کنسول دستی پلی استیشن با نام Project Q معرفی شد

استریم بازی‌ها

کنسول دستی پلی استیشن

شرکت سونی در جریان شوکیس پلی استیشن از کنسول دستی جدید پلی استیشن با نام Project Q رونمایی کرد.

در حالی که در جریان رویداد سونی شاهد معرفی شماری از بازی‌های جدید بودیم، آقای جیم رایان، مدیر بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی، در خلال مراسم از دستگاه جدید و دستی پلی استیشن پرده برداشت. این دستگاه که در حال حاضر با نام رمزی پروژه Q شناخته می‌شود، در واقع امکان تجربه بازی‌های پلی استیشن 5 در قالب استریم را برای کاربر فراهم می‌کند.

دستگاه استریم پلی استیشن برگرفته از کنترلر دوال سنس بوده که در وسط آن یک نمایشگر ۸ اینچی از نوع LCD با وضوح تصویر 1080p قرار دارد. به علاوه، دستگاه دارای تمام دکمه‌های کنترلر دوال سنس بوده و از تمام ویژگی‌های آن پشتیبانی می‌کند.

بر اساس اعلام سونی، برای استفاده از این پلتفرم باید به طور دائم به اینترنت پرسرعت متصل باشید تا بازی‌های پلی استیشن 5 را از طریق قابلیت Remote Play با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه استریم و تجربه کنید.

دقت داشته باشید که Project Q یک کنسول دستی مجزا همچون پلی استیشن ویتا نیست و در واقع یک دستگاه استریم به شمار می‌رود که برای استفاده از آن حتما باید به یک کنسول پلی استیشن 5 متصل شوید. این دستگاه می‌تواند تمام بازی‌های PS5، به غیر از بازی‌های واقعیت مجازی، را اجرا کند.

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی هنوز تاریخ عرضه این دستگاه استریم را مشخص نکرده و چه بسا قیمت آن نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. گفتنی است که همزمان با معرفی این دستگاه، سونی از ایرباد‌های اختصاصی خود نیز پرده برداشت که می‌توان آن را به دستگاه‌های مختلف از جمله PS5 متصل کرد. انتظار می‌رود در هفته‌ها یا ماه‌های آتی جزئیات بیشتری درباره این سخت‌افزارهای جدید پلی استیشن ارائه شود.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا