1%
  • 0/10

عملکرد تجاری Hellblade 2 چندان مطلوب نبوده است

عملکرد ضعیف در آمریکا

عملکرد تجاری Hellblade 2 چندان مطلوب نبوده است ۰ ۲۰ تیر ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
عملکرد تجاری Hellblade 2

آمار فروشی که به تازگی به اشتراک گذاشته شده بیان می‌دارد عملکرد تجاری Hellblade 2 در آمریکا چندان مطلوب نبوده است.

اگرچه عوان Senua’s Saga: Hellblade 2 شامل گرافیک و عناصر بصری خیره‌کننده‌ای است که با استفاده از آنریل انجین 5 ساخته شده، مقیاس و چشم‌انداز کلی آن تقریبا به مانند نسخه اول آن یعنی بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice است که در سال 2017 منتشر شده بود. داستان بازی حدود 7 الی 8 ساعت به طول می‌انجامد و قیمت آن نیز برابر 50 دلار بوده که در مقایسه با قیمت 70 دلاری بسیاری از بازی‌های AAA کمتر است.

استودیو سازنده یعنی نینجا تئوری (Ninja Theory) پیش از انتشار ساخته خود اظهار کرده بود که قصد آن‌ها، ارائه تجربه کوتاه مدت‌تری در Hellblade 2 بوده که بیشتر از هر چیز دیگری روی غوطه‌وری تمرکز دارد. نقدهای منتشر شده برای عنوان مذکور نیز غالبا مثبت بودند با این حال پس از گذشت دو ماه از انتشار، استودیو نینجا تئوری هم‌چنان هیچ گونه گزارشی در خصوص تعداد پلیرهای بازی و یا آمار فروش آن ارائه نکرده است.

با این حال مت پیسکاتلا (Mat Piscatella) از تحلیل‌گران صنعت بازی آماری به تازگی منتشر کرده که اطلاعاتی در خصوص عملکرد تجاری Hellblade 2 ارائه می‌کند. از نظر فروش با قیمت کامل، عنوان مذکور به صورت کلی در رتبه سی و هفتم و در رتبه بیست و هفتم کنسول‌های ایکس باکس سری اکس و اس در ماه می 2024 قرار گرفته است.

باید به این مسئله نیز اشاره نماییم که Senua’s Saga: Hellblade 2 از روز اول روی سرویس ایکس باکس گیم پس نیز در دسترس قرار گرفته بود و بدون شک همین موضوع روی فروش آن تاثیر مستقیم داشته است. با این حال زمانی که به آمار مربوط به میزان تجربه بازی‌ها توسط پلیرها در سرویس گیم پس نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که بازی مورد بحث در رتبه دوازدهم جای گرفته و یک رتبه پایین‌تر از بازی Fallout 76 قرار دارد که در سال 2018 منتشر شده بود.

این عملکرد تجاری متوسط و نه چندان خوب مسلما می‌تواند طرفداران آثار استودیو نینجا تئوری را در خصوص آینده آن‌ها نگران کند. به خصوص که مدتی پیش در سال جاری شرکت مایکروسافت اقدام به تعطیلی چهار مورد از استودیوهای خود کرده بود. با این حال براساس گزارشات منتشر شده، ساخت بازی بعدی سازندگان Hellblade توسط مایکروسافت چراغ سبز دریافت کرده و حداقل فعلا خطری این سازنده را تهدید نمی‌کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments