احتمال رویارویی شزم و بلک ادم در فیلم Shazam 2 افزایش یافت

اعلام تاریخ اکران

فیلم Shazam 2

پس از فراز و نشیب‌های فراوان، بالاخره ساخت فیلم Shazam 2 تایید شد. این اثر ابرقهرمانی و فیلم Black Adam با فاصله‌ی تنها چهار ماه اکران می‌شوند.

طی یک هفته‌ی اخیر گزارش‌های مختلفی درباره‌ی فیلم Shazam 2 در فضای مجازی منتشر شدند که علاقه‌مندان را سردرگم کرد. در ابتدا شاهد انتشار گزارش‌هایی از تایید این فیلم در رویداد کامیک کان برزیل بودیم اما مدت کوتاهی بعد برادران وارنر ساخت دنباله‌ی Shazam را تکذیب کرد. حال و با گذشت تنها چند روز از تکذیب این خبر، ساخت این فیلم دوباره تایید شده است.

طبق گزارش جدید وبسایت The Wrap، اکران گسترده‌ی فیلم Shazam 2 در سینماها از تاریخ ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ (مصادف با یک آوریل سال ۲۰۲۲) شروع خواهد بود. پیش از این می‌دانستیم که یکی از محصولات این ناشر در تاریخ مذکور اکران می‌شود اما نمی‌دانستیم چه فیلمی در انتظار ما است. Shazam 2، تنها محصول برادران وارنر نیست که تاریخ اکرانش اخیرا منتشر شده است. چند روز قبل شاهد اعلام تاریخ جدیدی برای اکران فیلم The Flash بودیم. نخستین فیلم سینمایی و مستقل این شخصیت قرار است از تاریخ از ۱۰ تیر سال ۱۴۰۱ (مصادف با یک جولای ۲۰۲۲) به سینماها بیاید.

فیلم Shazam 2 در حال حاضر تنها فیلمی است که از تاریخ ۱۲ فروردین سال ۱۴۰۱ به سینما می‌آید اما از آن‌جایی که مدت زیادی تا آن زمان باقی مانده احتمال اکران فیلمی دیگر از این تاریخ وجود دارد. قسمت اول این فیلم اوایل سال جاری میلادی به سینماها رفت و عملکرد بسیار خوبی از لحاظ جلب نظر علاقه‌مندان و منتقدان داشت. این فیلم درباره‌ی نوجوانی با نام بیلی بتسون است که با گفتن کلمه‌ی «شزم» به نسخه‌ی ابرقهرمانی خود تبدیل می‌شود. این اثر توانست در مقابل بودجه‌ی ۱۰۰ میلیون دلاری خود، به فروشی معادل ۳۶۴ میلیون دلار دست یابد.

در بخش دیگری از گزارش به بازیگران، دست‌اندرکاران و تاریخ آغاز روند فیلمبرداری اشاره شده است. ظاهرا زکری لی‌وای (Zachary Levi) برای ایفای نقش نسخه‌ی بزرگسال بیلی بتسون و اَشِر آنجل (Asher Angel) هم برای ایفای نقش نسخه‌ی نوجوان بیلی بتسون بازمی‌گردد. دیوید اف. سندبرگ (David F. Sandberg) و پیتر سفرن (Peter Safran) هم قرار است بار دیگر وظیفه‌ی کارگردانی و تهیه‌کنندگی را بر عهده بگیرند. هنری گِیدن (Henry Gayden) هم بازمی‌گردد تا فیلمنامه را آماده کند. تاریخ آغاز فیلمبرداری، تابستانه سال ۲۰۲۰ میلادی اعلام شده است.

نکته‌ی جالب پیرامون تاریخ اکران Shazam 2، فاصله‌ی کوتاه آن با Black Adam است. اولین اقتباس سینمایی و مستقل شخصیت بلک ادم قرار است از تاریخ یک دی سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۲ دسامبر سال ۲۰۲۲ میلادی) به سینما بیاید. روند فیلمبرداری و تولید این دو اثر احتمال بسیار برای مدتی همزمان می‌شود. بنابراین، احتمال اینکه شاهد یک کراس‌اُور بین این دو فیلم ابرقهرمانی باشیم بسیار بالا است. به‌خصوص اینکه بلک ادم، دشمن دیرینه‌ی شزم محسوب می‌شود. در ضمن، ایفای نقش این شخصیت شرور به دواین جانسون (Dwayne Johnson) سپرده شده است.

از دیگر فیلم‌های تایید شده‌ی دنیای سینمایی دی‌سی که قرار است طی سال‌های آینده تولید شده و به سینما بیایند می‌توان به Birds of Prey، Wonder Woman 1984 ،The Batman ،The Suicide Squad و Aquaman 2 اشاره کرد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا