آیا باید منتظر سریال دیزنی پلاس آواتار باشیم؟

ادامه ماجراهای پاندورا

سریال دیزنی پلاس آواتار

انتظارها برای سریال دیزنی پلاس آواتار چقدر با واقعیت همخوانی دارد؟ آیا این‌بار نوبت تلویزیون است که میزبان اهالی پاندورا باشد؟

موفقیت‌های روزافزون فیلم آواتار ۲ (Avatar 2) هنوز تمام نشده است و این فیلم همچنان به پیشتازی در گیشه سینماها ادامه می‌دهد. موضوعی که هواداران را به پیش‌بینی آینده این فرانچایز پرطرفدار، علاقه‌مند کرده است. اکنون بسیاری از آن‌ها کنجکاوند که دیزنی (Disney) به عنوان صاحب استودیوهای قرن بیستم، با محبوب‌ترین برند جهانی خود چه خواهد کرد؟

آواتار ۲ با نام تجاری آواتار: راه آب (Avatar: The Way of Water)، یازدهمین فیلم بلند جیمز کامرون (James Cameron) است که در سال ۲۰۲۲ با غلبه بر فیلم‌های بتمن (Batman) و تاپ‌گان: ماوریک (Top Gun: Maverick)، تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم سال شد. این فیلم در جشنواره اسکار امسال هم، نامزد دریافت چهار جایزه شامل بهترین فیلم و بهترین جلوه‌های بصری شده است.

جیمز کامرون درباره سریال دیزنی پلاس آواتار چه نظری دارد؟

اخیرا جیمز کامرون در گفت‌وگو با لس‌آنجلس تایمز، به چشم‌انداز یک سریال اسپین‌آف (Spin-off) برای دیزنی پلاس اشاره کرد. او همچنین گفت که تجربه فیلم‌سازی، هرگز به پایان نمی‌رسد. با وجود این، کامرون فکر می‌کند که شرایط آن هنوز مهیا نیست. به گفته او:

از نظر اقتصادی، اکنون منطقی نیست که ما شخصیت های اصلی فیلم را به تلویزیون منتقل کنیم. البته هزینه انتقال شخصیت‌ها به‌تدریج کاهش می‌یابد، زیرا امکانات در دسترس خود را کارآمدتر خواهیم کرد.

کامرون معتقد است که برای انجام این کار «حداقل پنج سال، شاید هم بیشتر از 10 سال» زمان لازم است. او می‌گوید:

شاید 10 سال دیگر، اگر هوش مصنوعی به اندازه کافی رشد کند، این کار ممکن خواهد بود. فکر می‌کنم در آن زمان، بالاخره پخش تلویزیونی برای ما امکان‌پذیر خواهد شد.

کارگردان فیلم نابودگر (Terminator) در این باره بسیار واقع‌بین است. به نظر او، هزینه‌ها برای ساخت سریال دیزنی پلاس آواتار، نجومی هستند و بنابراین شرکت به سود مالی نخواهد رسید. افزون بر این، کامرون معتقد است که رسانه تلویزیون در دوره فعلی، نمی‌تواند نیازهای داستانی و تکنیکی آواتار را برطرف کند.

احتمالا گمانه‌زنی‌ها درباره اینکه ساخت چنین سریال سنگینی در 5 تا 10 سال آینده منطقی خواهد بود یا خیر، همچنان ادامه خواهد داشت. همه این اظهارات در حالی مطرح می‌شوند که تولید سه دنباله دیگر فیلم آواتار هم به تایید دیزنی رسیده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا