فیلم 2 Sonic the Hedgehog اوایل سال ۲۰۲۲ به سینماها خواهد آمد

پارامونت پیکچرز تغییراتی را در برنامه‌های خود به وجود آورده است

تاریخ اکران 2 Sonic the Hedgehog

در حالی که مدت زیادی از اکران قسمت اول نمی‌گذرد، شرکت پارامونت پیکچرز تاریخ اکران 2 Sonic the Hedgehog را مشخص کرد.

نخستین اقتباس لایو اکشن سونیک که با نام Sonic the Hedgehog شناخته می‌شود، اوایل سال جاری میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفت و توانست بدون اکران گسترده در چین به فروشی معادل ۳۰۶ میلیون دلار در باکس آفیس جهانی دست یابد. اولین ساخته‌ی جف فاولر (Jeff Fowler) در مقام کارگردان برای رسیدن به موفقیت مسیر پر فراز و نشیبی را طی کرده است. با انتشار نخستین پوسترهای رسمی، نگرانی‌هایی پیرامون طراحی جوجه‌تیغی آبی‌رنگ به وجود آمد؛ نگرانی‌هایی که با انتشار نخستین تریلر به انتقادات شدید در فضای مجازی تبدیل شد. حجم انتقادات به قدری بالا بود که پارامونت پیکچرز اکران فیلم را به تعویق انداخت و دستور بازطراحی را صادر کرد.

اگرچه هیچ ابتکار یا نوآوری‌ای در فیلمنامه‌ی Sonic the Hedgehog دیده نمی‌شد اما نقش‌آفرینی جیم کری (Jim Carrey) به عنوان دکتر رباتنیک و صداپیشگی بن شوارتز (Ben Schwartz) به جای سونیک تحسین منتقدان و مخاطبان را برانگیخت. بازخوردهای مثبت نهایتا به عملکرد قابل‌توجه در باکس آفیس جهانی و کسب لقب پرفروش‌ترین فیلم ساخته شده بر اساس یک بازی ویدیویی در آمریکای شمالی منجر شد. این موارد در کنار پایان‌بندی فیلم، گمانه‌زنی‌هایی را مبنی بر ساخت قسمت دوم در فضای مجازی به وجود آورد؛ گمانه‌زنی‌هایی که سرانجام تایید شدند. پارامونت پیکچرز اوایل خرداد ساخت دنباله را تایید کرد و حالا هم تاریخ آمدنش به سینماها مشخص شده است.

این شرکت با ارسال بیانیه‌ای برای رسانه‌های فعال در حوزه‌ی سینما و تلویزیون، از تغییر در برنامه‌های اکران خود خبر داده است. با توجه به بیانیه، فیلم‌های A Quiet Place Part II و Top Gun: Maverick که قرار بود به ترتیب در اوایل ماه سپتامبر و اواخر ماه دسامبر سال جاری به سینماهای آمریکا بیایند، اکرانشان تاخیر خورده است. علاقه‌مندان برای تماشای این دو اثر باید تا ۳ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۳ آوریل سال ۲۰۲۱) و ۱۱ تیر (مصادف با ۳ جولای) صبر کنند. در همین بیانیه به تاریخ اکران 2 Sonic the Hedgehog هم اشاره شده که طبق آن، دومین اقتباس لایو اکشن سونیک از تاریخ ۱۹ فروردین سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۸ آوریل سال ۲۰۲۲) به سینماهای آمریکا خواهد آمد.

اگرچه جزئیاتی از قسمت دوم Sonic the Hedgehog به اشتراک گذاشته نشده اما با در نظر گرفتن انتهای قسمت اول می‌توان حدس‌هایی زد. در بخش‌هایی پایانی شاهد معرفی کوتاه شخصیت تیلز با صداپیشگی کالین اوشانسی (Colleen O’Shaughnessey) بودیم. اینطور که به نظر می‌رسد، تیلز به دنبال سونیک می‌گردد تا درباره‌ی موضوعی مهم با او صحبت کند. همچنین دکتر رباتنیک (با هنرمندی جیم کری) علی‌رغم تبعید به یک سیاره‌ی ناشناخته دست‌بردار نبوده و ظاهرا باید منتظر بازگشت او و تقابل دوباره‌اش با جوجه‌تیغی آبی‌رنگ باشیم؛ بدون شک بازگشت جیم کری به عنوان یک بازیگر حرفه‌ای و محبوب می‌تواند تاثیر قابل توجهی در موفقیت این فیلم داشته باشد. در ضمن، احتمال می‌رود رابطه‌ی سونیک و خانواده‌ی واچوفسکی یکی از بخش‌های اصلی فیلمنامه‌ی قسمت دوم باشد.

جف فاولر بازخواهد گشت تا وظیفه‌ی کارگردانی Sonic the Hedgehog 2 را بر عهده بگیرد. پت کیسی (Pat Casey) و جاش میلر (Josh Miller) هم بار دیگر روی فیلمنامه کار می‌کنند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا