سریال اسپایدرمن با محوریت Spider-Man Noir در دست ساخت قرار دارد

یک اسپایدرمن متفاوت و جذاب

سریال اسپایدرمن با محوریت Spider-Man Noir در دست ساخت قرار دارد عرفان بدری ۰ ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ مارول
سریال اسپایدرمن

به تازگی اعلام شده که سریال اسپایدرمن (Spider-Man) با محوریت یکی از محبوب‌ترین نسخه‌های این شخصیت یعنی اسپایدرمن نوآر (Spider-Man Noir) در دست ساخت قرار دارد.

در ماه نوامبر سال میلای گذشته اعلام شد که شرکت سونی پیکچرز (Sony Pictures) که دارنده حقوق سینمایی اسپایدرمن است، قصد گسترش دنیای این شخصیت را دارد و می‌خواهد چندین سریال متنوع و جذاب را با محوریت کارکترهای مختلف داستان‌های اسپایدرمن تولید و پخش کند.

اولین سریال اسپایدرمن، Silk: Spider Society بود که برای پخش در آمازون پرایم (Amazon Prime) ساخته می‌شود و قرار است روی شخصیت سیلک و مولتی‌ورس‌های بی‌نهایت تمرکز داشته باشد، اما همان موقع نیز اعلام شد که این سریال تنها آغاز کار دنیای اسپایدرمن در تلویزیون خواهد بود و مجموعه‌های تلویزیونی بیشتری در راه هستند که در آینده از آن‌ها رونمایی خواهد شد.

سریال اسپایدرمن نوآر در راه است

حالا رسانه ورایتی (Variety) در گزارشی اختصاصی خبر از ساخت سریال اسپایدرمن نوآر داده است که آن هم برای پخش از طریق آمازون پرایم تولید می‌شود. این مجموعه تلویزیونی دومین اسپین‌آف سریالی دنیای اسپایدرمن خواهد بود.

هنوز نام رسمی و نهایی این سریال مشخص نشده است، اما اعلام شده این مجموعه برداشتی قدیمی از شخصیت اسپایدرمن خواهد بود و در دهه ۱۹۳۰ میلادی و نیویورک جریان خواهد داشت. همچنین در گزارش ورایتی آمده است که سریال روی پیتر پارکر (Peter Parker) تمرکز ندارد و در دنیای اسپایدرمن خود اتفاق خواهد افتاد.

اورن اوزیل (Oren Uziel)، نویسنده فیلم‌های The Lost City، Mortal Kombat و The Cloverfield Paradox به عنوان نویسنده و تهیه‌کننده اجرایی در این پروژه حضور خواهد داشت و به همراه تهیه‌کنندگان انیمیشن سینمایی تحسین‌شده Spider-Man: Into the Spider-Verse یعنی فیل لرد (Phil Lord) و کریستوفر میلر (Christopher Miller) سریال اسپایدرمن نوآر را تولید خواهد کرد. همچنین مدیر سابق شرکت سونی یعنی ایمی پاسکال (Amy Pascal) نیز جزو تهیه‌کنندگان این مجموعه تلویزیونی خواهد بود.

کریستوفر میلر نیز پس از انتشار این گزارش خبر ساخت سریال را تائید کرد و آن را شگفت‌انگیز خواهند. او در توئیتر خود اعلام کرد:

می‌تونم اینو تائید کنم! و همچنین می‌تونم تائید کنم که قرار شگفت‌انگیز باشه.

پروژه‌های Spider-Man Noir و Silk: Spider Society تنها در مورد از سریال‌های در حال ساخت بر اساس دنیای اسپایدرمن و شخصیت‌های آن خواهد بود و انتظار می‌رود که در آینده از باقی مجموعه‌های در حال ساخت نیز رونمایی شود. داستان‌های این اسپایدرمن پتانسیل بسیار بالایی دارند و شخصیت‌های زیادی هستند که شایسته داشتن سریال اختصاصی خود هستند.

اسپایدرمن نوآر کیست؟

در حالی که مخاطبان عام و طرفدارانی که کمتر با کتاب‌های کمیک اسپایدرمن آشنا هستند، ممکن است اسپایدرمن نوآر را از انیمیشین Spider-Man: Into the Spider-Verse که نیکلاس کیج (Nicolas Cage) صداپیشگی آن را بر عهده داشت، بشناسند، اما ادر اصل این شخصیت تفاوت‌های زیادی با آن اسپایدرمن احمق دارد و برداشتی تلخ و تیره از مرد عنکبوتی خواهد بود. اسپایدرمن نوآر داستان‌های جذابی دارد که می‌توانند به شکل جذابی در سریال به نمایش گذاشته شوند.

در کتاب‌های کمیک، داستان‌های اسپایدرمن نوآر در یک جهان موازی اتفاق می‌افتد که در آن پیتر پارکر، در نیویورک دهه ۱۹۳۰ میلادی یک کارآگاه خصوصی است. داستان‌های کارآگاهی این شخصیت حال و هوایی مشابه داستان‌های بتمن دارند و ماجراهای خارق‌العاده‌ای در آن روایت می‌شوند

اکنون سوالی اصلی اینجاست که اگر اسپایدرمن نوآر این سریال آمازون پرایم پیتر پارکر نیست، پس چه کسی ماسک این کارآگاه را می‌پوشد؟ آیا قرار است شاهد یک شخصیت کاملا جدید باشیم که توسط سازندگان سریال خلق خواهد شد، یا این که تغییری در پیشینه شخصیت‌ها صورت خواهد گرفت و یک شخصیت آشنا اسپایدرمن نوآر خواهد بود؟

به جز داستان‌های کمیکی این شخصیت، کتاب‌های کمیک بتمن نیز می‌توانند یک منبع الهام عالی برای سازندگان این مجموعه تلویزیونی باشد. همچنین تعداد زیادی سریال کارآگاهی فوق‌العاده مثل True Detective وجود دارند که آن‌ها می‌توانند برای ساخت این سریال، نگاهی به آن‌ها داشته باشند.

هنوز مشخص نیست که سریال Spider-Man Noir قرار است چه زمانی پخش شود. همچنین از بازیگران و باقی عوامل تولید آن تاکنون رونمایی نشده است.

3.5 4 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا