#مهسا_امینی

خرید استودیو Haven توسط سونی به طور رسمی اعلام شد

تمرکز ویژه استودیوهای پلی استیشن بر بازی‌های لایو سرویس

خرید استودیو Haven توسط سونی

پلی استیشن در مسیر جمع آوری استودیوهای بزرگ و رقابت با رقیب دیرینه یعنی ایکس باکس، قدمی دیگر برداشت و امروز خبر خرید استودیو Haven توسط سونی منتشر شد!

در آغاز روز بود که تیم پلی استیشن، خبر رسمی خرید استودیو تحت اختیار جید ریموند (Jade Raymond) یعنی استودیو هیون (Haven) را به انتشار رساند. شرکت سونی از ابتدای ماه مارس سال جاری میلادی در حال مذاکره با این استودیو بوده و آن‌ها بالاخره روز گذشته به توافق رسیده و امروز، از ورود استودیو Haven به خانواده پلی استیشن خبر دادند و هدف اصلی آن‌ها از خرید این استودیو، بهبود بازی‌های لایو سرویس است.

در ابتدای سال جاری میلادی، شرکت سونی از خرید توسعه دهنده سری بازی Destiny و توسعه دهنده سابق سری بازی Halo یعنی استودیو بانجی (Bungie) خبر داد. خرید این استودیو همه را شگفت زده کرد، با این حال زمانی که اطلاعات بیشتر از قرارداد میان سونی و بانجی به انتشار رسید، رابطه این دو بیشتر شبیه به یک همه کاری همه جانبه، تا خریداری شدن توسط دیگری بود. سونی قصد دارد تا سال ۲۰۲۶، حداقل ۱۰ بازی لایو سرویس به انتشار برساند و اینگونه به نظر می‌رسد که استودیوهای هیون و بانجی، دو رکن اصلی این بازی‌ها خواهند بود.

حال که خرید استودیو Haven توسط سونی به طور رسمی اعلام شده، این استودیو از این پس تحت نظر سونی و تیم پلی استیشن فعالیت می‌کند. طبق گزارشات اخیر، استودیو هیون در حال توسعه عنوانی لایو سرویس برای پلی استیشن ۵ است. در حال حاضر اطلاعات بسیار اندکی از این رخداد در دست ما بوده، با این حال اینگونه به نظر می‌رسد که هدف سونی، مشارکت بیشتر در بازی‌های لایو سرویس است.

لازم به ذکر است که طی مذاکرات هیون و سونی، جید ریموند، رئیس استودیو هیون یکی از مشتاق‌ترین افراد برای پیوستن استودیو خود به شرکت سونی بوده و تلاش بسیاری در این مسیر داشته است. جید ریموند همیشه یکی از مهم‌ترین افراد در دنیای بازی‌های ویدیویی بوده و خواهد بود. ریموند طی مدت زمانی طولانی در تیم توسعه دهنده سری بازی‌های Assassin’s Creed و همچنین نسخه اول سری بازی Watch Dogs فعالیت داشته و پس از آن، یکی از اصلی‌ترین افراد در پیشرفت استودیو موتیو (Motive) بوده و لازم به ذکر او یکی از ارکان اصلی پیشرفت گوگل استادیا محسوب می‌شود!

جنگ میان سونی و مایکروسافت برای خرید استودیوها طی سال اخیر به شدت بالا گرفته و هر کدام از آن‌ها تلاش دارند تیمی قوی‌تر را برای نسل نهم و البته نسل‌های بعدی جمع آوری کنند. خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) و همچنین بتزدا (Bethesda) توسط مایکروسافت بدون شک از بزرگ‌ترین دست آورد‌های مایکروسافت بوده و در حالی که آن‌ها در تلاش برای تقویت سرویس ایکس باکس گیم پس هستند، سونی به دیگر زمینه‌ها و محصولات دیگر روی آورده است. زمان زیادی از خبر خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت گذشته، با این حال این شرکت هنوز تحت اختیار مایکروسافت نبوده و بسیاری از مراحل حقوقی خرید این شرکت توسط مایکروسافت باقی مانده است.

در سوی دیگر، شرکت سونی و پلی استیشن طی سال‌های اخیر بازی‌های داستانی بزرگی مانند God of War، سری بازی Horizon و همچنین بازی The Last of Us Part 2 را در اختیار کاربران قرار داده‌اند و اینگونه به نظر می‌رسد که آن‌ها قصد ایجاد تغییراتی بزرگ در روند بازی سازی خود و تمرکز بیشتر بر بازی‌های لایو سرویس را دارند و باید دید این تغییر جهت به چه نتیجه‌ای ختم می‌شود. نظر شما درباره خرید استودیو Haven توسط سونی چیست؟ فکر می‌کنید خرید این استودیو چه تاثیری در آینده پلی استیشن خواهد داشت؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا