مایکل گمبون بازیگر دامبلدور در فیلم‌های هری پاتر درگذشت

او ۸۲ سال داشت

مایکل گمبون

مایکل گمبون (Michael Gambon) که با ایفای نقش آلبوس دامبلدور توانست به شهرتی جهانی برسد، در سن ۸۲ سالگی در گذشت.

رسانه The Guardian اخیراً مطلبی اختصاصی را روی خروجی خود قرار داده و بواسطه آن از مرگ مایکل گمبون خبر داده است. او ۸۲ سال سن داشته و چند وقت اخیر درگیر ذات الریه بود. گمبون اصالتاً ایرلندی بوده و در سال ۱۹۴۰ میلادی در دوبلین، پایتخت این کشور متولد شد. در حالی که سن و سال چندانی نداشت، به فعالیت در تئاتر پرداخت و همزمان با آن در فیلم‌های سینمایی هم حضور یافته و شخصیت‌های مختلف را به تصویر کشید. گمبون در دهه ۹۰ میلادی به برادوی آمد و همین اتفاق شرایطی را مهیا کرد تا در آثار آمریکایی به ایفای نقش بپردازد.

کلیر دابز (Clair Dobbs) سخنگوی مایکل گمبون بوده و از طرف بازماندگان، یعنی همسر و فرزندش بیانیه‌ای را منتشر کرده است. در ادامه می‌توانید بخشی از بیانیه را مطالعه کنید:

با ناراحتی بسیار مرگ سر مایکل گمبون را اعلام می‌کنیم.

مایکل که همسر و پدری دوست داشتنی بود، در حالی در بیمارستان و در آرامش درگذشت که همسر و فرزندش کنارش بودند. از شما می‌خواهیم در این برهه زمان دردناک به حریم شخصی ما احترام گذاشته و بابت پیام‌های سرشار از حمایت و علاقه شما ممنون هستیم.

مایکل گمبون طی چند دهه فعالیت خود بعنوان بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون جوایز متعددی را دریافت کرد که برای مثال می‌توان بهترین بازیگر بفتا را نام برد. او همچنین بین سال‌های ۲۰۰۴ الی ۲۰۱۱ میلادی نقش آلبوس دامبلدور را در مجموعه فیلم‌های هری پاتر (Harry Potter) ایفا کرد؛ اتفاقی که باعث شد شهرتش به سطح جهانی برسد. در ضمن، ریچارد هریس (Richard Harris) نقش دامبلدور را در دو فیلم ابتدایی ایفا کرده بود اما پس از اینکه دار فانی را وداع گفت، تصمیم گرفته شد نقش مزبور به گمبون سپرده شود.

از دیگر آثار شاخص و شناخته شده‌ای که مایکل گمبون در آن‌ها حضور یافته، می‌توان The King’s Speech ،Paddington و سریال Doctor Who را نام برد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا