شرور اصلی Spider-Verse 3 توسط کارگردان آن معرفی شد

Across the Spider-Verse تنها یک آغاز برای این شرور است

شرور اصلی Spider-Verse 3

کارگردان انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse به تازگی اطلاعات جدیدی را در رابطه با دنباله آن فاش کرده است و همچنین از شرور اصلی Spider-Verse 3 رونمایی کرده است.

در سال ۲۰۱۸، انیمیشن تحسین‌شده Spider-Man: Into the Spider-Verse نه تنها برای اولین بار مرد عنکبوتی مایلز مورالز (Miles Morales) را در پرده بزرگ سینماها نمایش داد، بلکه دنیای عنکبوتی یاد اسپایدر-ورس (Spider-Verse) را نیز از طریق سبکی تازه و انقلابی از انیمیشن به نمایش گذاشت.

حالا پس از حدود ۵ سال انتظار، دنباله این انیمیشن قرار است تا در سال ۲۰۲۳ با نام Spider-Man: Across the Spider-Verse اکران شود و همچنین اسپایدر-ورس را گسترده‌تر کند، در ادامه نیز قسمت سوم از این سه‌گانه با نام Spider-Man: Beyond the Spider-Verse در سال ۲۰۲۴ روی پرده سینماها خواهد رفت.

در این دنباله، علاوه بر اتحاد مجدد مایلز مورالز با صداپیشگی شامیک مور (Shameik Moore) و گوئن استیسی (Gwen Stacy) با صداپیشگی هیلی استاینفلد (Hailee Steinfeld)، قرار است تا شاهد ورود اسپایدرمن ۲۰۹۹ (Spider-Man 2099) به این مجموعه باشیم که اسکار آیزاک (Oscar Isaac) صداپیشگی‌اش را بر عهده دارد.

اما با وجود این که انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse تا تاریخ ۲ ژوئن ۲۰۲۳ (۱۲ خرداد ۱۴۰۲) اکران نخواهد شد، کارگردانان این اثر مورد انتظار از همین حالا در مورد قسمت بعدی آن و این که شرور اصلی Spider-Verse 3 که قهرمانان با آن مواجه خواهند شد، چه کسی خواهد بود، صحبت کرده‌اند.

کارگردانان Spider-Man: Across the Spider-Verse درباره شرور اصلی Spider-Verse 3 صحبت می‌کنند

در گفتگو با رسانه توتال فیلم (Total Film) از گیمز رادار (Games Radar)، کمپ پاورز (Kemp Powers)، کارگردان انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse فاش کرد که این اثر که در سال آینده میلادی اکران خواهد شد، تنها آغازی بر شرور جدید این مجموعه با نام اسپات (The Spot) است. او همچنین تائید کرد که او نه تنها شرور این انیمیشن، بلکه شرور اصلی Spider-Verse 3 نیز خواهد بود. کمپ پاورز در این رابطه گفت:

او شرور دو فیلم بعدی است... و اجازه دهید که بگویم اسپات و مایلز به روش‌های شگفت‌انگیز به هم مرتبط هستند.

این واقعیت که اسپات با صداپیشگی جیسون شوارتزمن (Jason Schwartzman)، شخصیت شرور انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse خواهد بود، مدتی است که مشخص شده است. با این حال نقش او در دنباله این اثر که در سال ۲۰۲۴ اکران خواهد شد، مشخص نشده بود.

به گفته کمپ پاورز، چیزی که اسپات را به یک شخصیت شرور ایده‌آل تبدیل می‌کند، توانایی او در باز کردن پورتال‌ها در بعدهای مختلف است. او در اینباره گفت:

اسپات شرور جالبی است، زیرا به نظر می‌رسد که بیشتر شبیه به یک شوخی است، اما وقتی که به قدرت‌ها او نگاه می‌کنید، پتانسیل باورنکردنی‌ای در او وجود دارد. توانایی او در باز کردن پورتال‌ها در ابعاد مختلف، او را کاملا برای اسپایدر-ورس آماده می‌کند.

در کتاب‌های کمیک، هویت واقعی اسپات دکتر جاناتان اوهن (Dr. Jonathon Ohnn) است، دانشمندی از ام‌آی‌تی (MIT) که برای کینگ‌پین (Kingpin) کار می‌کند و توانایی‌های خود را از طریق یک آزمایش اشتباه به دست می‌آورد. در حالی که داستان پیشینه او به راحتی می‌تواند با نقش کینک‌پین در انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse پیگیری شود، توانایی‌های خارق‌العاده اسپات نیز می‌تواند از لحاظ بصری لحظات بسیار جذاب و دیدنی‌ای را در این انیمیشن ایجاد کند.

همچنین یکی دیگر از کارگردانان این انیمیشن یعنی خواکیم دس سانتوس (Joaquim Dos Santos)، قدرت‌های اسپات را جوهر زنده و چیزی که واقعا می‌تواند در انیمیشن اتفاق بیفتد، توصیف می‌کند. اما جدای از این که چگونه قدرت‌ها او از نظر بصری به این انیمیشن کمک می‌کند، به نظر می‌رسد حضور این شخصیت شرور در این دنباله و قسمت بعدی آن با مایلز و سفر او گره خورده است.

سه کارگردان انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse در واقع اسپات را به عنوان یک تضاد فوق‌العاده با مایلز توصیف می‌کنند و خاطرنشان می‌کنند که قهرمان این انیمیشن نیز به اندازه این شرور فوق‌العاده قوی است. کمپ پاورز، به ویژه خاطرنشان می‌کند که داستان دکتر جاناتان اوهن واقعا مکمل سفر مایلز است و احتمالا نیاز به شخصیت او را در قسمت بعدی این سه‌گانه توضیح می‌دهد. او در این رابطه می‌گوید:

و به همین شکل اسپات است. از همان ابتدا او فقط پتانسیل بی‌پایانی به نظر می‌رسید، هم از نظر بصری و هم از نظر قوس شخصیتی. چون می‌دانی که این لباس نیست، بلکه پوست اوست. با توجه به این که او آن را در تن دارد، می‌دانید که آن مردی نیست که لباس خال خالی دارد. این در واقع پوست اوست. بنابراین می‌دانید، داستان اسپات دکتر اوهن یکی از مواردی است که واقعا مکمل است، بدون این که داستان را به نمایش بگذارد، واقعا کامل‌کننده سفر مایلز در این فیلم است.

آیا کارگردان Spider-Man: Across the Spider-Verse پایان آن را لو داده است؟

در حالی که انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse نگاهی تازه و قانع‌کننده به دو شخصیت شرور معروف دنیای مرد عنکبوتی دارد، به نظر می‌رسد که اسپات نه تنها توانایی‌های مایلز، بلکه رشد شخصی او را نیز به چالش می‌کشد. درست است، این کاری است که انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse در سال ۲۰۱۸ با شخصیت پرولر (The Prowler) نیز انجام داد. با این حال، در آن فیلم مایلز تازه شروع به جهش ایمان داشت.

اکنون که او می‌داند که به عنوان مرد عنکبوتی چه نقشی دارد، این هویت باید به گونه‌ای دیگر تحت فشار قرار بگیرد و به چالش کشیده شود و از آن جایی که اسپات نقش شرور انیمیشن سوم را نیز ایفا خواهد کرد، به نظر می‌رسد که این سفر دو انیمیشن بعدی را در بر خواهد گرفت. در حالی که هنوز جزئیات مربوط به نحوه اتصال اسپات و مایلز مشخص نشده است، اما تعجب‌آور است که کمپ پاورز تصمیم گرفت تا خیلی زود نقش او را به عنوان شرور اصلی Spider-Verse 3 فاش کند.

این افشاگری تائید می‌کند که با وجود این که مایلز و لشکری از عنکبوتی‌ها که با او همراه هستند و گسترش پیدا می‌کنند، در انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse و مبارزه با اسپات موفق به نابودی او نمی‌شود و بنابراین این شرور زنده می‌ماند. شاید این اطلاعات تفاوتی ایجاد نکند یا به تجربه تماشای این انیمیشن آسیبی وارد نکند، اما همچنان انتخاب جسورانه‌ای است.

این همچنین نشان می‌دهد که اگر شایعات درست باشند، مرد عنکبوتی‌های فیلم‌های سینمایی لایو اکشن یعنی اندرو گارفیلد (Andrew Garfield)، تام هالند (Tom Holland) و توبی مگوایر (Tobey Maguire) ممکن است با اسپات در انیمیشن Spider-Man: Beyond the Spider-Verse نیز روبرو شوند.

در پایان نه تنها هر روز به اکران قسمت‌های بعدی این سه‌گانه نزدیکتر می‌شویم، بلکه اطلاعات جالبتری نیز از آن به دست می‌آوریم. انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse در تاریخ ۲ ژوئن ۲۰۲۳ (۱۲ خرداد ۱۴۰۲) در سالن‌های سینما اکران خواهد شد. همچنین قرار است تا دنباله آن یعنی Spider-Man: Beyond the Spider-Verse نیز در تاریخ ۲۹ مارس ۲۰۲۴ (۱۰ فروردین ۱۴۰۳) اکران شود.

خواکیم دس سانتوس با سابقه کار روی انیمیشن‌های چون Justice League Unlimited، Avatar: The Last Airbender و The Legend of Korra و کمپ پاورز سابقه کار روی سریال Star Trek: Discovery که همچنین یکی از کارگردانان انیمیشن سینما Soul نیز بوده است، به همراه جاستین کی. تامپسون (Justin K. Thompson) وظیفه کارگردانی انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse و دنباله آن Spider-Man: Beyond the Spider-Verse را بر عهده داشته‌اند. همچنین فیل لرد (Phil Lord) و کریستوفر میلر (Christopher Miller) کارگردان فیلم‌های 21 Jump Street، 22 Jump Street و The Lego Movie به همراه دیوید کالاهام (David Callaham) نویسنده فیلم‌هایی چون Mortal Kombat، Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings، Wonder Woman 1984 و Zombieland: Double Tap، فیلمنامه هر دو انیمیشن را به نگارش درآورده‌اند.

علاوه بر این، شامیک مور در نقش مایلز مورالز، هیلی استاینفلد در نقش گوئن استیسی، جیک جانسون (Jake Johnson) در نقش پیتر بی. پارکر (Peter B. Parker)، اسکار آیزاک در نقش میگل اوهارا (Miguel O’Hara) یا همان مرد عنکبوتی ۲۰۹۹، اسا ری (Issa Rae) در نقش جسیکا درو (Jessica Drew) یا زن عنکبوتی (Spider-Woman)، دنیل کالویا (Daniel Kaluuya) در نقش هوبارت «هوبی» براون (Hobart “Hobie” Brown) یا اسپایدر-پانک (Spider-Punk)، جیسون شوارتزمن در نقش اسپات، بریان تری هنری (Brian Tyree Henry) در نقش جفرسون دیویس (Jefferson Davis)، لونا لورن ولز (Luna Lauren Velez) در نقش ریو مورالز (Rio Morales)، گرتا لی (Greta Lee) در نقش لیا (Lyla)، رچل درچ (Rachel Dratch)، جیسون تاکون (Jason Taccone) در نقش والچر (Vulture) و شئا ویگهام (Shea Whigham) در نقش جرج استیسی (George Stacy) از جمله افرادی هستند که در این انیمیشن به صداپیشگی پرداخته‌اند.

4.5 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا