مقایسه گرافیک ریمیک Silent Hill 2 با نسخه اصلی آن

طراحی هنری این بازی هنوز هم فوق‌العاده است

مقایسه گرافیک ریمیک Silent Hill 2 با نسخه اصلی آن عرفان بدری ۰ ۰۱ آبان ۱۴۰۱ اخبار بازی
گرافیک ریمیک Silent Hill 2

یکی از طرفداران مجموعه سایلنت هیل به تازگی تصویری را منتشر کرده است که گرافیک ریمیک Silent Hill 2 با نسخه اصلی آن را مقایسه می‌کند.

اخیرا شاهد معرفی ریمیک بازی Silent Hill 2 و چند عنوان دیگر از سری سایلنت هیل توسط شرکت کونامی (Konami) بودیم. این ریمیک مورد انتظار که توسط استودیوی بلوبر تیم (Bloober Team)، سازنده آثاری چون The Medium‌،Layers of Fear و Blair Witch در حال ساخت است، با استفاده از موتور قدرتمند Unreal Engine 5 توسعه می‌یابد و قرار است در تاریخ نامشخصی برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۵ منتشر شود. برخی از طرفداران قبلا دیدگاه‌های خود را در مورد انتظارات از نسخه به‌روزرسانی‌شده Silent Hill 2 در موتور Unreal Engine 5 به اشتراک گذاشته‌اند، اما تریلر رسمی بازی گرافیک این بازی را حتی بالاتر از چیزی که بسیاری از بازیکنان تصور می‌کردند، افزایش داده است.

بازی Silent Hill 2 که ابتدا در سال ۲۰۰۱ توسط گروه توسعه Team Silent شرکت کونامی منتشر شد، دنباله‌ای است برای اولین نسخه از مجموعه بازی‌های سایلنت هیل و ساخته شده تا یکی نمادین‌ترین عناوین ترسناک تمام دوران‌ها را خلق کند. در بازگشت به سایلنت هیل که در مرکز داستان تمام نسخه‌های این مجموعه قرار دارد، بازی یک قهرمان جدید را نشان می‌دهد که پس از دریافت نامه‌ای مرموز از همسر مرده‌اش، به کاوش و جستجو در سایلنت هیل می‌پردازد. این قهرمان که جیمز ساندرلند (James Sunderland) در طول ماجراهای خود در سایلنت هیل با برخی از ساکنان مرموز آن روبه‌رو می‌رسد و همچنین موجودات هیولایی‌ای را می‌بیند که از غم و اندوه و ضربه‌های روحی‌ای او به وجود آمده‌اند. بازی Silent Hill 2 پس از انتشار به یک موفقیت تجاری تبدیل شد و همچنین منتقدان زیادی از آن تعریف کردند. علاوه بر این دشمن مخوف و ترسناک این بازی یعنی کله هرمی (Pyramid Head) نیز بسیار معروف شد و حتی به یک نماد تبدیل گشت.

حالا یکی از طرفداران مجموعه سایلنت هیل در تاپیک r/Gaming فروم ردیت (Reddit) با نام کاربری nesatzuke یک تصویر منتشر کرده است که به مقایسه گرافیک ریمیک Silent Hill 2 با نسخه اصلی آن می‌پردازد. این عکس یک صحنه مشابه را هر دو نسخه اصلی و ریمیک این اثر نشان می‌دهد. با نگاه به این تصویر بلافاصله می‌توان تفاوت وضوح بین دو نسخه را مشاهده کرد، همچنین جنگل‌های سرسبز بازی بازسازی شده‌اند و در مقایسه با تنها چند درختی که در نسخه اصلی وجود داشتند، شاهد یک جنگل بزرگتر هستیم. همچنین نورپردازی بازی به طور چشمگیری بهبود پیدا کرده‌اند و بازتاب‌های قابل مشاهده آن در ساخته‌ی استودیوی بلوبر تیم به ایجاد حس ترس قابل لمس در صحنه‌های مختلف کمک بسیاری می‌کند و این یکی از دلایلی است که نشان می‌دهد چرا بسیاری از تیم‌های توسعه‌دهنده‌ی بازی‌های ترسناک به سراغ استفاده از موتور Unreal Engine 5 در پروژه‌های آینده خود رفته‌اند. شما در زیر می‌توانید تصویری را که این طرفدار منتشر کرده است، مشاهده کنید:

طرفداران در پاسخ به این پست ردیت از اشتیاق خود برای تجربه ریمیک Silent Hill 2 و عشق خود به نسخه اصلی این عنوان گفتند. البته برخی از بازیکن‌ها نیز بودند که نسبت به این ریمیک احساس تردید داشتند و به مجموعه Silent Hill HD که در سال ۲۰۱۲ منتشر شده بود اشاره کردند که تغییرات زیادی نسبت به بازی‌های اصلی داشت. همچنین عده‌ای نیز بودند که گفتند جزو تازه‌واردان مجموعه سایلنت هیل هستند و هیجان‌زده‌اند تا با ریمیک بازی Silent Hill 2 برای اولین بار مجموعه سایلنت هیل را تجربه کنند.

همچنین در این بین باید به طراحی هنری فوق‌العاده نسخه اصلی بازی Silent Hill 2 اشاره کنیم که هنوز هم با گذشت ۲۱ از انتشار نسخه اولیه قدرت و اثرگذاری گذشته خود را دارد و با قدرتی که موتور Unreal Engine 5 دارد می‌توان گفت هنوز هم فضای ناراحت‌کننده و هیولاهای ماورایی بازی می‌توانند یک تجربه استثنایی را برای بازیکنان رقم بزنند. همانطور که گفته شد، ریمیک Silent Hill 2 برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۵ و رایانه‌های شخصی در حال توسعه است، با اینحال هنوز از زمان عرضه اطلاعی نداریم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا