سود سونی پیکچرز در سال مالی اخیر از مرز ۶۲۸ میلیون دلار عبور کرد

میزان درآمد نیز به بیش از ۹.۳۲ میلیارد دلار رسید

سود سونی پیکچرز در سال مالی اخیر از مرز ۶۲۸ میلیون دلار عبور کرد حمید توحیدلو ۰ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
سود سونی پیکچرز

شرکت نامدار سونی (Sony) چندی پیش در جدیدترین جلسه‌ی ارائه گزارش مالی، رسما میزان سود خالص خود از بخش سونی پیکچرز در طول سال مالی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ میلادی را برابر با ۶۲۸ میلیون دلار و میزان درآمد آن را بیش از ۹.۳۲ میلیارد دلار اعلام کرد.

طبق روال همیشه، مدیران و جمعی از سرمایه‌گذاران شرکت سونی چندی پیش با برگزاری جلسه‌ی ارائه‌ی گزارش مالی و انتشار جدیدترین آمار و ارقام‌ها از میزان درآمد و سود خالص، نگاهی به عملکرد تمامی زیرمجموعه‌های این کمپانی ژاپنی در طول سال مالی ۲۰۱۹ – ۲۰۲۰ انداختند. بر این اساس، واحد فیلم و تلویزیون سونی که به سونی پیکچرز اینترتینمنت (Sony Pictures Entertainment) معروف است، در طول سال مالی مذکور بالغ بر ۶۲۸ میلیون دلار برای چشم‌بادامی‌ها سوددهی داشته که این رقم در مقایسه با سود ۴۸۹ میلیون دلاری این بخش در سال مالی گذشته، نزدیک به ۲۹ درصد افزایش یافته است.

علاوه بر این، گفته شده که مجموع درآمد سونی پیکچرز در کل سال مالی اخیر از مرز ۹.۳۲ میلیارد دلار عبور کرده است. این در حالی است با استناد به گزارش مالی سال ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹ سونی، درآمد کل سال گذشته بخش فیلم و تلویزیون این کمپانی نامدار به رقم ۸.۸۷ میلیارد رسیده بود. در خلال این جلسه، سونی به صراحت اعلام کرد که افزایش درآمد حاصل از بخش سینما و تلویزیون خود را مدیون عملکرد عالی فیلم‌های سینمایی سال گذشته بخش پیکچرز اینترتینمنت از جمله Spider-Man: Far From Home، Jumanji: The Next Level و Bad Boys for Life است.

البته، افزایش درآمد و سود کمپانی سونی صرفا به بخش سینما و تلویزیون محدود شده و مجموع عملکرد چشم‌بادامی‌ها در سال گذشته چندان رضایت بخش نیست. با احتساب گزارش تمامی بخش‌ها، سود سالانه این کمپانی با کاهش ۳۶ درصدی نسبت به بازه مشابه سال گذشته میلادی، این بار برابر با ۵.۳۴ میلیارد دلار اعلام شده است.

لازم به ذکر است که آمار و ارقام این گزارش مربوط به درآمد و سود شرکت سونی از ابتدای ماه آوریل سال گذشته میلادی تا پایان ماه مارس سال جاری میلادی است. دوره‌ای که هنوز خبری از همه‌گیری ویروس کرونا و گسترش این اپیدمی در سراسر جهان نبود و اغلب سینماها در آمریکای شمالی و اروپا به طور عادی به فعالیت خود ادامه می‌دادند. در واقع، تعطیلی تئاترها و سالن سینماها در اروپا و ایالات متحده آمریکا از اواخر ماه مارس امسال شروع شد و چه بسا سینماهای محلی ژاپن از شروع ماه آوریل به دلیل جلوگیری از گسترش ویروس کوید ۱۹ تعطیل شدند. بر این اساس، تازه‌ترین گزارش مالی سونی پیکچرز مشکلات ناشی از این بیماری خطرناک و کاهش درآمدهای آن را دربر نمی‌گیرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا