سفر به دنیای توبی و اندرو در صحنه حذف شده Spider-Man: No Way Home

سکانسی که نباید حذف می‌شد

سفر به دنیای توبی و اندرو در صحنه حذف شده Spider-Man: No Way Home پارسا خلیلی ۱۰ ۰۵ آبان ۱۴۰۲ مارول
صحنه حذف شده فیلم Spider-Man: No Way Home

به‌تازگی کانسپت آرت‌های جدیدی از صحنه حذف شده Spider-Man: No Way Home منتشر شده که در آن اسپایدرمن به دنیای توبی مگوایر (Tobey Maguire) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) سفر می‌کند.

قسمت پایانی سه‌گانه مرد عنکبوتی نه‌تنها آرزوی دیرینه طرفداران را برآورده کرد، بلکه موفق شد با فروش ۱.۹ میلیارد دلاری در گیشه جهانی، رسما به پرفروش‌ترین فیلم سونی تبدیل شود. از بازگرداندن اسپایدرمن‌های توبی مگوایر و اندرو گارفیلد گرفته تا اتحاد ابرشرورهای فرانچایزهای پیشین، Spider-Man: No Way Home یکی از بهترین برداشت‌های سینما از ایده مولتی‌ورس بوده که برخلاف آثاری مثل Doctor Strange 2 و The Flash نه‌تنها ایده مولتی‌ورس را بهتر از هر اثر دیگری درک کرده، بلکه آن را به بهترین شکل ممکن به تصویر کشیده است.

با این حال قسمت پایانی اولین سه‌گانه اسپایدرمن دنیای سینمایی مارول می‌توانست خیلی بهتر از آن چیزی باشد که در پرده نقره‌ای به‌نمایش درآمد، چراکه به‌تازگی کانسپت آرت‌های متعددی از صحنه حذف شده Spider-Man: No Way Home توسط فیل ساندرز (Phil Saunders)، کانسپت آرتیست استودیو مارول منتشر شده و طرفداران را هیجان‌زده و در عین حال ناامید کرده است. همانطور که در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید، اسپایدرمن حین مبارزه با دکتر استرنج برای بدست آوردن باکس جادویی به دنیاهای مختلفی سفر می‌کند که یکی از آنها دنیای اسپایدرمن توبی مگوایر و دیگری دنیای اسپایدرمن اندرو گارفیلد است.

یکی از اولین ایده‌هایی که برای اسپایدرمن و دکتر استرنج داشتیم این بود که حین مبارزه با یکدیگر به دنیاهای موازی مختلف سفر کنند. خوشبختانه مارول چند روزی به ما فرصت داد تا با این ایده جالب و هیجان انگیز بازی کنیم. به‌همین خاطر تصمیم گرفتیم سری به فرانچایزهای پیشین بزنیم. متاسفانه این سکانس از فیلمنامه نهایی حذف و با سکانس تعقیب و گریز در بعد آینه‌ای جایگزین شد.

بااینکه دو سال از اکران فیلم گذشته اما هر روز اطلاعات و جزئیات بیشتری از Spider-Man: No Way Home فاش می‌شود و ثابت می‌کند چقدر سونی و مارول فیلمنامه اصلی را محدود کردند درحالیکه می‌توانستند به‌معنای واقعی کلمه بهترین اثر ابرقهرمانی تاریخ را خلق کنند. اگر به‌خاطر داشته باشید همین چند ماه پیش کانسپت آرت‌های استفاده نشده زیادی در فضای مجازی منتشر شدند و ثابت کردند چقدر این داستان مولتی‌ورسی پتانسیل داشت.

از گرین گابلین در زره آهنی تونی استارک گرفته تا حضور افتخاری اسپایدرمن اینسامنیاک گیمز در نبرد نهایی، ایده‌های شگفت انگیز زیادی توسط مارول و سونی نادیده گرفته شدند. با توجه به اینکه در حماسه مولتی‌ورس هستیم و Spider-Man 4 نیز در دست تولید است، شاید بتوانیم شاهد تحقق برخی از آنها باشیم. 

فیلم Spider-Man: No Way Home در دو نسخه استاندارد و ویژه (The More Fun Stuff) در دسترس است و به‌زودی به سرویس دیزنی پلاس راه پیدا می‌کند.

5 6 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

10 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا