذابیت‌هایی دارد.

در ادامه، جیسون د هراس در مورد شباهت سبک بازی Star Wars Jedi: Fallen Order به Sekiro: Shadows Die Twice صحبت‌هایی را اضافه نمود:

بنده فکر می‌کنم دانستن اینکه می‌توان این سبک مبارزات -طراحی‌شده توسط فرام‌سافتور- را بدون وجود شاخص استقامت و توان پیاده سازی نمود می‌تواند مسئله‌ای جالب باشد و موجب آرامش بیشتر بازیکنان شود. در واقع در چنین بازی به بازیکن اجازه داده‌ می‌شود تا بدون هیچ‌گونه محدودیتی حملات خود را انجام داده و بر روی زمین بغلتد و در نهایت این هوش مصنوعی بازی است که مشخص می‌کند آیا راه درستی را در پیش گرفته اید یا خیر.

تجربه به ما ثابت کرده است که نیازی به محدودکردن تمامی حرکات بازیکن در یک بازی ویدئویی نیست. شما باید دست بازیکن را مقداری باز گذاشته و به او آزادی عمل بیشتری بدهید، در نهایت اجازه دهید تا هوش مصنوعی بسته به نوع خطاهای مرتکب شده برای او جریمه‌هایی را در نظر بگیرد. این جریمه‌ها می‌توانند در حد روبه‌روشدن با یک چالش کوچک بوده و یا اینکه به طور کامل بازیکن را ضربه فنی کنند. پس اینکه می‌دانیم در گذشته بازی ویدیویی با شباهت بسیار زیاد به بازی ما وجود داشته، نکته ای مثبت برای ما تلقی خواهد شد.

علاوه‌بر این موارد، اخیرا توسعه‌دهندگان استودیو ریسپاون در مورد احتمال وجود حالت تصویربرداری (Photo mode) و نیو گیم‌پلاس در این اثر صحبت کرده و همچنین دمویی از آن منتشر کرده‌اند.

نظر شما در مورد سبک بازی Star Wars Jedi: Fallen Order و شباهت‌ آن با مبارزات طاقت‌فرسای Sekiro: Shadows Die Twice چیست؟ آیا قرار است با یک اثر هاردکور دیگر روبه‌رو شویم؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا