بازی Horizon Zero Dawn برای رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود؟

بعد از Death Stranding، نوبت به ساخته‌ی گوریلا گیمز می‌رسد

بازی Horizon Zero Dawn

شایعه‌ی اخیر گویای این موضوع است که بازی Horizon Zero Dawn به‌زودی از انحصار کنسول پلی‌استیشن 4 خارج و در ماه فوریه سال 2020 میلادی برای پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود.

بدون هیچ شک و تردیدی، Horizon Zero Dawn یکی از بهترین بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن در نسل هشتم کنسول‌ها به شمار می‌رود که در اسفند ماه سال 96 توسط شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی به دست بازیکنان رسید. با وجود اینکه استودیوی خوش‌نام «گوریلا گیمز» (Guerrilla Games)، سازنده بازی، سابقه و تجربه‌ی کافی در خلق یک اثر ماجراجویی نداشت، اما دستاوردهای فراوان به همراه استقبال عالی منتقدان و بازیکنان از بازی نشان می‌دهد که سازندگان کار خود را به نحو احسن انجام داده‌اند. حال، به‌تازگی شایعه شده که این عنوان در آینده نه چندان دور راهی پلتفرم رایانه‌های شخصی می‌شود!

ماجرا از این قرار است که یکی از کاربران مشهور روسی شبکه‌ی یوتیوب به نام آنتون لاگوینوف (Anton Logvinov) اخیرا ادعا کرده که استودیوی گوریلا گیمز به‌زودی از نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی Horizon Zero Dawn رونمایی می‌کند و این عنوان در ماه فوریه سال 2020 میلادی برای پلتفرم مذکور منتشر خواهد شد. نکته‌ای که تا حدودی صحت این گزارش را افزایش داده، این است که آنتون پیش‌تر از عرضه‌ی بازی پرطرفدار Death Stranding روی رایانه‌های شخصی خبر داده بود! با توجه به اینکه Death Stranding با همکاری دو استودیوی «کوجیما پروداکشنز» و گوریلا گیمز ساخته شده و این عنوان در تابستان سال آینده تقدیم پی‌سی بازها می‌شود، عرضه‌ی Horizon Zero Dawn برای رایانه‌های شخصی چندان هم دور از انتظار نیست. جالب‌تر اینکه هر دو اثر با استفاده از موتور گرافیکی قدرتمند و انحصاری «دسیما» توسعه یافته‌اند و ظاهرا این موتور از حیث فنی محدودیت خاصی در خصوص پلتفرم مقصد ندارد.

در طرف مقابل، باید در نظر داشت که گوریلا گیمز جزء استودیوی‌های فرست پارتی سونی برشمرده می‌شود که در واقع این شرکت مالک اصلی آن است. به طور معمول، بازی‌هایی که توسط استودیوی‌های فرست پارتی ساخته می‌شوند، به صورت انحصاری در اختیار دارندگان پلتفرم شرکت مالک قرار می‌گیرند. افزون بر این، به گفته‌ی آنتون لاگوینوف، عرضه‌ی این عنوان برای PC تنها بخشی از پروژه‌ی بعدی این استودیو بوده و سازندگان در حال حاضر روی ساخت یک اثر کاملا جدید برای کنسول پلی‌استیشن 5 نیز فعالیت می‌کنند. عنوانی که هنوز جزئیاتی از آن ارائه نشده است.

با همه این‌ها، فراموش نکنید که شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی و استودیوی گوریلا گیمز هنوز به عرضه‌ی بازی Horizon Zero Dawn برای رایانه‌های شخصی اشاره نکرده‌اند و تاکنون گزارش رسمی‌ای در این خصوص به اشتراک گذاشته نشده است. از این رو، هرچند که این کاربر یوتیوب سابقه‌ی خوبی در افشای اطلاعات دارد، اما همچنان نمی‌توان با قاطعیت درباره انتشار بازی برای رایانه‌های شخصی اظهار نظر کرد. باید منتظر ماند و دید که سونی در ماه‌های پایانی چرخه‌ی عمر کنسول پلی‌استیشن 4 چه برنامه‌ و سیاستی برای آثار انحصاری خود اتخاذ خواهد کرد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با عرضه‌ی بازی Horizon Zero Dawn برای رایانه‌های شخصی چیست؟ به نظر شما، آیا این شرکت ژاپنی برخی از بازی‌های انحصاری خود را به منظور افزایش درآمد تقدیم کاربران سایر پلتفرم‌ها می‌کند؟ نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا