نقدهای فیلم شانگ چی منتشر شدند؛ وقتی مارول و اکشن آسیایی ترکیب می‌شوند!

این اثر به‌زودی از راه می‌رسد

نقدهای فیلم شانگ چی منتشر شدند؛ وقتی مارول و اکشن آسیایی ترکیب می‌شوند! سورنا رضایی ۰ ۰۲ شهریور ۱۴۰۰ سینمای جهان
نقدهای فیلم شانگ چی

در شرایطی که فاصله چندانی با آغاز اکران گسترده نداریم، رسانه‌ها اجازه یافته‌اند نقدهای فیلم شانگ چی را روی خروجی خود قرار دهند.

علاقه‌مندان به آثار ابرقهرمانی هم اکنون خود را برای بیست و پنجمین فیلم دنیای سینمایی مارول آماده می‌کنند. این محصول تحت عنوان Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings شناخته شده و شخصیت‌های متعددی را در خود جای داده که یکی از آن‌ها اولین ابرقهرمان آسیایی Marvel Cinematic Universe است. همان‌طور که از نام فیلم می‌توان حدس زد، نام ابرقهرمان مزبور شانگ چی است. او فرزند یک جنایتکار بزرگ بوده و تعلیم دیده تا جایگزین پدرش شود اما ترجیح می‌دهد به آمریکا رفته و زندگی آرامی را تجربه کند. مطابق انتظار، گذشته رهایش نکرده و به سراغش می‌آید.

Black Widow اولین فیلم فاز چهارم دنیای سینمایی مارول بوده و به صورت همزمان به سالن‌های نمایش و سرویس استریم دیزنی پلاس آمد. مارول چنین سیاستی را در قبال Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings اتخاذ نکرده و می‌خواهد آن را به صورت انحصاری روی پرده نقره‌ای بیاورد. اگرچه این تصمیم به مذاق گروهی از طرفداران خوش نیامده، باکس آفیس جهانی شرایط قابل‌قبولی داشته و طبیعی است که استودیو بخواهد اثر بلاک باستر خود را اکران کند. به هر حال، انتشار گسترده در سالن‌های نمایش روش پرسودتری نسبت به عرضه دیجیتالی است.

در شرایطی که حدودا دو هفته با اکران داخلی فاصله داریم، نقدهای شانگ چی روی خروجی وب سایتی‌های مختلف قرار گرفت. تاکنون و با انتشار ۲۶ نقد مثبت، ۴ نقد متوسط و یک نقد منفی، متا به رقم ۷۰ رسیده است. شرایط در Rotten Tomatoes بسیار بهتر بوده و نمره ۹۲/۱۰۰ را بدست آورد. برای مقایسه می‌توان به Avengers: Endgame و Thor: Ragnarok اشاره کرد که به ترتیب ۹۴/۱۰۰ و ۹۳/۱۰۰ را کسب کردند. در ادامه می‌توانید خلاصه برخی از نقدها را بخوانید.

وب سایت Collider:

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings حکم یک معرفی‌نامه را برای کاراکتر و دنیایی دارد که ارزش آشنایی بیشتر را دارند. اگرچه آرزو می‌کنم داستان قوی‌تری را شاهد می‌بودیم و شانگ چی از شانس مشابهی با پلنگ سیاه و کاپیتان مارول برای درخشش برخوردار بود، [نباید فراموش کرد] تنها ابتدای ماجراجویی‌های او را دیده‌ایم. شاید از لحاظ فیلمنامه چندان جسورانه نباشد اما به عنوان اثری اکشن، یکی از بهترین محصولات مارول است.

وب سایت Comic Book Movie:

Shang-Chi در زمینه شخصیت‌پردازی از آزادی عمل برخوردار بوده است. در نتیجه، انتظار نداشته باشید همان‌ نسخه‌های کمیک بوکی شانگ چی و ماندرین را ملاقات کنید، به جای آن‌ها با نسخه‌های بهتر و مدرن‌ترشان مواجه می‌شوید که مناسب با سال ۲۰۲۱ میلادی هستند.

وب سایت Forbes:

با اکشنی قدرتمند، کاراکترهایی سرگرم‌کننده، داستان هوشمندانه و تمایلی بی‌رحمانه برای استفاده از فانتزی و موارد عجیب، Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings شروعی هیجان‌انگیز برای فاز چهارم دنیای سینمایی مارول است.

اگرچه اثر جدید دستین دنیل کرتون (Destin Daniel Cretton) از استانداردهای آشنای ژانر ابرقهرمانی پیروی می‌کند، صحنه‌های اکشن بسیار متفاوتی نسبت به آثار پیشین دنیای سینمایی مارول دارد؛ صحنه‌هایی که بر اساس فیلم‌های اکشن آسیایی طراحی شده و طبق گفته منتقدان، بسیار هیجان‌انگیز از آب درآمده‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا