تهیه کننده سریال شی هالک درباره پروسه شکستن دیوار چهارم صحبت کرد

ایده‌هایی که توسط استودیو مارول رد شدند

تهیه کننده سریال شی هالک درباره پروسه شکستن دیوار چهارم صحبت کرد پارسا خلیلی ۰ ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ مارول
تهیه کننده سریال شی هالک

قسمت اول She-Hulk: Attorney at Law بالاخره از دیزنی پلاس پخش شد و دیوار چهارم را به‌طرز بی‌نظیری شکست. اکنون تهیه کننده سریال شی هالک درباره پروسه شکستن دیوار چهارم صحبت کرد.

این سریال کمدی حقوقی نه تنها تاتیانا ماسلانی (Tatiana Maslany) را در قامت شی هالک به دنیای سینمایی مارول معرفی می‌کند، بلکه شامل ایستراگ و حضور افتخاری غافلگیرکننده بسیاری از دیگر شخصیت‌های مارول نیز خواهد بود. مارک روفالو (Mark Ruffalo) به‌عنوان هالک، تیم راث (Tim Roth) به‌عنوان امیل بلانسکی، بندیکت وانگ (Benedict Wong) به‌عنوان وانگ و همچنین چارلی کاکس (Charlie Cox) به‌عنوان شیطان هلزکیچن، همگی نقش مهم و پررنگی در این سریال ایفا خواهند کرد. در کنار حضور این شخصیت‌های محبوب، سریال شی هالک با شکستن دیوار چهارم تجربه‌ای جدید را برای طرفداران MCU به ارمغان می‌آورد.

در خلال یک کنفرانس مطبوعاتی، جسیکا گائو (Jessica Gao)، تهیه کننده سریال شی هالک، ضمن صحبت درباره پروسه شکستن دیوار چهارم، به ایده‌های اولیه تیم توسعه نیز اشاره کرد.

ما مراحل تکاملی بسیار زیادی را پشت سر گذاشتیم. در ابتدا این سوال را از خود پرسیدیم که چقدر شی هالک باید با دوربین صحبت کند؟ آیا او مستقیما با مخاطب صحبت می‌کند؟ آیا عنصر متا دیگری وجود دارد؟ سپس شروع کردیم به ایده پردازی و نحوه شکستن دیوار چهارم، برای مثال یکی از ایده‌های اولیه استفاده از باکس‌های متنی بود که نویسنده‌ها و ویرایشگران کمیک بوک برای دادن اطلاعات مضاعف از آن استفاده می‌کردند. در واقع ما سعی داشتیم با به نمایش گذاشتن باکس‌های متنی دیوار چهارم را شکسته و ارتباطی بین مخاطب و شی هالک برقرار کنیم. این ایده اوایل توسعه سریال رد شد ولی ما همچنان نسخه‌های مختلفی از شکستن دیوار چهارم را امتحان کردیم که درنهایت صحبت با مخاطب را انتخاب کردیم، زیرا هدف ما ایجاد ارتباطی عمیق و جذاب بین شخصیت اصلی و مخاطبین بود اما تاجایی که به روایت داستان آسیب نرساند.

جنیفر والترز درست مثل کمیک‌ها، مستقیما با دوربین صحبت می‌کند. اگرچه شکستن دیوار چهارم اغلب در میان طرفداران مارول با شخصیت ددپول شناخته می‌شود، اما این عنصر برای اولین بار در کمیک The Sensational She-Hulk جان برن (John Byrne) در سال ۱۹۸۹ آغاز شد، دو سال قبل از اینکه ددپول حتی برای اولین بار در کمیک خود معرفی شود. ماسلانی نیز اخیرا به شوخی ددپول را به کپی برداری از شی هالک متهم کرده بود. گائو همچنین در صحبت‌های خود تایید کرد که نویسندگان درباره استراتژی سریال About Fleabag در شکستن دیوار چهارم صحبت کردند.

اگرچه نقدهای اولیه شی هالک عمدتا مثبت بوده، اما این سریال به‌طرز قابل پیش بینی قربانی بمباران نقدهای منفی شده است که تا حد زیادی به‌دلیل مسائل فمنیستی صورت گرفته است. همچنین وقتی در این رابطه از ماسلانی سوال شد، او اظهار داشت که سریال شی هالک قراره مردم را به شیوه‌ای شگفت انگیز در زمینه‌های مختلف به چالش بکشد.

سریال She-Hulk: Attorney at Law هم اکنون از دیزنی پلاس پخش می‌شود. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا از نحوه شکستن دیوار چهارم در سریال شی هالک راضی هستید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا