#مهسا_امینی

ارتباط بین فیلم مرد عنکبوتی۳ با سریال لوکی و فیلم ونوم ۲ چیست؟

طلسم دکتر استرنج چگونه با لوکی و ونوم در ارتباط است؟

ارتباط بین فیلم مرد عنکبوتی۳ با سریال لوکی و فیلم ونوم ۲

با پایان یافتن سال ۲۰۲۱، به جرات می‌توان گفت استودیو مارول بهترین‌ محتواهای سال را تولید کرد. طرفداران MCU با پنج نمایش دیزنی پلاس و چهار فیلم بلند روبه‌رو شدند و به نظر می‌رسد که این روند موفقیت آمیز برای استودیو مارول همچنان در سال اینده نیز ادامه خواهد داشت. فیلم بعدی استودیو مارول دنباله فیلم Doctor Strange است که انتظار می‌رود در ماه می اکران شود. بر اساس تریلر منتشر شده از این فیلم، به نظر می‌رسد که قهرمان ما با عواقب طلسم اشتباه خود در Spider-Man: No Way Home بیش از پیش دست و پنجه نرم خواهد کرد.

البته، فیلم جدید Spidey اولین پروژه مارول در سال ۲۰۲۱ نبود که بر روی مولتی‌ورس تمرکز داشت. در سریال لوکی با مفهوم پیوندهای نکسوسی آشنا شدیم و سازمان ناهنجاری‌های زمانی به ما آموخت که اگر اتفاقات پیوندی اصلاح نشوند دیوارهای زمان واحد در هم شکسته و مولتی‌ورس ایجاد خواهد شد. از آنجایی که Loki و Spider-Man: No Way Home هر دو بر روی مولتی‌ورس تمرکز دارند، کریس مک کنا و اریک سامرز نویسندگان فیلم No Way Home اخیراً با رسانه The Wrap در مورد ارتباط فیلم مرد عنکبوتی ۳ با سریال لوکی یا حتی حضور ونوم در دنیای سینمایی مارول صحبت کردند.

قتل شخص جاویدان و طلسم دکتر استرنج، کلید ارتباط بین فیلم مرد عنکبوتی ۳ و سریال لوکی

مک کنا توضیح داد که پیش از تولید این فیلم آن‌ها کاملا از داستان فیلم دکتر استرنج ۲ با خبر بوده‌اند و در نتیجه همه چیز را مانند یک پازل به هم وصل کرده‌اند. فیلمبرداری این فیلم در ابتدا قرار بود که در ماه جولای سال ۲۰۲۰ آغز شود اما متاسفانه در ماه نوامبر ۲۰۲۰ آغاز شد. و تاریخ اکران از جولای ۲۰۲۱ به دسامبر ۲۰۲۱ موکول شد.

ظاهرا تصمیم استودیو مارول در ابتدا این گونه بوده است که اتفاقات فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست پس از اتفاقات فیلم دکتر استرنج ۲ باشد اما بعدا این اتفاق رخ نداده. همچنین در این بین آن‌ها مشغول ساخت پایان بندی سریال لوکی بوده‌اند و در نهایت با توجه به مشترکات زیاد این سه اثر متوجه می‌شوند که ارتباط بین آن‌ها دستاورد جالبی را به ارمغان خواهد آورد. در نهایت نتیجه اینگونه شد که اتفاقات قسمت آخر سریال لوکی و رخدادهای فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست دقیقا در یک برهه زمانی و همزمان شکل بگیرند.

با این حال  کریس مک کنا و اریک سامرز، نویسندگان Spider-Man: No Way Home به طور دقیق این موضوع را تایید نکردند اما آن را نیز رد نکردند که هنگامی که سیلوی در سریال لوکی آن شخص جاویدان را به قتل رساند با اجرای طلسم دکتر استرنج در فیلم مرد عنکبوتی ۳ همزمان بوده است.

از صحبت‌های این دو نویسنده این گونه می‌توان برداشت کرد که شاید هر یک از رخدادهایی که باعث بوجود آمدن ناهنجاری مولتی‌ورس شده است به تنهایی به اندازه کافی قوی نبوده است که باعث این امر شود و اتفاقات متعددی دست به دست یکدیگر داده‌اند تا این ناهنجاری شکل بگیرد و دو مورد از مهم‌ترین آن‌ها رخدادهای قسمت آخر سریال لوکی و فیلم مرد عنکبوتی ۳ بوده است. 

طلسم دکتر استرنج چگونه باعث شده تا ونوم پا به MCU بگذارد؟

 در فیلم Spider-Man: No Way Home، جادو استرنج هم مشکل بود و هم راه حل و از آنجایی که نحوه کار جادوی این جادوگر برای مخاطبین همچنان یک راز باقی مانده است، طرفداران در حالی که از سالن سینما دور می‌شدند همواره از خود می‌پرسیدند که چگونه استرنج دچار این خطا شد. چرا طلسم اصلی دکتر استرنج، ادی براک تام هاردی را به MCU کشاند؟ آیا طلسم پایانی استرنج به این معنی است که نگهبانان کهکشان یا کاپیتان مارول، که در زمان اجرای این طلسم روی زمین نبودند نیز، پیتر را فراموش خواهند کرد؟ اریک سامرز و کریس مک کنا نویسندگان فیلم، رویکرد خود را به جادو در بزرگترین موفقیت سال در باکس آفیس توضیح دادند.

داستان اصلی فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست حول محور ملاقات پیتر با پنج شرور از فیلم‌های قبلی مرد عنکبوتی و تلاش برای درمان آنها می‌چرخد. با این حال، صحنه پس از تیتراژ فیلم، ششمین دشمن پارکر را معرفی کرد، ادی براک هاردی و همزیست بیگانه او، ونوم. در حالی که پنج نفر دیگر خود را درگیر مبارزه با مردان عنکبوتی کردند، براک تصمیم گرفت تا زمانی که در مکزیک و در دنیایی غریبه به سر می‌برد، به خوردن نوشیدنی و شنیدن تاریخچه MCU بپردازد. اما چرا این نسخه از براک، که هنوز پیتر پارکر را در جهان خود ملاقات نکرده است، توسط طلسم استرنج به MCU آورده شد؟ به گفته نویسندگان فیلم، پاسخ در صحنه پس از تیتراژ فیلم ونوم ۲ نهفته است.

در آن صحنه، براک و ونوم در مکزیک مخفی شده‌اند و ونوم شروع می‌کند به او توضیح دهد که به اندازه ۸۰ میلیارد سال نوری دانش کندو در سراسر جهان‌ها را در سر دارد که  ممکن است مغز کوچک ادی را منفجر می‌کند.  درست زمانی که ونوم آماده می‌شود تا به ادی طعم این دانش را بدهد، این زوج درگیر طلسم استرنج می‌شوند و به MCU تلپرت می‌شوند. به گفته مک‌کنا، در بین دانش عظیم این سیمبیوت جایی وجود دارد که به او از دیگر جهان‌های موازی و مولتی‌ورس اطلاع می‌دهد و به نظر می‌رسد که به همین دلیل طلسم دکتر استرنج در آن لحظه باعث شده تا ونوم و ادی به سمت پارکر و استرنج کشیده شوند. 

نویسندگان در توضیحات خود در مورد اینکه دقیقا چگونه طلسم آخر استرنج، که باعث شد همه روی زمین پیتر پارکر را فراموش کنند، واضح نبودند، به‌ویژه زمانی که او هنوز به‌عنوان مرد عنکبوتی فعالانه کار می‌کند. به نظر می‌رسد که در این رابطه باید صبر کرد تا در پروژه‌های بعدی استویدو مارول به پاسخ آن برسیم. 

اگرچه این دو نویسنده به طور دقیق به سوالات طرفداران پاسخ ندادند و عنوان کردند که در پروژه‌های بعدی مارول به پاسخ سوال‌های خود خواهیم رسید، با این حال این ایده هنوز هم بسیار منطقی به نظر می‌رسد که اجرای اولین طلسم دکتر استرنج و مرگ شخص جاویدان و ورود ونوم به دنیای سینمایی مارول همگی در یک لحظه اتفاق افتاده و در حقیقت این بینش چند وجهی و عمیق ونوم بوده که باعث شده او و ادی به همراه دیگر ابرشروران فرنچایز اسپایدرمن به دنیای پیتر پارکر تام هالند بیایند. 


guest

11 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا