انتقال بازی‌های پلی‌استیشن 5 به حافظه‌ی اکسترنال در آینده امکان‌پذیر خواهد شد

ایراد اساسی حافظه‌ی اکسترنال دائمی نیست!

انتقال بازی‌های پلی‌استیشن 5 به حافظه‌ی اکسترنال در آینده امکان‌پذیر خواهد شد سورنا رضایی ۰ ۲۰ آبان ۱۳۹۹
انتقال بازی‌های پلی‌استیشن 5 به حافظه‌ی اکسترنال

اینطور که به نظر می‌رسد، سونی مشغول یافتن راه حلی است تا انتقال بازی‌های پلی‌استیشن 5 به حافظه‌ی اکسترنال را به عملی ممکن تبدیل کند.

وب سایت Digital Foundry چند روز پیش و در جریان بررسی پلی‌استیشن 5 متوجه‌ی یک نکته‌ی عجیب شد. طبق ادعای نویسنده، امکان انتقال بازی‌های نسل نهمی به حافظه‌ی اکسترنال وجود ندارد. بدین ترتیب، اگر حافظه‌ی داخلی پر شد و کاربر قصد داشت بازی جدیدی را نصب کند، مجبور به حذف یکی از عناوین است. ظاهرا چنین محدودیتی برای بازی‌های نسل هشتمی وجود نداشته و کاربر می‌تواند بدون هیچ گونه مشکلی دیتاهایی که نیاز ندارد را به حافظه‌ی اکسترنال انتقال دهد. سونی ساعاتی قبل ادعاهای Digital Foundry را تایید کرده است.

از آن‌جایی که به عرضه در ایالات متحده‌ی آمریکا و چند کشور دیگر نزدیک می‌شویم، سونی مطلبی را منتشر کرده که به تعدادی از سوالات علاقه‌مندان پیرامون کنسول نسل نهمی‌اش پاسخ می‌دهد. سامورایی‌ها در بخشی از متن تایید کردند نصب بازی‌های نسل نهمی روی حافظه‌ی اکسترنال یا انتقال دیتایشان به آن امکانپذیر نیست. با اینحال، چنین محدودیتی برای عناوین نسل هشتمی وجود ندارد. کاربران نه تنها می‌توانند دیتاها را به USB درایو انتقال دهند، بلکه می‌توانند بازی‌های قدیمی را روی آن نصب و اجرا کنند. سونی در ادامه تایید کرد مشغول یافتن راهی است تا بتواند انتقال بازی‌های پلی‌استیشن 5 به حافظه‌ی اکسترنال را امکان‌پذیر کند.

در بخش تنظیمات پلی‌استیشن 5 گزینه‌ای وجود دارد که با فعال کردنش، تمامی بازی‌های نسل هشتمی به صورت خودکار روی حافظه‌ی اکسترنال نصب می‌شوند. سونی در مطلب اخیر خود توصیه کرد کاربران این گزینه را فعال کنند تا بدین ترتیب، فضای کافی روی کنسول برای نصب عناوین نسل نهمی وجود داشته باشد. جدیدترین کنسول سامورایی‌ها از یک حافظه‌ی SSD با ظرفیت ۸۲۵ گیگابایت بهره می‌برد که تنها ۶۶۷ گیگابایتش در دسترس کاربران قرار می‌گیرد؛ رقمی که برای نصب بازی‌های نسل نهمی چندان زیاد نیست. حجم مورد بازی‌ها روز به روز افزایش یافته و در حال حاضر تعداد قابل‌توجهی از عناوین بیش از ۱۰۰ گیگابایت حجم دارند. بدین ترتیب، کاربر تنها می‌تواند ۵ الی ۶ محصول را روی دستگاه جدیدش نصب کند.

در انتها، لازم به ذکر است نسل جدید پلی‌استیشن طی دو روز آینده به بازار خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا