سونی: میزان تقاضای مردم برای پلی‌استیشن 5 قابل توجه است

آیا سونی موفق به فروش ۱۰۰ میلیون دستگاه پلی‌استیشن 5 می‌‌شود؟

تقاضا برای پلی‌استیشن 5

طبق آماری که سونی از میزان پیش‌فروش پلی‌استیشن 5 منتشر کرده، میزان تقاضای این کنسول بسیار زیاد است.

به تازگی جیم رایان (Jim Ryan)، رئیس بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی، درمورد پیش‌خرید‌های کنسول نسل آینده‌ی این شرکت صحبت کرده است. به گفته‌ی او، تا امروز میزان تقاضای مخاطبان سونی نسبت به پیش‌خرید پلی‌استیشن 5 قابل توجه بوده و سونی نسبت به میزان فروش آن دید خوبی دارد. طبق اطلاعاتی که از سوی رویترز منتشر شده، میزان پیش فروش پلی‌استیشن 5 در ۱۲ ساعت آغازین در آمریکا، با میزان پیش‌خرید پلی‌استیشن 4 در ۱۲ هفته‌ی اول انتشار، برابر بوده است.

آن‌طور که جیم رایان می‌گوید، احمال دارد در روز عرضه‌ی کنسول نسل نهمی سونی، میزان تقاضا آنقدر زیاد باشد که همه نتوانند پلی‌استیشن 5 را تهیه کنند. رایان در ادامه‌ی صحبت‌هایش گفته شرکت سونی در تلاش است تا میزان تولید به حدی برسد که به تقاضای مردم به خوبی پاسخ داده شود. از سوی دیگر، جالب است بدانید سونی اعلام کرده قصد دارد در دراز مدت ۱۰۰ میلیون دستگاه پلی استیشن 5 بفروشد. با توجه به آماری که از پیش‌فروش این کنسول نسل نهمی به‌دست آمده، احتمال آن‌که این هدف جاه‌طلبانه‌ی سونی به وقوع بپیوندد، بعید به‌نظر نمی‌رسد.

لازم به ذکر است که در نمایش PS5 Showcase، سونی اعلام کرد پلی‌استیشن 5 با قیمت ۴۹۹ دلار و نسخه‌ی دیجیتالی آن با قیمت ۳۹۹ دلار از تاریخ ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان) در آمریکای شمالی، استرالیا و شرق آسیا و در ۱۹ نوامبر (۲۹ آبان) در سایر نقاط جهان در دسترس قرار خواهد گرفت. همچنین، کنسول جدید مایکروسافت که رقیب پلی‌استیشن 5 محسوب می‌شود، قرار است در تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۰ آبان ۱۳۹۹) به‌صورت جهانی عرضه شود.

به‌ تازگی مقاله‌ی مهمی از کنسول پلی‌استیشن 5 در سرگرمی منتشر شده که امکانات جدید دوال‌سنس و قدرت SSD را بررسی می‌کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا