اکران مجدد Spider-Man: No Way Home چند دقیقه محتوای اضافه خواهد داشت؟

۱۱ دقیقه بیشتر با پیترهای پارکر

اکران مجدد Spider-Man: No Way Home - مرد عنکبوتی

طبق اقدامی تازه،‌ سونی قصد دارد تا اکران مجدد Spider-Man: No Way Home را انجام دهد؛ با این تفاوت که اینبار دقایق بیشتری را در کنار سه مرد عنکبوتی خواهیم بود. با این وجود، صحنه‌های اضافه این نسخه از فیلم چند دقیقه خواهد بود؟

سال‌هاست که درباره توافق‌های بین سونی و دیزنی اطلاعات بسیاری منتشر می‌شود و هربار مسئله بر سر استفاده از شخصیت مرد عنکبوتی خواهد بود. در واقع سال ۲۰۱۲ هنگامی که استودیو سونی پیکچرز (Sony Pictures) تصمیم گرفت تا فیلم The Amazing Spider-Man را بسازد، هدف آن‌ها ایجاد یک جهان سنیمایی تازه بود که در آن، اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) نقش اسپایدرمن محبوب محله را بازی می‌کند و از طرفی با نسخه‌های مختلفی از ابرشرورهای مختلف برخورد خواهد کرد.

با این حال هرقدر که گارفیلد سعی کرد تا نقش خود را به خوبی بازی کرده و داستان تازه پیتر پارکر (Peter Parker) را به بیننده منتقل کند، اما در نهایت نتیجه از نظر مالی آن چیزی نبود که سازندگان مد نظر داشتند؛ درنتیجه طولی نکشید تا پس از اکران فیلم دوم از سری The Amazing Spider-Man، دو پروژه بعدی کنسل شدند و در نهایت سونی با دیزنی و استودیو مارول (Marvel Studios) همکاری کرد تا مرد عنکبوتی محبوب محله را به MCU اضافه کند؛ جهانی که مثل یک خانه بزرگ برای ابرقهرمانان مارول در دنیای سینما عمل می‌کند.

با این وجود از همان سال ۲۰۱۵ که برای اولین بار شاهد اضافه شدن شخصیت اسپایدرمن با بازی تام هالند (Tom Holland) در فیلم Captain America: Civil War بودیم، توافق‌های بین سونی و دیزنی رفته رفته بر سر مسائل مالی به مشکل خورد؛ موردی که باعث نگرانی‌های بسیاری برای طرفداران شده بود و نهایتا در فیلم Avengers: Infinity War دیدیم که مرد عنکبوتی جهان سنیمایی مارول پودر شد!

با این حال طولی نکشید تا پس از بازگشتن این شخصیت در سال ۲۰۱۹ و با فیلم Avengers: Endgame، کوین فایگی (Kevin Fiege)، مدیر استودیو مارول رسما اعلام کرد که دیگر هرگز نیازی نیست تا طرفداران نگران چیزی درباره جدا شدن اسپایدرمن باشند و سپس در سال ۲۰۲۱ با Spider-Man: No Way Home حجت بر تمامی طرفداران فیلم‌های سری مرد عنکبوتی طی ۲۰ سال گذشته تمام شد!

در این اثر سینمایی دیدیم که مرد عنکبوتی محبوب محله وارد ماجرایی بسیار بزرگ‌تر از تجربه خود شد و پس از اینکه مردم او را به غلط دشمن خواندند، ابرشرورهایی از جهان موازی مهمان MCU شدند؛ شرورهایی که همگی در فیلم‌های قبلی دو سری Spider-Man به کارگردانی سم ریمی (Sam Raimi) و The Amazing Spider-Man هنگام مبارزه با مرد عنکبوتی خط زمانی خود کشته شده بودند.

با این وجود نکته قابل توجه اینجاست که این اثر سینمایی علاوه بر شرورهای متعلق به گذشته با بازی همان بازیگران قدیمی از جمله ویلم دفو (Willem Dafoe)، آلفرد مولینا (Alfred Molina) همچنین جیمی فاکس (Jamie Foxx)، تنها به دنیای سینمایی مارول نیامده بودند و در کنار آن‌ها، دو مرد عنکبوتی قبلی با بازی توبی مگوایر (Tobey Maguire) ‌و اندرو گارفیلد بازگشته بودند تا به پیتر پارکر خسته و تنها دنیای سنیمایی مارول کمک کنند.

این اثر سینمایی در سال گذشته توانست به خوبی نظر بسیاری از طرفداران را به خود جلب کند و آن‌ها را راضی نگه دارد، اما یکی از نقدهایی که همیشه به این فیلم وارد می‌شود این است که چرا بعد از ملاقات سه مرد عنکبوتی، شاهد صحنه‌های بیشتری بین آن‌ها نبودیم؟

۱۱ دقیقه محتوای بیشتر در اکران مجدد Spider-Man: No Way Home

این مورد قرار بود تا مدتی پیش در نسخه طولانی‌تر بلوری که برخی صحنه‌های پشت صحنه را هم شامل می‌شد ببینیم، اما در حقیقت این اتفاق رخ نداد و در نتیجه، حال سونی پس از گذشت یک سال قصد دارد تا اکران مجدد فیلم Spider-Man: No Way Home را در دستور کار قرار دهد.

طبق اعلام رسمی، به نظر می‌رسد که نسخه مورد نظر از فیلم Spider-Man: No Way Home که قرار است تا مجددا اکران شود، در حقیقت همان اثری خواهد بود که سونی از آن با نام Extended Cut در مصاحبه‌ها یاد کرده بود و شامل برخی صحنه‌های حذف شده خواهد بود. در حال حاضر، این نسخه با تیتر Spider-Man: No Way Home – The More Fun Stuff معرفی شده، اما واقعا مشخص نیست که صحنه‌های آن مرتبط با کدام بخش از فیلم هستند.

اعلام شده که این سکانس‌های حذف شده سر جمع حدود ۱۱ دقیقه هستند و چنان که از اسم آن مشخص است، قاعدتا تمرکز کار روی بخش‌های خنده‌دار فیلم خواهد بود. برای مثال احتمال دارد که سازندگان صحنه‌های بیشتری از سر و کله زدن پیتر پارکر با هپی (Happy) را داخل این نسخه گذاشته باشند، یا اینکه بالاخره لحظات بیشتری را از صحبت کردن سه مرد عنکبوتی با همدیگر را ببینیم.

اکران مجدد فیلم Spider-Man: No Way Home در تاریخ ۲۴ شهریور ماه سال جاری (۱۵ سپتامیر) انجام خواهد شد. اطلاعاتی از انتشار صحنه‌های اضافه به صورت دیجیتال هنوز در دسترس نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا