#مهسا_امینی

آیا نویسنده Spider-Man: Freshman Year به جایگاه سریال در MCU اشاره کرد؟

پاسخ به سوالی مهم!

آیا نویسنده Spider-Man: Freshman Year به جایگاه سریال در MCU اشاره کرد؟ پارسا خلیلی ۱ ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ مارول
نویسنده Spider-Man: Freshman Year

اگرچه پنل انیمیشن استودیو مارول در کمیک کان نگاهی ویژه به سریال جدید مرد عنکبوتی داشت، اما از طرفی هم سوالات زیادی در مورد ارتباطش با دنیای سینمایی مارول در ذهن طرفداران به‌وجود آورد. سوالی که نویسنده Spider-Man: Freshman Year به آن پاسخ داده است.

زمانی که انیمیشن سریالی جذاب Spider-Man: Freshman Year در رویداد مجازی D23 دیزنی معرفی شد، همه گمان می‌کردند که این سریال به روایت داستان پیشینه مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول خواهد پرداخت، داستان تکراری‌ که مرگ عمو بن و گزیده شدن پیتر توسط عنکبوت ژنتیکی را به تصویر می‌کشد. اما با انتشار اولین تصاویر رسمی این انیمیشن سریالی در کمیک کان و رونمایی از شخصیت‌هایی مثل دکتر اختاپوس، دردویل، دکتر استرنج و نورمن آزبورن، تمامی تئوری‌های مطرح شده توسط طرفداران تکذیب شدند.

آیا ماجراجویی جدید پیتر در دنیای سینمایی مارول جریان دارد؟

برایان ویندربام (Brian Winderbaum)، نویسنده Spider-Man: Freshman Year در پادکست فاز صفرم Comicbook.com درباره جایگاه سریال در دنیای سینمایی مارول صحبت کرد. او اظهار داشت که این سریال در به تصویر کشیدن پیتر پارکر از الگوی کاپیتان آمریکا ۳ پیروی می‌کند اما به دلیل اتفاقاتی که در مولتی ورس رخ می‌دهد، شاهد تغییرات کوچک و غیرمنتظره‌ای مثل جایگزینی تونی استارک با نورمن آزبورن خواهیم بود.

درست مثل کاپیتان آمریکا ۳، پیتر همراه با پخش کننده بلوری خرابی که از سطل زباله پیدا کرده وارد آپارتمان می‌شود و بعد از ملاقات با تونی استارک و قبول کردن پیشنهاد کارآموزی استارک، به برلین سفر می‌کند. اما به دلیل اتفاقات عجیب و غریبی که در مولتی ورس رخ می‌دهد، نورمن آزبورن به جای تونی استارک سر راه پیتر قرار می‌گیرد و مسیر زندگی او را برای همیشه عوض می‌کند.

روایت داستانی مولتی ورسی

طبق صحبت‌های برایان، این انیمیشن سریالی ارتباط مستقیمی با خط زمانی اصلی MCU ندارد و در عوض داستانش در بخشی از مولتی ورس روایت می‌شود. به این معنی که قراره در این سریال شاهد رخ دادن اتفاقاتی مشابه کاپیتان آمریکا ۳ اما با تغییراتی جزئی و غیرمنتظره باشیم.

صرف نظر از حضور نورمن آزبورن به جای تونی استارک، قسمت اول Freshman Year شباهت بسیار زیادی به اتفاقات MCU خواهد داشت و اشاره ویندرباوم به پخش‌کننده بلوری خراب به وضوح این موضوع را تایید می‌کند، اما داستان پیتر بعد از ملاقاتش با نورمن دستخوش تغییری بزرگ شده و او همراه با شخصیت‌هایی مثل دکتر استرنج و دردویل چارلی کاکس (Charlie Cox) وارد ماجراجویی جدیدی می‌شود.

در حال حاضر به لطف باز شدن درب‌های مولتی ورس، دنیای سینمایی مارول می‌تواند دامنه بسیار گسترده‌تری از خطوط داستانی مشهور را پوشش بدهد و علاوه بر فیلم‌ و سریال‌های خط زمانی اصلی، تمام اسپین‌آف‌های انیمیشنی و لایو اکشن مانند X-Men 97، Spider-Man: Freshman Year، عناوین فرانچایز The Defenders Saga و حتی Agents of S.H.I.E.L.D را نیز در بر بگیرد. کوین فایگی (Kevin Feige) و استودیو مارول تنها باید فرصتی مناسب فراهم کرده تا این رویا به حقیقت بپیوندد.

انیمیشن سریالی Spider-Man: Freshman Year در سال ۲۰۲۴ از سرویس استریم دیزنی پلاس پخش خواهد شد. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا از جهت جدید سریال خوشحالید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا