جزئیات جدیدی از داستان لایو اکشن سفید برفی لو رفته است

سفید برفی یک لیبرال خواهد بود

جزئیات جدیدی از داستان لایو اکشن سفید برفی لو رفته است سورنا رضایی ۱ ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ سینمای جهان
داستان لایو اکشن سفید برفی

به لطف اکران آزمایشی که چندی پیش برگزار شد، جزئیات تازه‌ای از داستان لایو اکشن سفید برفی منتشر شده است.

والت دیزنی (Walt Disney)  طی یک دهه گذشته نسخه لایو اکشن انیمیشن‌های محبوب خود را ساخته و راهی سینماها کرده است. تفاوت‌های نسخه لایو اکشن و انیمیشن در اکثر موارد به جلوه‌های بصری خلاصه می‌شد و اگر هم تفاوت‌هایی در داستان وجود داشت، جزئی بودند. البته این قاعده برای بازسازی Snow White صدق نمی‌کند. به همین دلیل، اثر مزبور را نمی‌توان یک اقتباس مستقیم دانست و باید آن را در دسته اقتبا‌س‌های آزاد قرار داد؛ موضوعی که به مذاق برخی از مخاطبان خوش نیامده و از الان مشغول نشان دادن بازخوردهای منفی هستند.

لایو اکشن سفید برفی توسط مارک وب (Marc Webb) کارگردانی شده که Five Hundred Days of Summer و دوگانه The Amazing Spider-Man را در پرونده هنری خود دارد. نقش سفید برفی به ریچل زگلر (Rachel Zegler) سپرده شده که با West Side Story اثر استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) توانست به شهرت برسد. نقش منفی هم توسط گل گدوت (Gal Gadot) به تصویر کشیده می‌شود؛ بازیگری که با فیلم‌های سریع و خشن (Fast and Furious) نامی برای خود دست و پا کرد.

MyTimeToShineHello یک افشاگر فیلم و سریال بوده و بواسطه مکالمه با برخی افرادی که در اکران آزمایشی شرکت کردند، موفق شده به اطلاعات تازه‌ای از داستان لایو اکشن سفید برفی دست پیدا کند. اینبار خبری از هفت کوتوله نبوده و گروهی که سفید برفی را نجات می‌دهند، «راهزنان» نام دارند. جاناتان، فردی که عاشق سفید برفی است، یک شاهزاده نبوده و از اعضای گروه راهزنان به شمار می‌رود. آن‌ها همچنین مثل رابین هود هستند؛ از ملکه می‌دزدند تا به فقرا کمک کنند. این گروه همچنین در تلاش است تا علیه ملکه ظالم انقلاب کند. در انتها، MTTSH مدعی شد سفید برفی در این فیلم شخصیتی مستقل داشته و سوسیالیست لیبرال است.

تغییراتی که در داستان لایو اکشن سفید برفی رخ داده، تنها عامل بوجود آمدن حاشیه‌ها نیست. ریچل زگلر اصالتاً کلمبیایی بوده و رنگین پوست محسوب می‌شود. انتخاب فردی رنگین پوست به مذاق برخی از کاربران فضای مجازی خوش نیامده است. در ضمن، رناتا واکا (Renata Vaca) که یک بازیگر و خواننده مکزیکی است، چندی پیش فاش کرد به مراحل پایانی تست بازیگری Snow White رسیده بود اما نهایتاً رقابت را به زگلر باخت. از آثار شاخص واکا می‌توان به Saw X اشاره کرد.

فیلم سفید برفی از تاریخ ۳ فروردین ۱۴۰۳ (مصادف با ۲۲ مارس ۲۰۲۴) به سینماها خواهد آمد.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا