#مهسا_امینی

آیا فیلم جدید مرد عنکبوتی شانسی در مراسم اسکار دارد؟

تام هالند علاقه دارد تا پیتر پارکر او اسکار ببرد

شانس فیلم جدید مرد عنکبوتی در مراسم اسکار سال جاری

سونی پیکچرز و مارول استودیو معتقد هستند که Spider-Man: No Way Home فیلم جدید مرد عنکبوتی قادر است تا در جشنواره اسکار خوش بدرخشد. این فیلم همچنان در باکس آفیس به درخشش خود ادامه داده و از همه نظر، این بزرگترین فیلمی است که از زمان شروع همه‌گیری ویروس کرونا منتشر شده است. حدس و گمان‌هایی وجود دارد که فیلم جدید مرد عنکبوتی می‌تواند قبل از پایان این هفته یک میلیارد دلار فروش کند. به نظر می‌رسد که حتی کمپانی‌های سونی و مارول از واکنش خیره کننده مردم  نسبت به سفر هیجان‌انگیز تام هالند در مولتی‌ورس به عنوان مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول، غافلگیر شده‌اند. در همین راستا، این استودیوها تمام تلاش خود را خواهند کرد تا این فیلم در مقابل قضاوت داوران آکادمی اسکار قرار گیرد. وقتی صحبت از بزرگ‌ترین جوایز اسکار به میان می‌آید، معمولا فیلم‌های ابرقهرمانی نادیده گرفته می‌شوند. با این حال، لحظات نمادینی از این ژانر در مراسم اسکار طی سال‌های اخیر وجود دارد.

موفقیت پلنگ سیاه و جوکر نشان می‌دهد که مخاطبان دوست دارند جدی‌تر ابرقهرمان‌ها را دنبال کنند. با این حال به نظر می‌رسد که در این میان، برنده شدن یک فیلم از این ژانر در رقابت بهترین فیلم سال کمی بعید به نظر برسد.

ایمی پاسکال تهیه کننده فیلم جدید مرد عنکبوتی از شرکت سونی، در این باره به هالیوود ریپورتر گفت که شرکت سونی به شدت از ایده حضور فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست در جشنواره اسکار حمایت کرده و آن‌ها تمام تلاش خود را در این راه خواهند کرد. تام هالند بازیگر نقش پیتر پارکر نیز در این باره عنوان کرد که او اخیرا به ملاقات ایمی پاسکال و جان واتس رفته و از سخت کوشی آن‌ها شگفت زده شده است، او عنوان کرده است که این افراد لیاقت بهترین‌ها را داند و باید بیشتر توسط مخاطبین شناخته شوند. وی همچنین در مصاحبه دیگری افزود که او نیز علاقه دارد تا فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست وارد جشنواره اسکار شود. او در ادامه افزود که اگر از کارگردان موفق سینما، مارتین اسکورسیزی در خواست کنید که یک فیلم مارولی بسازد بدون شک او سردرگم خواهد شد زیرا وی تا کنون چنین فیلمی نساخته و هیچ اطلاعی از نحوه ساخت آثار این ژانر ندارد. هالند عنوان کرد که تفاوت بین آثاری که در اسکار برنده جوایز متفاوتی می‌شوند و آثار ابرقهرمانی از جمله فیلم‌های مارول تنها در بودجه آن‌ها است. 

خلاصه منتشر شده از داستان فیلم  جدید مرد عنکبوتی : راهی به خانه نیست، توسط شرکت سونی 

اگر هنوز موفق به تماشای فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست نشده‌اید، شرکت سونی خلاصه‌ای از داستان این اثر منتشر کرده که طبق این خلاصه، با فاش شدن هویت مرد عنکبوتی، نقاب این ابرقهرمان جوان و مهربان افتاده و او دیگر نمی‌تواند زندگی عادی خود به‌ عنوان پیتر پارکر را از خطرات بالای ابرقهرمان بودن جدا کند. وقتی پیتر از دکتر استرنج کمک می‌خواهد، اوضاع از قبل هم بدتر می‌شود. حتی خطرناک تر از آنچه که خود او تصور کرده بود، و این امر او را وادار می‌کند تا بفهمد که مرد عنکبوتی بودن واقعاً به چه معناست و وابستگی‌های خود را در این راه کنار می‌گذارد. 

شانس مرد عنکبوتی در اسکار

طبق گزارشی، برای فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، یک کمپین بزرگ اسکار، پیش از برگذاری مراسم جوایز امسال برپا خواهد شد. پس از ماه‌ها انتظار و حدس و گمان، سرانجام هفته گذشته فیلم Spider-Man: No Way Home در سینماها اکران شد و سه گانه بازگشت به خانه تام هالند را به پایان رساند. در حالی که باید دید در آینده چه چیزی برای وب اسلینگر دنیای سینمایی مارول در انتظار است و اینکه آیا هالند نیز در آن خواهد بود یا خیر، هم اکنون No Way Home موفق شده است تا دل مخاطبین را بدست بیاورد.

جدیدترین فیلم Spider-Man در حال حاضر امتیاز ۹۴% را توسط مخاطبان یا همان Rotten Tomatoes و امتیاز ۸.۹ را در وبسایت IMDB کسب کرده که این اثر را در لیست برترین آثار سینمایی از مرد عنکبوتی ۲ تحسین شده محصول سال ۲۰۰۴  برتر شمرده و آن را تنها پس از Spider-Man: Into The Spiderverse محصول سال ۲۰۱۸ قرار می‌دهد. علاوه بر نقدهای بسیار مثبت منتقدان و تماشاگران، این فیلم ثابت کرده است که در باکس آفیس نیز پرشور بوده و اکنون جایگاه دوم را در بزرگترین اکران تعطیلات آخر هفته باکس آفیس داخل ایالات متحده آمریکا، در تمام دوران را به خود اختصاص داده است و تنها از فیلم Avengers: Endgame عقب افتاده است.

گزارش جدیدی از THR نشان می‌دهد که با استقبال مثبتی که از این فیلم شد، تیم پشتیبان مرد عنکبوتی: راهی برای خانه نیست امسال برای حضور این اثر در رقابت‌های اسکار، کمپین سختی را آغاز خواهد کرد. در این گزارش توضیح داده شده است که برای این فیلم احتمالاً، علاوه بر تبلیغات در نشریات صنعتی نمایش‌های ویژه، جلسات پرسش و پاسخ، و جلسات متعددی از مصاحبه‌ هنرمندان این فیلم با طرفداران ترتیب داده خواهد شد.

تلاش برای به رسمیت شناختن Spider-Man: No Way Home در اسکار می‌تواند نشان دهنده تغییر بزرگی در نحوه تفکر آکادمی درباره فیلم های ابرقهرمانی باشد. راهی به خانه نیست، در حال حاضر در فهرست نهایی بهترین آثار VFX قرار دارد، اما پس از غیبت شوالیه تاریکی سال ۲۰۰۸ در رده بهترین فیلم‌های اسکار، فیلم‌های ابرقهرمانی برای به رسمیت شناخته شدن در مراسم جوایز جوایز اسکار در دسته‌های اصلی تلاش کردند تا بیشتر پیشرفت کنند. Black Panther در سال ۲۰۱۹ تاریخ ساز شد و اولین فیلم ابرقهرمانی شد که نامزد بهترین فیلم در جشنواره اسکار شده است، چیزی که اکنون برای Spider-Man: No Way Home نیز بسیار محتمل به نظر می‌رسد.

تفکری عجیب پیرامون فیلم‌های ابرقهرمانی در میان اعضای آکادمی اسکار سال‌هاست که ریشه دوانده و پلنگ سیاه نشان دهنده اولین تغییر اساسی در این نگرش بود. با واکنش‌های بسیار مثبت به راهی به خانه نیست و برنامه‌ریزی برای کمپین اسکار، نامزدی مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، برای بهترین فیلم سال چندان هم بعید به نظر نمی‌رسد. اینکه آیا فیلم شانسی برای برنده شدن دارد یا نه کاملاً موضوع دیگری است، اما این اثر می‌تواند نشان دهنده یک تغییر بزرگ نه تنها در نحوه شناخت ژانر ابرقهرمانی توسط  آکادمی، بلکه در اهمیت فرهنگ خود اسکار باشد. با کاهش شدید آمار بینندگان و این احساس رو به رشد که دیگر بیشتر مردم به جوایز اسکار اهمیتی نمی‌دهند، Spider-Man: No Way Home می‌تواند محبوبیت این جشنواره را احیا کند و آن را به جمعیتی کاملاً جدید و جوان‌تر معرفی کند. اکنون سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا این جشنواره اسکار است که به اعتبار فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست خواهد افزود یا برعکس و در حقیقت این فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست، است که جانی دوباره به جشنواره اسکار خواهد داد؟

نظر شما در رابطه با جشنواره اسکار و حضور فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست در این جشنواره چیست؟


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا