#مهسا_امینی

پیش‌بینی کاهش تولید و عرضه ۱۰.۶ درصدی گوشی‌ در نیمه اول امسال

کسادی بازار موبایل در نتیجه انتشار ویروس کرونا احتمالا تا تابستان ادامه دارد

پیش‌بینی کاهش تولید و عرضه ۱۰.۶ درصدی گوشی‌ در نیمه اول امسال ساحره چمنی ۰ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ موبایل
بازار گوشی

موسسه تحقیقاتی IDC پیش‌بینی کرده که بازار گوشی‌های هوشمند در نیمه نخست امسال کاهش تولید و عرضه ۱۰.۶ درصدی را تجربه کند.

ویروس کرونا تأثیرات مخرب خود را در بازار گوشی‌های هوشمند طی سال جاری خواهد گذاشت و طبق آخرین پیش‌بینی‌های IDC این تاثیر می‌تواند به کاهش ۱۰.۶ درصدی تولید و عرضه‌‌ی گوشی در طول نیمه اول سال 2020 منجر شود. این بیماری که حالا تقریبا به اکثر کشورهای دنیا سرایت کرده، احتمالا در کل سال باعث کاهش ۲.۳ درصدی تولید و عرضه گوشی در سراسر جهان شود. در حالی که پیش‌ از شیوع بیماری مهلک کرونا پیش‌بینی شده بود که بازار گوشی‌های هوشمند رشد خوبی را امسال تجربه خواهد کرد اما انتشار این ویروس باعث شد تا محاسبات کاملا برعکس شود.

شیوع این بیماری همچنین منجر به لغو نمایشگاه‌های بزرگی مثل MWC 2020 در اسپانیا شد و تولیدکنندگان مجبور شدند مراسم معرفی محصولات خود را به شکل دیگری برگزار کنند.

مشکلات اصلی تولید کنندگان تلفن‌های هوشمند در حال حاضر ایجاد اختلال در زنجیره‌های تأمین و توقف کار در کارخانه‌های چین طی هفته‌های گذشته گزارش شده است. انتظار می‌رود که شوک تقاضا در نیمه اول سال افزایش یابد و در سه ماهه سوم سال وضعیت به حالت عادی باز گردد.

موسسه IDC پیش‌بینی کرده که در طول سه ماهه ابتدایی سال بازار گوشی‌های هوشمند چین کاهش ۴۰ درصدی فروش را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تجربه کند.

کمبود قطعات، تعطیلی کارخانه‌ها، دستور قرنطینه، لجستیک و محدودیت سفر باعث ایجاد مشکل برای تولیدکنندگان تلفن‌های هوشمند و عرضه دستگاه‌های جدید می‌شود.

انتظار می‌رود از سه ماهه سوم سال وضعیت بازار جهانی بهبود یابد و نیز زیرساخت‌های شبکه 5G آماده شود و از آن زمان شاهد گسترش سرویس‌های این شبکه باشیم.

با نگاه به آینده، پیش بینی می‌شود که سال ۲۰۲۱ بازار جهانی گوشی‌های هوشمند با رشد تقریبی ۶ درصد با توجه به تقاضا برای گوشی‌های 5G همراه شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا