1%
  • 0/10

احتمال خرید استودیو Ballistic Moon توسط سونی

گسترش خانواده پلی‌استیشن

احتمال خرید استودیو Ballistic Moon توسط سونی ۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۱ اخبار بازی کپی لینک
استودیو Ballistic Moon

شواهد امر گویای این موضوع است که بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی استودیو تازه تاسیس و بریتانیایی Ballistic Moon را خریداری کرده است.

همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، دو شرکت مایکروسافت و سونی برای تضمین موفقیت‌ها و گسترش فعالیت‌های خود در صنعت بازی‌های ویدیویی، چند وقتی است استودیوهای بازی‌ساز و شرکت‌های ناشر را خریداری می‌کنند. از بزرگ‌ترین این خرید‌ها می‌توان به تصاحب اکتیویژن بلیزارد و بتزدا توسط ردموندی‌ها و همچنین پیوستن استودیوی بانجی، خالق سری هیلو و دستینی، به خانواده سونی اشاره کرد.

تصاحب بانجی تنها خرید ژاپنی‌ها در طول سال‌های اخیر نیست و بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی تا به امروز استودیوهای ارزشمند دیگری از جمله بلوپوینت گیمز، هاوس‌مارک، هیون، فایراسپریت و ساواج گیمز را نیز تحت مالکیت خود درآورده است. در همین راستا، به نظر می‌رسد که خریدهای پلی استیشن و سرمایه‌گذاری ژاپنی‌ها هنوز به پایان نرسیده و این کمپانی در سکوت خبری و به دور از رسانه‌ها، در حال خرید استودیو بالستیک مون Ballistic Moon است.

ماجرا از این قرار است که مدتی پیش وب‌سایت رسمی شرکت PitchBook استودیوی تازه تاسیس و بریتانیایی بالستیک مون را به عنوان خرید جدید بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی معرفی کرد. پیچ بوک در واقع یک کمپانی داده‌های مالی و نرم‌افزاری است که شعبه‌ها و دفاتر کاری متعددی در سراسر جهان دارد. در بخش توضیحات این استودیو، شرکت مزبور از برچسب “خریداری شده / اذغام شده” برای بالستیک مون استفاده کرده و شرکت سونی را به عنوان کمپانی مادر می‌داند.

دقت داشته باشید بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی تا به این لحظه واکنشی از خود در قبال ادعای فوق نشان نداده و هیچ کدام یک از منابع رسمی نیز صحت این گفته‌ها را تایید و یا تکذیب نکرده است. بر این اساس، هنوز نمی‌توان با قاطعیت تمام درباره خرید استودیو Ballistic Moon توسط سونی اظهار نظر کرد و طبق روال همیشه باید منتظر انتشار خبرهای موثق از سوی ژاپنی‌ها بمانیم.

با این حال، بهتر است بدانید بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی در گذشته سهوا به خرید بالستیک مون اشاره کرده بود. این کمپانی به تازگی آگهی استخدام جدیدی منتشر کرده بود که در آن از یک طراح ارشد دیالوگ در پلی استیشن دعوت به عمل آورد. در بخش توضیحات این فرصت شغلی، نوشته شده بود که فرد متقاضی در صورت پیوستن به سونی، در چندین استودیوی زیرمجموعه و فرست پارتی پلی استیشن از جمله بالستیک مون فعالیت خواهد کرد.

با توجه به اینکه سونی رسما خرید استودیو بالستیک مون را اعلام نکرده بود، طولی نکشید که نام این استودیو از بخش توضیحات فرصت شغلی به کلی حذف شد. بر این اساس، گروهی از تحلیل‌گران بر این باور هستند که سونی طی روزها یا هفته‌های آینده در بیانیه‌ای به طور رسمی از تصاحب استودیوی مزبور خبر می‌دهد.

استودیوی بالستیک مون در سال ۲۰۱۹ میلادی در شهر لندن تاسیس شده که اعضای آن را تعدادی از کارمندان سابق استودیوهای مطرحی از جمله گوریلا گیمز، سوپرمسیو گیمز، کوانتیک دریم، اسکوئر انیکس تشکیل می‌دهند. بر اساس گزارش‌های غیر رسمی، به نظر می‌رسد که این استودیو در حال حاضر روی توسعه یک بازی ترسناک در سبک حفظ بقا فعالیت می‌کند.

آن‌طور که شایعه شده، این بازی مراحل ساخت خود را با استفاده از موتور قدرتمند و اختصاصی استودیوی گوریلا گیمز یعنی دسما طی می‌کند. ظاهرا نام رمزی این پروژه، Project Bates است که در آینده نه چندان دور به طور انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد.

همان‌طور که در ابتدای خبر اشاره شد، شرکت سونی در طول سال‌های اخیر استودیوهای متعددی را به خانواده پلی استیشن ملحق کرده است. جدا از تصاحب استودیوهای بازی‌سازی، این کمپانی در زمینه پلتفرم ورزش‌های الکترونیک نیز سرمایه‌گذاری کرده و مدتی قبل مالکیت پلتفرم Repeat.gg را در اختیار گرفت.

با استناد بر برخی گزارش‌ها، سونی چند وقتی است که با تقویت و گسترش تیم حقوقی، خود را برای خرید بزرگ بعدی آماده می‌کند. در واقع، خرید یک استودیو یا شرکت ناشر بزرگ برای غول‌های صنعت بازی‌ها همواره با چالش‌ها و مسائل حقوقی روبه‌رو است؛ به طوری که مایکروسافت همچنان درگیر خرید اکتیویژن بلیزارد بوده و به دنبال شکایت کمیسیون فدرال تجارت آمریکا (FTC)، پرونده این معامله راهی دادگاه‌ها شده و تکمیل آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با خرید استودیوی Ballistic Moon توسط سونی چیست؟ به نظر شما، آیا خریدها و سرمایه گذاری‌های پلی استیشن برای خرید استودیوها و افزایش تعداد بازی‌های فرست پارتی به پایان رسیده یا همچنان شاهد تصاحب بازی‌سازهای دیگر توسط سونی خواهیم بود؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments