تماشا کنید: دومین تریلر Soul دنیای قبل از تولد را نشان می‌دهد

این ویدیو بیش از دو دقیقه زمان دارد

استودیوی پیکسار و شرکت والت دیزنی موشن پیکچرز ساعاتی قبل دومین تریلر Soul را از طریق وب سایت یوتیوب منتشر کردند.

در ابتدای سال جاری میلادی بسیاری از کارشناسان و همچنین علاقه‌مندان به انیمیشن امیدوار بودند پیکسار بتواند با اکران Soul به جبران اشتباهاتش در Onward بپردازد. اگرچه جدیدترین ساخته‌ی دن اسکنلون (Dan Scanlon) بازخوردهای عموما مثبتی را دریافت کرده بود اما از لحاظ کیفی فاصله‌ بسیاری با آثار جادویی استودیو از جمله Wall-E داشت. شرایط مطابق انتظار پیش نرفت و شیوع کرونا به یک بحران جهانی تبدیل شد. نتیجه‌ی چنین اتفاقی، اعمال محدودیت‎های شدید روی تعاملات اجتماعی و همچنین بسته شدن سینماها بود. والت دیزنی موشن پیکچرز که چاره‌ی دیگری نداشت، نخست اکران Soul را به تاخیر انداخت. با ادامه‌دار شدن شرایط کرونایی، این استودیوی آمریکایی نهایتا تصمیم گرفت اکران گسترده را کنار گذاشته و محصول جدیدش را از طریق دیزنی پلاس پخش کند.

استودیوی پیکسار و شرکت والت دیزنی موشن پیکچرز اخیرا دومین تریلر Soul را در فضای مجازی به اشتراک گذاشتند. جدیدترین ساخته‌ی پیت داکتر (Pete Doctor) روی یک معلم موسیقی دبیرستان به نام جو گاردنر متمرکز است که آرزو دارد عضوی از یک گروه موسیقی جاز شده و روی صحنه به اجرا بپردازد. او نهایتا شانس مورد نظرش را به‌دست آورده و قرار است روی صحنه اجرا داشته باشد اما قبل از اینکه چنین چیزی را شاهد باشیم، جو به طور اتفاقی به داخل یک چاه می‌افتد. در نتیجه، روحش در آستانه‌ی ورود به The Great Beyond (دنیای پس از مرگ) قرار می‌گیرد اما از آن‌جایی که جو می‌خواهد آرزویش را به واقعیت تبدیل کند، تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا وارد The Great Beyond نشود؛ تلاش‌هایی که باقی اتفاقات داستان را رقم می‌زنند.

دومین تریلر Soul در ابتدا به مخاطب خود تاکید می‌کند این انیمیشن روی دیزنی پلاس منتشر خواهد شد. سپس به معرفی جو گاردنر می‌پردازد؛ فردی که عاشق موسیقی بوده و تمام فکرش از ابتدا تا انتهای روز موسیقی است. همین علاقه‌ی زیاد هم باعث شده تا به ریتم تمام صداهایی که در طول روز می‌شنود، از صدای آژیر گرفته تا سوت زدن مردم دقت کند. بعد از این، شخصیت اصلی داستان را در گذرگاهی می‌بینیم که به دنیای پس از مرگ ختم می‌شود. جو به طریقی از گذرگاه خارج شده و سر از The Great Before (دنیای قبل از تولد) در می‌آورد. ارواح قبل از اینکه وارد جسم خود شوند، در این دنیا ویژگی‌های ظاهری، اخلاقی و همچنین علاقه‌مندی‌های خود را به دست می‌آورند. یکی از ارواح موجود در این دنیا که ۲۲ نامگذاری شده، پس از ملاقات با جو تصمیم می‌گیرد به او برای بازگشت به زندگی کمک کند.

در حالی که فاصله‌ی زمانی زیادی تا انتشار باقی مانده، بسیاری از منتقدان حوزه‌ی فیلم توانستند به تماشای Soul بنشینند. طبق بازخوردهای اولیه، می‌توان گفت این اثر از لحاظ کیفی در سطح بسیار بالاتری نسبت به Onward قرار دارد تا جایی که از سوی یکی از کارشناسان در لیست پنج انیمیشن برتر تاریخ پیکسار قرار گرفته است. باقی منتقدان هم به المان‌های احساسی موجود در داستان اشاره کرده و آن‌ها را به خاطر تحت تاثیر قرار دادن مخاطب مورد تحسین قرار دادند.

در پایان، لازم به ذکر است محصول والت دیزنی موشن پیکچرز در تاریخ ۵ دی (مصادف با ۲۵ دسامبر) منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا