Sony ساخت نسل جدید PSVR را برای PS5 تائید کرد

البته هنوز اطلاعات خاصی از این هدست واقعیت مجازی نداریم

نسل جدید PSVR

شرکت Sony به تازگی ساخت نسل جدید PSVR را برای PS5 تائید کرده است، البته این هدست واقعیت مجازی در سال جاری میلادی عرضه نمی‌شود.

Sony طی چند سال گذشته تلاش‌های زیادی برای پشتیبانی از هدست واقعیت مجازی خود یعنی PlayStation VR کرده است و مشخص بود که این شرکت ژاپنی همچنان قصد دارد به سرمایه‌گذاری‌های خود در این فناوری ادامه دهد. اکنون اگرچه کنسول PS5 از اولین نسل PSVR پشتیبانی می‌کند، اما این پشتیبانی از طریق قابلیت سازگاری با نسل قبل است، بنابراین انتظار می‌رفت تا Sony بالاخره بخواهد هدست واقعیت مجازی اختصاصی PS5 را به بازار عرضه کند.

حالا به تازگی تائید شده که نسل جدید PSVR واقعا در دست ساخت قرار دارد. هیئاکی نیشینو، معاون رئیس ارشد بخش مدیریت و برنامه‌ریزی پلتفرم‌های Sony، ضمن تائید ساخت این هدست واقعیت مجازی در بلاگ رسمی PlayStation، اعلام کرد که این دستگاه یک جهش چشمگیر در عملکرد و تعامل را به همراه خواهد داشت و بازیکنان به محض استفاده از آن حس واقعی‌تری از حضور در محیط پیدا می‌کنند و بیشتر از قبل غرق دنیای بازی می‌شوند.

نسل جدید PSVR دارای پیشرفت‌هایی در زمینه‌های مختلف از جمله وضوح تصویر، میدان دید، کیفیت بصری و Tracking است، علاوه بر این‌ها استفاده از این هدست آسانتر خواهد بود. همچنین Sony اعلام کرده که برخلاف اولین PSVR که فرایند سختی برای اتصال به PS4 و تنظیم داشت، این هدست تنها با یک سیم به PS5 متصل خواهد شد.

شرکت Sony همچنین اعلام کرده که در حال کار بر روی کنترلرهای جدیدی برای نسل جدید VR است که به گفته‌ی نیشینو شامل ویژگی‌های اختصاصی و منحصربه‌فرد کنترلر دوال‌سنس می‌شود و ارگونومی عالی‌ای دارد.

نیشینو همچنین در ادامه توضیح داد که هنوز مراحل زیادی از توسعه و ساخت این هدست واقعیت مجازی باقی مانده‌اند و این تنها یک معرفی اولیه است. هنوز نه نام PSVR جدید را می‌دانیم، نه تصویری از آن دیده‌ایم، حتی هنوز نمی‌دانیم که این دستگاه چه زمانی عرضه می‌شود، البته نیشینو تائید کرده که در سال جاری میلادی نباید انتظار عرضه‌ی نسل جدید PSVR را داشته باشیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا