اکران فیلم Sonic the Hedgehog در چین تا اطلاع ثانوی تاخیر خورد

پس از Mission: Impossible 7، فیلم لایو اکشن سونیک هم قربانی کرونا شد

اکران فیلم Sonic the Hedgehog

شرکت پارامونت پیکچرز به دلیل تعطیلی سینماها، اکران فیلم Sonic the Hedgehog در چین را به تعویق انداخت. متاسفانه تاریخ جدیدی اعلام نشده است.

شرکت سونی پیکچرز در سال ۲۰۱۴ میلادی تلاش کرد تا اقتباس سینمایی سری بازی‌های سونیک را بسازد اما موفق نشد. سه سال بعد، شرکت پارامونت پیکچرز امتیاز ساخت این فیلم را به‌دست آورد و در نهایت روند تولید را تحت عنوان Sonic the Hedgehog آغاز کرد. دو بازیگر شناخته شده در این فیلم اکشن و ماجراجویی ایفای نقش می‌کنند: نفر اول، جیم کری (Jim Carrey) است که به‌واسطه‌ی حضور در فیلم‌های کمدی از جمله Bruce Almighty شناخته می‌شود؛ نفر دوم، جیمز مارسدن (James Marsden) است که با ایفای نقش سایکلاپس در فرنچایز مردان ایکس به شهرت رسید. وظیفه‌ی صداپیشگی سونیک هم بر عهده‌ی بن شوارتز (Ben Schwartz) است.

کمپین تبلیغاتی Sonic the Hedgehog چندان مطابق انتظار پیش نرفت. نخستین تریلر، بازخوردهای منفی را از سوی طرفداران فرنچایز دریافت کرد؛ زیرا طراحی شخصیت سونیک دور از شکل و شمایل او در بازی‌های ویدیویی و در عین حال بسیار ناخوشایند بود. حجم بازخوردهای منفی به قدری زیاد بود که سازندگان تصمیم گرفتند تا اکران فیلم را سه ماه عقب انداخته و روی بازطراحی شخصیت سونیک کار کنند. اتخاذ چنین تصمیمی باعث شد تا برنامه‌ی اکران آن از نوامبر سال ۲۰۱۹ به فوریه‌ی سال ۲۰۲۰ تغییر کند. اگرچه بازطراحی سونیک چند میلیون دلار برای سازندگان آب خورد اما طراحی جدید او بازخوردهای مثبتی را از سوی طرفداران دریافت کرد؛ موضوعی که بدون شک روی فروش بسیار خوب این اثر در آمریکا تاثیر داشته است.

به گزارش وب سایت ورایتی، شرکت پارامونت پیکچرز تصمیم گرفته است تا اکران فیلم Sonic the Hedgehog در چین را عقب بیاندازد. در حال حاضر حاضر تاریخ جایگزینی مشخص نشده است. متاسفانه بحران ویروس کرونا همچنان در این کشور پرجمعیت ادامه داشته و مسئولان برای جلوگیری از وخیم‌تر شدن اوضاع تصمیم گرفته‌اند تا سینماها را برای مدت نامعلومی تعطیل کنند. بدون شک، همین اتفاق مدیران پارامونت را به تغییر در برنامه‌های خود مجبور کرده است. Sonic the Hedgehog، اولین فیلمی نیست که قربانی بحران کرونا می‌شود. چندی پیش فیلمبرداری Mission: Impossible 7 در ونیز ایتالیا متوقف شد. پیش از آن هم مراسم افتتاحیه‌ی No Time To Die در چین لغو شده بود.

فیلم سینمایی Sonic the Hedgehog فراتر از انتظارها ظاهر شده و در طول دو هفته اکران، توانست بیش از ۲۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان بفروشد. جدیدترین محصول پارامونت پیکچرز همچنین در نخستین هفته‌ی اکران خود در آمریکای شمالی به فروشی معادل ۵۷ میلیون دلار دست یافت و رکورد بهترین افتتاحیه‌ی در میان آثار اقتباسی از بازی‌های ویدیویی را شکست. این رکورد پیش از این در اختیار فیلم Detective Pikachu قرار داشت که در اولین هفته‌ی اکران خود ۵۴ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروخته بود.

با توجه به آمارهای سازمان جهانی بهداشت، ویروس کرونا در بیش از ۳۰ کشور جهان شیوع پیدا کرده و بیش از ۷۹ هزار نفر به آن مبتلا شده‌اند. گستردگی شیوع این ویروس خطرناک باعث شده تا صنایع مختلفی از جمله بازی‌های ویدیویی، تلفن‌های همراه هوشمند و خودرو هم متضرر شوند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا