برگزیده
📣 پخش زنده زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

ثبت اختراع جدید سونی شایعات یک کنسول دستی جدید پلی‌استیشن را قوت می‌بخشد

ّبا کارکردی متفاوت نسبت به گذشته

ثبت اختراع جدید سونی شایعات یک کنسول دستی جدید پلی‌استیشن را قوت می‌بخشد ۰ ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
کنسول دستی جدید پلی‌استیشن

ثبت اختراج جدید منتشر شده از سوی شرکت سونی، شایعات موجود پیرامون در دست ساخت بودن یک کنسول دستی جدید پلی‌استیشن را بیش از پیش قوت می‌بخشد.

در ماه فوریه گذشته، یوتیوبر و اینسایدر معروف حوزه تکتولوژی یعنی Moore’s Law is Dead ویدئویی منتشر کرد و در آن مدعی شد شرکت سونی مشغول ساخت یک کنسول دستی جدید است. براساس اطلاعات منتشر شده در این ویدئو، شرکت سونی هزینه‌ای به شرکت AMD پرداخت کرده تا یک دستگاه بازی دستی جدید تولید کند، با این حال این دستگاه هم‌اکنون در مراحل اولیه تولید به سر می‌برد.

این شایعه هم‌چنین بیان می‌داشت کنسول دستی جدید پلی‌استیشن با استفاده از یک پچ یا به‌روزرسانی می‌تواند بازی‌های پلی‌استیشن 4 و تعدادی از بازی‌های کنسول پلی‌استیشن 5 را اجرا کند و عملکردی مشابه با کنسول دستی Seam Deck محصول کمپانی ولو (Valve) خواهد داشت. با این حال امکان دارد این کنسول دستی به شکل سنتی منتشر نشود زیرا ثبت اختراع جدید شرکت سونی مواردی را نشان می‌دهد که بسیار فراتر اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در ویدئو Moore’s Law is Dead می‌رود.

ثبت اختراع جدید سونی قصد دارد با استفاده از فرایند استریم بازی کردن روی موبایل گیمینگ و کنسول را سوییچ کند و در این حین، پردازش ابری نیز نقش کلیدی ایفا می‌کند. پردازش ابری توسط دستگاه پلی‌استیشن پورتال پشتیبانی نمی‌شود و ثبت اختراع مذکور به طور مشخصی بیان می‌دارد کنسول‌های دستی قبلی سونی به مانند PSP یک تجربه سنتی را در اختیار مخاطبین خود قرار می‌دادند.

با این حال بازی روی کنسول دستی و یا موبایل، تجربه یکسانی به مانند کنسول‌های خانگی ارائه نمی‌دهد که ناشی از جزئیات و عمق گرافیکی کمتر و کنترلر محدودتر می‌شود. به منظور حل این مشکل برای گیمرها، ثبت اختراع سونی، حاکی از کنسول دستی جدید پلی‌استیشن بوده که قادر است با استفاده فرایند پردازش ابری، دستورات و زمان پاسخگویی را بهبود ببخشد و به صورت کلی شامل ویژگی‌های زیر می‌شود:

  • قابلیت تعویض بین بازی روی کنسول دستی یا همراه با کنسول خانگی
  • پشتیبانی پردازش ابری گیمینگ برخلاف پلی‌استیشن پورتال و قابلیت ریموت پلی
  • استفاده از پردازش سرور ابری به منظور بهبود گیم‌پلی، دستورات ورودی و زمان پاسخگویی

به نظر نمی‌رسد این ثبت اختراع برای اپلیکیشن پلی‌استیشن ریموت پلی (PlayStation Remote Play) باشد، زیرا این اپ از پردازش ابری پشتیبانی نمی‌کند. از سوی دیگر، این ثبت اختراع و پردازش داخلی آن، این تکنولوژی را قادر می‌سازد تا به “تصحیح پویای ریل‌تایم” در حین گیم‌پلی و استریم ویدئو در دستگاه‌های مشخصی بپردازد. یک سرور و پهنای باند آن، مسئول استریم و انتقال پردازش‌ها هستند. تصاویر این ثبت اختراع نشان می‌دهد پردازش‌ها چگونه بین دستگاه و سرور هماهنگ می‌شود و جدولی محتوی CPU دستگاه، مموری، GPU و کامپوننت‌های دیگر نیز به اشتراک گذاشته شده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments