#مهسا_امینی

معرفی جدیدترین مهارت‌های سونیک در بازی Sonic Frontiers

جوجه‌تیغی آبی چابک‌تر می‌شود

جدیدترین مهارت‌های سونیک در بازی Sonic Frontiers

سونیک در بازی Sonic Frontiers جذاب‌تر از همیشه ظاهر شده و با مهارت‌های جدید خود طرفداران را هیجان‌زده خواهد کرد. 

طراحان بازی مورد انتظار Sonic Frontiers یازده مهارت جدید به بازی اضافه کرده‌اند که طرفداران این مجموعه را هیجان زده کرده است. شرکت انتشار دهنده این بازی یعنی سگا (SEGA) سعی دارد تا قبل از انتشار بازی آن را جذاب‌تر کند. از این رو طراحان بازی را واداشته تا مهارت‌های جدیدی برای نقش اصلی بازی طراحی کنند. و به نظر می‌آید که طراحان در این زمینه موفق شده باشند، چرا که حالا طرفداران بیش از پیش در انتظار منتشر شدن این بازی هستند.

گفته می‌شود که یازده مهارت جدید به فهرست درختی مهارت‌های نقش اصلی بازی اضافه شده که بعد از بازکردن مهارت Cyloop در دسترس خواهند بود و بازیکنان می‌توانند آنها را در روند پیشرفت خود در بازی به دست بیاورند. علاوه بر این‌ها سه مهارت دیگر نیز وجود دارند که در روند داستانی بازی به قدرت‌های سونیک اضافه می‌شوند. بازیکنان حتی می‌توانند در حالی که در قالب جهان‌باز (open world) جدید بازی مکان‌های جذاب جزایر Starfall را جستجو می‌کنند این مهارت‌ها را به دست بیاورند.

نمای بازی sonic frontiers و جزیره starfall
نمایی از درون بازی و جزیره Starfall

همانطور که گفته شد این قدرت‌های جدید بعد از باز شدن مهارت Cyloop به فهرست درختی مهارت‌ها اضافه می‌شوند. Cyloop همان دنباله آبی رنگ همیشگی سونیک است که می‌تواند آتش‌های بر سر راهش را خاموش و به دشمنان ضربه وارد کند. بعد از آن Sonic boom می‌شود که جزو اجزای اصلی فهرست است و می‌توان با آن در درگیری‌های دو نفره گلوله‌های آتش پرتاب کرد. پس از آن شاخه‌های دیگری از قدرت‌های جدید وجود دارند. مانند Speed Burst که قدرت و سرعت را در مبارزه‌های سخت‌ بالا می‌برد،Air Tricks  که با استفاده از آن می‌توان حرکات را در هوا و هنگام پرش انجام داد،Wild Crash  که یک نوع حمله زیگزاگی است، Stomp Attack که حمله‌ای از نوع پرش و کوبیدن دشمنان از بالا است، Auto combo که می‌تواند در هنگام مبارزه مهارت‌های مورد نیاز را به صورت خودکار فعال کند و Homing Shot که نوعی حمله از راه دور دیگر است با این تفاوت که یک محدوده گسترده‌تر از دشمنان را هدف می‌گیرد. شکل دیگری از Cyloop هم به نام Quick Cyloop وجود دارد که به طور خودکار دایره‌هایی را در مکان‌های مورد نیاز ایجاد می‌کند. در این بین حمله دیگری از نوع ضربه در هوا به نام Loop Kick نیز دیده می‌شود که یک ضربه در هوا به شکل حلقه‌ای است و شتاب آن به مرور زیاد و زیادتر می‌شود. مهارت دیگری که می‌تواند بسیار مفید باشد Recovery Smash است که پس از ضربه خوردن و تمام شدن منبع انرژی به کمک بازیکنان می‌آید و با یک ضربه اساسی هم دشمنان را دور می‌کند و هم منبع انرژی را دوباره شارژ می‌کند. منابع کمکی دیگری که به کمک سونیک می‌آیند Koco ها هستند. این موجودات باستانی بازی در دو شکل Hermit Koco و Elder Koco در سراسر بازی حضور دارند. Hermit Koco ها دانه‌هایی که در روند بازی توسط بازیکنان جمع می‌شوند را با افزایش قدرت حمله و قدرت دفاعی معاوضه می‌کنند و Elder Koco ها سرعت و ظرفیت حلقه‌های طلایی سونیک را در معاوضه با Koco های گمشده دیگر افزایش می‌دهند.

شاید این افزونه‌های جدید از نظر طرفداران آنچنان خارق‌العاده نباشند اما باید توجه داشت که فهرست درختی و مهارت‌های طراحی شده نسبت به دیگر بازی‌های جهان‌باز خاص‌تر هستند چرا که طراحی مهارت‌های مناسب برای شخصیت منحصربه‌فرد سونیک سخت‌تر از آنچه تصور می‌شود بوده است. تا آنجا که طراح بازی موریو کیشیموتو (Morio Kishimoto) می‌گوید:

بازی‌های زیادی با سیستم‌های رزمی منحصربه‌فرد خودشان وجود دارند، اما ما می‌خواستیم برای این بازی روی سبک مبارزه سونیک، نوع دشمنان او، نوع مهارت‌هایش برای شکست دادن آن دشمنان و مواردی از این قبیل تمرکز کنیم. ما در حال ساخت یک بازی که در آن مبارزه و درگیری عناصر اصلی سرگرم کننده باشند نیستیم، ما می‌خواهیم بازی‌ای ارائه کنیم که مبارزات سرگرم‌ کننده‌ای داشته باشد که ویژه نقش سونیک هستند. ایده اصلی این موضوع است.

اگرچه تاریخ دقیق انتشار بازی اعلام نشده است اما می‌توان انتظار دیدن جدیدترین مهارت‌های سونیک در بازی Sonic Frontiers را تا اواخر سال ۲۰۲۲ میلادی داشت.

این بازی در پلتفرم‌های پلی استیشن 4 و 5، نینتندو سوییچ، رایانه‌های شخصی، ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس سری ایکس و اس قابل اجرا خواهد بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا