#مهسا_امینی

روند فیلمبرداری Shazam 2 احتمالا با تاخیر آغاز می‌شود

البته اگر شرایط به همین منوال پیش برود

روند فیلمبرداری 2 Shazam

دیوید اف. سندبرگ در مصاحبه‌ی جدید خود گفت اگر بحران کرونا ادامه داشته باشد، روند فیلمبرداری 2 Shazam با تاخیر آغاز خواهد شد.

هفتمین فیلم دنیای سینمایی دی‌سی تحت عنوان Shazam در سال ۲۰۱۹ میلادی به سینماها آمد. این اثر درباره‌ی پسری چهارده ساله به نام بیلی بتسن است که می‌تواند با بیان کلمه‌ی «شزم»، به نسخه‌ی ابرقهرمانانه‌ی خود تبدیل شود. این محصول به‌واسطه‌ی کارگردانی کم‌نقص دیوید اف. سندبرگ (David F. Sandberg) و صد البته نقش‌آفرینی سه بازیگر نقش اصلی، بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرد و موفق شد ۳۶۶ میلیون دلار در سراسر جهان بفروشد. اگرچه این مقدار برای یک فیلم ابرقهرمانانه به‌هیچ‌وجه قابل‌توجه نیست اما بودجه‌ی نسبتا پایین ۸۰ الی ۱۰۰ میلیون دلاری و بازخوردهای مثبت، شرکت برادران وارنر را به سمت تولید قسمت دوم سوق داد.

دیوید اف. سندبرگ که قرار است برای کارگردانی Shazam 2 بازگردد، اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت ComicBook انجام داد. او در بخشی از گفتگو به جدیدترین محصول مشترک وارنر و دی‌سی پرداخت و گفت روند فیلمبرداری قرار بود در سال جاری میلادی آغاز شود اما به‌خاطر بحران کرونا احتمالا به تعویق می‌افتد. صحبت‌های این فیلمساز سوئدی را می‌توان حکم تاییدی بر یک گزارش قدیمی دانست. طبق آن گزارش، قسمت دوم قرار بود از اواسط تابستان سال جاری میلادی وارد فاز تولید شود. سندبرگ در این باره گفت:

قرار بود روند فیلمبرداری Shazam 2 در سال جاری میلادی آغاز شود اما اکنون باید صبر کنیم و ببینیم این شرایط چقدر دیگر ادامه می‌یابد. این‌طور که به نظر می‌رسد، روند ساخت تمامی فیلم‌ها از جمله دنباله‌ی Shazam با تاخیر مواجه خواهد شد. از چند وقت پیش روی فیلمنامه کار می‌کردم و این روند همچنان ادامه دارد. پس از نهایی شدن فیلمنامه طی چند ماه آینده، باید ببینم وضعیت برای فیلمبرداری مناسب است یا خیر.

با توجه به شرایطی که بر جهان حاکم است، احتمالا فیلمبرداری Shazam 2 به ماه‌های پایانی سال جاری میلادی موکول می‌شود. با این حال، جای هیچ گونه نگرانی نسبت به تاخیر خوردن تاریخ اکران وجود ندارد؛ زیرا این قسمت دوم Shazam برای اکران در بهار سال ۲۰۲۲ میلادی برنامه‌ریزی شده است. در ضمن، تا به این لحظه جزئیات بسیار کمی منتشر شده اما با اطمینان می‌توان گفت اشر انجل (Asher Angel)، زکری لی‌وای (Zachary Levi) و جک دیلن گریز (Jack Dylan Grazer) برای ایفای نقش‌های قدیمی خود بازمی‌گردند.

در حال حاضر نمی‌دانیم شزم در Shazam 2 با چه کسی روبرو می‌شود اما صحنه‌ای که پس از تیتراژ پایانی قسمت اول به نمایش درآمد، شامل اشاره‌ای به مستر مایند می‌شد. این ابرشرور در کمیک بوک‌ها یک کرم پنج سانتی متری بود که از سیاره‌ی دیگری به زمین آمد. مستر مایند هوش بسیار بالایی داشته و می‌تواند اطلاعات را از طریق تلپاتی انتقال دهد.

احتمال رویایی شزم و بلک ادم در 2 Shazam تقریبا صفر است. این ابرشرور قرار بود به عنوان آنتاگونیست در قسمت اول حضور یابد اما شرکت‌های برادران وارنر و دی‌سی نظر خود را تغییر داده و تصمیم گرفتند بلک ادم از طریق یک فیلم مستقل به مخاطبان معرفی شده و سپس مقابل شزم قرار بگیرد. در نتیجه، اگر فیلم‌های Shazam 2 و Black Adam مطابق انتظارها عمل کنند، باید منتظر یک کراس‌اُور میان آن‌ها باشیم. در ضمن، نقش بلک ادم به دواین جانسون (Dwayne Johnson) سپرده شده است.

در پایان، لازم به ذکر است که دنباله‌ی Shazam از تاریخ ۱۲ فروردین سال ۱۴۰۱ (یک آوریل سال ۲۰۲۲) روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا