#مهسا_امینی

شرکت اسکوئر انیکس به‌زودی از بازی‌های جدید خود رونمایی می‌کند

Final Fantasy XVI در راه است؟

بازی‌های جدید اسکوئر انیکس

شرکت نامدار اسکوئر انیکس (Square Enix) چندی پیش در جلسه پرسش و پاسخ رسما تایید کرد که با توجه به لغو مراسم E3 2020، طی دو ماه آینده با برگزاری رویدادهای دیجیتالی به معرفی بازی‌های جدید خود می‌پردازد.

همان‌طور که اطلاع دارید، همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان تا به امروز تبعات منفی زیادی برای اغلب کسب و کارها به دنبال داشته است. صنعت بازی‌های ویدیویی نیز از این بحران غیرمنتظره مستثنی نبوده و از تعطیلی شماری از استودیوها گرفته تا تاخیر در انتشار بازی‌ها و همچنین لغو تعدادی از نمایشگاه‌ها، همگی از معضلات این بیماری به شمار می‌رود. در همین راستا، سال آخر چرخه‌ی عمر کنسول‌های نسل هشتم آن رنگ و بوی همیشگی را نداشت و چه بسا به دلیل لغو مراسم بزرگ E3 2020، خبری از آن شور و هیجان هواداران برای شروع نسل بعدی و عرضه کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس‌باکس ایکس و پلی‌استیشن 5 نبود!

با این حال، شرکت‌های ناشر بزرگ این صنعت از جمله مایکروسافت، سونی، یوبی‌سافت و الکترونیک‌آرتز با برگزاری رویدادهای دیجیتالی، تا حدودی جای خالی E3 امسال را پر کردند و در جریان این مراسم، از عناوین جدید خود پرده برداشتند. در این میان، به نظر می‌رسد که کمپانی سرشناس اسکوئر انیکس نیز با توجه به لغو رویداد مذکور، تصمیم گرفته تا با برگزاری یک لایو استریم تمامی ویدیوها و اخبار بازی‌های جدید خود را با طرفداران به اشتراک بگذارد.

به بیان دقیق‌تر، این شرکت چندی پیش در جلسه‌ای که با حضور مدیران و سرمایه‌گذاران برگزار شد، اعلام کرد که در ماه‌های جولای و آگوست سال جاری میلادی (از اواخر تیر ماه تا شهریور) به دنبال برگزاری رویدادهای دیجیتالی است تا از عناوین آینده و جدید خود رونمایی کند. هرچند که تا به این لحظه زمان دقیق برگزاری این مراسم اعلام نشده، اما با توجه به عرضه کنسول‌های نسل نهم در اواخر سال جاری میلادی، بدیهی است که این کمپانی هرچه زودتر به معرفی بازی‌های جدید خود خواهد پرداخت.

طی جلسه هیئت مدیره، سخنگوی این شرکت در پاسخ به تاثیرات ویروس کرونا در برنامه‌های اسکوئر انیکس و مراسم معرفی از بازی‌های جدید توضیح می‌دهد:

به طور معمول، ما هر ساله بازی‌های جدید خود را در مراسم E3 به نمایش می‌گذاریم [که امسال به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا و لغو رویداد مذکور، کنفرانس ما نیز به کلی لغو شد.] بله، ما برنامه ریزی کرده بودیم تا یک کنفرانس مطبوعاتی و رویداد جایگزین برای رونمایی از عناوین خود برگزار کنیم؛ اما دارایی ما به میزان کافی نبود و تا اطلاع ثانوی از انجام این کار صرف نظر کردیم. به‌زودی برنامه‌ریزی‌ها و زمان‌بندی‌های خود برای نمایش آثار جدید را به طور جداگانه با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. تعدادی از این برنامه‌ها از ماه جولای آغاز شده و تا ماه آگوست ادامه خواهند داشت.

متاسفانه، در حال حاضر اطلاعات چندانی در خصوص بازی‌های جدید شرکت اسکوئر انیکس در دسترس نیست. با این حال، از آنجا که کنسول‌های ایکس‎باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 در تعطیلات سال پیش‌رو روانه بازار می‌شوند، هیچ شکی نیست که آثار بعدی این کمپانی برای نسل بعدی نیز منتشر خواهد شد. بر اساس شماری از گزارش‌ها، به نظر می‌رسد که بازی مورد انتظار Final Fantasy XVI در نهایت طی چند ماه آینده به طور رسمی معرفی خواهد شد. از طرفی، گروهی بر این باور هستند که اسکوئر انیکس در لایو استریم‌های گفته شده اطلاعات بیشتری از بازی Project Athia به اشتراک خواهد گذاشت. در هر حال، هنوز نمی‌توان با قاطعیت در این زمینه اظهار نظر کرد و باید منتظر ماند و دید که در دو ماه آینده چه اتفاق‌هایی رخ خواهد داد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا