رییس استودیوهای جهانی سونی این شرکت را ترک می‌کند

خداحافظی شان لیدن پس از 32 سال

رییس استودیوهای جهانی سونی

شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی در بیانیه اخیر خود رسما اعلام کرد که شان لیدن پس از 32 فعالیت در سونی، سرانجام این شرکت ژاپنی را ترک می‌کند.

چند سالی است که بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی (SIE) یکی پس از دیگری مدیران باتجربه و بااستعداد خود را از دست می‌دهد. سه سال پیش بود که آدام بویز (Adam Boyes)، معاون بخش ارتباط استودیوهای تردپارتی سونی استعفا داد و سپس طولی نکشید که اندرو هاوس (Andrew House)، مدیر بخش سرگرمی این کمپانی نیز از سمت خود کناره‌گیری کرد. حال، تغییر و تحول در پست‌های مدیریتی این غول ژاپنی تمامی ندارد و در تازه‌ترین آن‌ها، چندی پیش آقای شان لیدن (Shawn Layden)، رییس استودیوهای جهانی سونی پس از 32 سال فعالیت در این شرکت، سرانجام با سونی خداحافظی می‌کند.

در همین راستا، ساعاتی پیش سونی در صفحه رسمی شبکه اجتماعی توییتر خود ضمن قدردانی از زحمت‌ها و تلاش‌های شان لیدن، رسما خبر جدایی او از این شرکت را تایید کرد. با این حال، متاسفانه هنوز اطلاعات چندان زیادی از خداحافظی شان لیدن در دست نیست و چه بسا هیچ شخصی به عنوان جانشین رییس استودیوهای جهانی سونی انتخاب نشده است. افزون بر این، آقای لیدن تاکنون هیچ حرفی از برنامه‌های آتی خود به میان نزده و علت این خداحافظی هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی در این باره اعلام کرد:

رسما اعلام می‌کنیم که شان لیدن، رییس استودیوهای جهانی سونی این شرکت را ترک می‌کند. قطعا دل تنگ مدیریت عالی او می‌شویم. ما برای شان لیدن آرزوی موفقیت داریم و برای تمامی زحمت‌هایی که در طول این سال‌ها برای سونی کشیده، سپاسگزار هستیم. بابت همه چیز ممنونیم شان!

شان لیدن برای اولین بار در سال 1987 میلادی پا به سونی گذاشت و به عنوان دستیار ارتباطات در این شرکت مشغول به کار شد. او سپس در سال 1999 میلادی ریاست شعبه‌ لندن بخش سرگرمی‌ سونی را برعهده گرفت و برای مدت زیادی در این بخش فعالیت کرد. تعهد کاری و چشم‌اندازهای عالی لیدن باعث شد تا او در سال 2010 میلادی به عنوان مدیر شعبه‌ ژاپن بخش سرگرمی‌ این شرکت منصوب شود. بعد از گذشت چهار سال از تصاحب این مقام، شان لیدن جایگزین جک ترنتون (Jack Trenton)، مدیر عامل بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی شد و تا سال 2018 میلادی در این سمت فعالیت می‌کرد. در نهایت، او به بالاترین سمت خود یعنی رییس استودیوهای جهانی سونی دست یافت و موفقیت‌های فراوانی را برای این شرکت رقم زد.

جالب اینجا است که شان لیدن تنها فردی نیست که از شرکت سونی جدا می‌شود. بر اساس گزارش‌ها، آقای آتسوشی موریتا (Atsushi Morita)، مدیر شعبه آسیا پلی استیشن و همچنین رییس شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی نیز به‌زودی در سن 60 سالگی بازنشسته خواهد شد. هرچند که جدایی آتسوشی موریتا از سونی به خاطر سن او است، اما به نظر می‌رسد که این غول صنعت بازی‌های ویدیویی شماری از افراد کلیدی و باتجربه خود را در آستانه شروع نسل نهم و عرضه کنسول پلی استیشن 5 از دست می‌دهد.

حال، دیدگاه شما در رابطه با جدایی رییس استودیوهای جهانی سونی از این شرکت چیست؟ از آنجا که زمان چندان زیادی به عرضه کنسول پلی استیشن 5 باقی نمانده، به نظر شما آیا ترک یکی از مهره‌های کلیدی سونی می‌تواند موفقیت این شرکت در نسل نهم را تحت تاثیر قرار دهد؟ نظرات خود را با ما و کاربران وب سایت سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا