اولین تریلر Scream 5 و خلاصه داستان جدید از راه رسید

قاتلی که می‌خواهد رازها افشا شوند!

پیش‌بینی‌ها به حقیقت تبدیل شده و استودیو پارامونت پیکیچرز اولین تریلر Scream 5 را در فضای مجازی منتشر کرده است.

اسلشر در دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی روزهای پررونقی داشت اما سلیقه مخاطبان در دهه ۹۰ تغییر کرد و توجه‌ها به سمت ژانرها و زیرژانرهای دیگری جلب شد. اواخر دهه ۹۰ فیلمی به نام Scream روی پرده نقره‌ای آمد که جدا از ثبت موفقیت‌های قابل‌توجه، باعث شد اسلشر احیا شده و استودیوها سرمایه‌گذاری بیشتری روی آن انجام دهند. در ضمن، موفقیت‌های این فیلم مزبور باعث شد دنباله‌هایی ساخته شده و اکران شوند.

The Prince Charles Cinema چندی پیش تصمیم گرفت Scream را به مناسبت ۲۵ سالگی‌اش بار دیگر اکران کند. این مجموعه سینمایی همچنین با پارامونت پیکچرز هماهنگ کرد تا اولین تریلر Scream 5 جدیدترین فیلم مجموعه «جیغ» را برای حاضران به نمایش بگذارد. از آنجایی که مراسم مورد نظر قرار بود در تاریخ تاریخ ۱۹ مهر (مصادف با ۱۱ اکتبر) برگزار شود، گروهی کاربران فضای مجازی پیش‌بینی کردند تریلر مزبور ساعاتی پس از پایان مراسم یا نهایتا طی روزهای بعد به اینترنت می‌آید تا دیگران هم بتوانند پای تماشایش بنشینند. در ضمن، فیلم جدید جیغ رسما Scream نام دارد اما از آنجایی که دنباله Scream 4 به شمار می‌رود، با نام Scream 5 هم شناخته می‌شود.

پیش‌بینی‌ها به حقیقت تبدیل شد و اولین تریلر Scream 5 هم اکنون در کانال یوتیوب پارامونت پیکچرز قابل‌مشاهده است. این ویدیو با نمایش دختری جوان آغاز می‌شود که به تنهایی در خانه بوده و مشغول انجام کارهای روزمره است. با رخ دادن اتفاقاتی، دختر نوجوان گمان می‌کند یکی از دوستانش می‌خواهد دستش بیاندازد اما متوجه می‌شود قاتلی به سراغش آمده و قصد جانش را را دارد. تریلر در ادامه دویی رایلی را نشان می‌دهد که با سیدنی تماس گرفته و از بازگشت قاتل سیاهپوش خبر می‌دهد؛ قاتلی که سه بار حمله کرده است. شخصیت‌های قدیمی در ادامه به سراغ گروهی که هدف گرفته شده می‌روند تا کمکشان کنند.

نکات دیگری هم در اولین تریلر Scream 5 وجود دارد. دویی رایلی در یکی از دیالوگ‌های خود تاکید کرد قاتل جدید از روش‌های متفاوتی بهره می‌گیرد؛ موردی که به خوبی در اوایل ویدیو قابل‌مشاهده است. مرد سیاهپوش نه تنها یک قاتل ماهر بوده، بلکه اطلاعات بالایی در زمینه تکنولوژی دارد. به‌ طوری که موفق شد درهای خانه را هک کرده و وارد شود. دیگر نکته مهم در قسمت سوم تریلر قابل‌مشاهده است. سم در این بخش فاش می‌کند افرادی تاکنون مورد حمله قرار گرفته‌اند که به نوعی با قاتل‌های پیشین مرتبط هستند. طبیعتا در تریلر اشاره‌ای به ارتباط قربانیان جدید نشده و برای پی بردن به سوالات پیرامون این موضوع باید تا اکران رسمی فیلم منتظر ماند. در ضمن، ویدیو شخصیت گیل ویترز با نقش‌آفرینی کورتنی کاکس (Courteney Cox) را هم نشان می‌دهد.

پارامونت پیکچرز همزمان با تریلر خلاصه داستان جدید Scream 5 را به اشتراک گذاشت. طبق متن، قاتل جدید قربانیان خود را برای سرگرمی انتخاب نکرده و می‌خواهد به واسطه آن‌ها پرده از رازهایی بردارد که به گذشته شهر مربوط می‌شوند؛ موضوعی که اولین تریلر هم اشاره‌ای به آن دارد:

۲۵ سال پس از قتل‌های زنجیره‌ای‌ای که شهر آرام وودبورو را در شوک فرو برد، یک قاتل جدید ماسک شبح را پوشیده و نوجوانانی را هدف گرفته تا بتواند رازهایی از گذشته مرگبار شهر را فاش کند.

در انتها، لازم به ذکر است فیلم Scream 5 در تاریخ ۲۴ دی سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۴ ژانویه‌ی سال ۲۰۲۲) به سینماهای آمریکا خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا