#مهسا_امینی

کوین فایگی توضیح داد که چرا از ایده ابرشرورهای قدیمی در اسپایدرمن 3 استفاده شده است

دکتر استرنج؛ حلال مشکلات!

ابرشرورهای قدیمی در اسپایدرمن 3

طبق اعلام رسمی رئیس استودیو مارول، کوین فایگی (Kevin Feige)، بالاخره مشخص شد که چرا از ابرشرورهای قدیمی در اسپایدرمن 3 استفاده شده و ایده اصلی سازندگان از این کراس اور چه چیزی بوده است.

فیلم Spider-Man: No Way Home در حال حاضر مورد انتظارترین اثر سینمایی جهان است که اکثریت بینندگان و طرفداران، مشتاق دیدن آن در سینما یا حداقل حدود دو ماه بعد، از دیزنی پلاس هستند. با این حال، می‌دانیم که همیشه فیلم‌های مردعنکبوتی هم در گذشته و هم تحت نظر استودیو مارول جذاب بوده‌اند، ولی دلیل اصلی بزرگ‌تر بودن و اهمیت No Way Home چیز دیگری است!

در این فیلم درست به مانند برخی دیگر از آثار سینمایی اسپایدرمن که طی دو دهه گذشته اکران شده بودند، مرد عنکبوتی محبوب محله دوباره در نیویورک از ساختمان‌ها و آسمان‌خراش‌ها تاب می‌خورد و طبق روال همیشگی، با یک یا چند ابرشرور مبارزه خواهد کرد. حال ایده این ابرشرورها در سری‌های قدیمی Spider-Man همگی تازگی داشتند و یک دشمن جدید را در مقابل پیتر پارکر قرار دادند، در حالی که دشمنان پیتر در این فیلم جدید، همان افراد قدیمی هستند!

مسئله مولتی‌ورس و ادغام جهان‌های موازی و شخصیت‌های آن، موردی است که هم‌اکنون در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول به بیشترین حد شاهد آن بوده و توضیحات تکمیلی آن را هم در سریال What If…? دیده بودیم. با این وجود، چرا باید دقیقا همان ابرشرورهای قدیمی در فیلم استفاده شوند که در سری‌های قبلی حضور داشته‌اند؟

پاسخ کوین فایگی به پرسش‌هایی درباره دلیل حضور ابرشرورهای قدیمی در اسپایدرمن 3 – No Way Home

طبق آنچه که از داستان فیلم می‌دانیم، این ابرشرورها با دریچه‌هایی که دکتر استرنج (Dr. Strange) به روی مولتی‌ورس باز کرده، درست پیش از لحظه مرگ به جهان MCU فرار کرده‌اند تا به دنبال آزادی عمل باشند و اسپایدرمن آن‌ها را ناکار نکند! با این وجود، خارج از داستان فیلم واقعا چه چیزی باعث شده تا کوین فایگی و تیم سازنده به این فکر افتاده باشند که آلفرد مولینا (Alfred Molina)، ویلم دفو (Willem Dafoe)، جیمی فاکس (Jamie Foxx) و در کل شخصیت‌های منفی سری‌های قبلی را به این اثر اضافه کنند؟

براساس چیزی که طی سالیان گذشته و با همین قرارداد بین دیزنی و سونی یاد گرفته‌ایم، باید گفت که عملا هرکاری ممکن است؛ اگر افراد برای به دست آوردن آن صبر و پشتکار داشته باشند. دقیقا بعد از اینکه مشخص کردیم در صحنه پایانی Far From Home هویت پیتر پارکر لو می‌رود، در جریان داستانی فوق‌العاده متفاوت قرار گرفتیم که هرگز در هیچ فیلم Spider-Man دیگری ندیده بودیم. در واقع لذت ساختن فیلم به همین است! اینکه کاری را انجام بدهید و چیزی را به نمایش بگذارید که بینندگان تا به حال ندیده‌اند. حال در MCU راه‌های بسیاری برای انجام کارهای فوق‌العاده وجود دارد و دکتر استرنج می‌تواند کلید خوبی برای روایت آن‌ها باشد.

ظاهرا چنان که پیداست، این ایده از مدت‌ها پیش در ذهن فایگی و تیم سازندگان نبوده، بلکه پس از قرارداد بین دیزنی و سونی و همچنین پایان عجیبی که برای Far From Home با لو رفتن هویت پیتر پارکر در نظر گرفته شده بود، آن‌ها به این نتیجه رسیدند که از ماهیت مولتی‌ورس استفاده کرده و داستان فیلم را همانطور که دوست دارند روایت کنند؛ حتی اگر به قیمت سختی استخدام شخصیت‌های ابرشرور قبلی در فیلم و همچنین به کار گرفتن توبی مگوایر (Tobey Maguire) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) تمام شود!

به هر حال با لو رفتن ساندترک‌های No Way Home دیگر بر کسی پوشیده نیست که سه اسپایدرمن در نبرد نهایی این فیلم حضور پیدا می‌کنند، اما هنوز هم سازندگان قصد تایید آن را ندارند و صد درصد همین روند تا جمعه هفته آینده ۲۶ آذر (۱۷ دسامبر) که فیلم اکران می‌شود، ادامه خواهت داشت.

در آخر نیز جالب است بدانید که طبق شایعات، ایده اولیه داستان No Way Home قبل از اینکه قرارداد بین دیزنی و سونی امضا شود، چنین بوده که پیتر پارکر بدون مولتی‌ورس و ماجرای مربوط به آن، سعی می‌کند تا از خود در دادگاه دفاع کند و از طرفی دشمن اصلی او، کریون شکارچی (Kraven The Hunter) بوده است!


guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا