اسکارلت ویچ در انتقام جویان 5

آیا اسکارلت ویچ در انتقام جویان 5 به دنیای سینمایی مارول باز می‌گردد؟

هنوز برای خداحافظی با اسکارلت ویچ زود است

به نظر می‌رسد که اسکارلت ویچ در انتقام جویان 5 به دنیای سینمایی مارول بازمی‌گردد تا آخرین فداکاری خود برای جبران اشتباهاتی که کرده بود را انجام دهد.

در دنیای سینمایی مارول (Marvel Cinematic Universe)، تا به امروز با شخصیت‌های بسیاری مواجه شده‌ایم که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را داشته و از جهاتی قدرتمند بوده‌اند. شاید تا آخر فاز سوم طرز فکر ما درباره قوی‌ترین کاراکتر چیزی بین ثور (Thor)، هالک (Hulk) و تانوس (Thanos) بود، اما مولتی ورس به طرفداران ثابت کرد که این موضوع در میان چندین و چند جهان دیگر، بسیار پیچیده‌تر خواهد بود! برای مثال اولتران (Ultron) در سریال وات ایف (What If…?) نشان داد که قدرت برتر با شش سنگ ابدیت چه کارهایی می‌تواند انجام بدهد و جالب‌تر اینکه در فیلم Doctor Strange 2 با نهایت قدرت اسکارلت ویچ مواجه شدیم؛ موردی که توانست تقریبا کل اعضای تیم بزرگی مانند ایلومیناتی (Illuminati) را زیر ۱۰ دقیقه با خود خاک یکسان کند.

با این حساب اگر یکبار دیگر به موضوع قوی‌ترین کاراکتر در دنیای سینمایی مارول فکر کنیم، به جز کانگ فاتح (Kang The Conqueror) که عملا قوی‌ترین ابرشرور حاضر است، می‌توان گفت که اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) در دسته قدرت‌های برتر، بین موجودات و کاراکترهای MCU قرار دارد. حال آیا باید باور کنیم که سازندگان در استودیو مارول (Marvel Studios) به همین راحتی چنین قدرتی را کنار بگذارند؟ هرگز!

قاعدتا چیزی که در پایان فیلم Doctor Strange 2 دیدیم نشان می‌دهد که سازندگان هنوز جنازه‌ای از اسکارلت ویچ نشان نداده‌اند که بخواهد مرگ او را تایید کند. همچنین در نظر داشته باشید کاری که او انجام دهد به هیچ وجه از زیر رادار کانگ فاتح به دور نخواهد ماند؛ طوری که کانگ به خوبی می‌داند اسکارلت ویچ یک موجود نکسوس (Nexus) است و قدرتش برای نابود کردن یک یا چند خط زمانی (یا جهان) کافی خواهد بود! بدین ترتیب، آیا این احتمال وجود دارد که شاهد حضور اسکارلت ویچ در انتقام جویان 5 و تقابل او با کانگ فاتح باشیم؟

نبرد اسکارلت ویچ و کانگ در فیلم انتقام جویان 5 می‌تواند واندا را نجات دهد

در واقع واندا (Wanda) در پایان فیلم Doctor Strange In The Multiverse of Madness خود را زیر آوار دفن کرد تا دیگر آسیب به کسی نرساند. اما نکته قابل توجه اینجاست که خودکشی چیزی نیست که بتواند او را به آرامش برساند؛ بلکه نیاز است تا او اقدامی برای نجات دنیا انجام بدهد تا مجددا بتوان او را یک انتقام جو (Avenger) خطاب کرد، یا اینکه حداقل بدانیم که کار درست را انجام داده است.

بدین ترتیب، اگر چیزی که در تریلر فیلم Ant-Man 3 دیدیم درست بوده و کانگ تا به حال چندین و چند اونجر را سلاخی کرده باشد، پس احتمالا کشتن انتقام جویان زمین ۶۱۶ هم برای او کار چندان سختی نیست و خیلی راحت می‌تواند این جهان را با خاک یکسان کند. با این وجود، شاید تنها قدرتی که بتواند به خوبی جلوی کانگ ایستادگی کرده و حتی برخی از ورینت‌های او را شکست بدهد، اسکارلت ویچ خواهد بود. نبردی که می‌تواند بین اسکارلت ویچ و کانگ در انتقام جویان 5 رخ بدهد، عملا می‌تواند یکی از حماسی‌ترین سکانس‌هایی باشد که تا به حال در آثار دنیای سینمایی مارول دیده‌ایم و حتی این پتانسیل وجود دارد که شکست دادن برخی از ورینت‌های کانگ، در نهایت به Secret Wars منجر شود؛ جایی که واندا این شانس را پیدا می‌کند تا مثل مرد آهنی (Iron Man)، خودش را فدا کند.

چرا باید واندا خودش را فدا کند؟

درست است که هدف رسیدن به آرامش، به نحوی تنها دلیلی است که برای فداکاری اسکارلت ویچ در انتقام جویان 5 به نظر می‌رسد، اما فراموش نکنید که واندا اصلا به چه خاطر باعث اتفاقات فیلم دکتر استرنج 2 شده بود؛ بچه‌هایش! بیلی (Billy) و تامی (Tommy) دو فرزند واندا هستند که در برخی جهان‌های موازی او به خوبی و خوشی در کنار آن‌ها زندگی می‌کند، اما متاسفانه این اتفاق در زمین ۶۱۶ رخ نمی‌دهد و به همین دلیل نیز دیدیم که او صرفا برای به دست آوردن بچه‌های خود تا چه حد زیاده‌روی کرد و افراد بسیاری به دستش کشته شدند.

با این حساب، حال فکرش را بکنید که یک نسخه از واندا از یک جهان دیگر، بیلی و تامی را در کنار خود داشته باشد و به خطر بیوفتد؛ آن هم وقتی که اسکارلت ویچ از این اتفاق خبردار می‌شود! قطعا او برای نجات بچه‌های خود (حتی اگر از جهانی دیگر باشند) مجددا قدرتش را جمع می‌کند و هر تهدیدی را نابود خواهد کرد. با این حال جالب می‌شود اگر ببینیم که واندا از یک جهان دیگر کشته شود و اسکارلت ویچ بچه‌های او را در کنار خود بزرگ کند.

آیا وقایع House of M هرگز قرار نیست در فیلم‌ها دیده شوند؟

شاید در دنیای کمیک یکی از مهم‌ترین داستان‌‌ها درباره شخصیت اسکارلت ویچ، روایتی به نام House of M باشد؛ جایی که واندا با گفتن جمله No More Mutants، توانست کل میوتنت‌ها را از تمام جهان‌ها پاک کند! جمله‌ای که حتی خود بازیگر نقش اسکارلت ویچ، یعنی الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen) هم برای گرفتن شانس گفتن آن ابراز علاقه کرده و از طرفی، فکر می‌کردیم که قرار است تا در عنوان Multiverse of Madness شاهد آن باشیم.

با این حال برای اینکه اسکارلت ویچ بتواند از این جمله اسنفاده کند، قاعدتا نیاز است تا چند میوتنت در دنیای سینمایی مارول وجود داشته باشند. در حال حاضر فقط می‌دانیم که میس مارول (Ms. Marvel) به عنوان میوتنت در دنیای ۶۱۶ یک میوتنت است و حتی نحوه اضافه شدن شخصیت ددپول (Deadpool) به این جریان مشخص نشده، به همین ترتیب نیز انتظار می‌رود که اگر هم زمانی قرار باشد تا شاهد تکرار وقایع House of M باشیم، احتمالا اسکارلت ویچ از گفتن آن برای از بین بردن میوتنت‌های جهانی دیگر استفاده کند.

اما در نظر داشته باشید که در هدف این نیست تا اسکارلت ویچ در انتقام جویان 5 یک تهدید دوباره در کنار کانگ فاتح باشد، بلکه می‌خواهد به ابرقهرمانان کمک کند تا جهان و مولتی ورس از بین نرود. به همین ترتیب نیز منطقی است که شاهد یک مورد برعکس همین جریان باشیم! طوری که شاید به جای نابود کردن همه میوتنت‌ها، ببینیم که همه کانگ‌ها از واقعیت پاک می‌شوند یا اینکه میوتنت‌ها به جهانی اضافه می‌شوند.

زودتر از آنچه که فکرش را می‌کردید با اسکارلت ویچ ملاقات خواهیم کرد!

به هر حال برای اینکه روزی اسکارلت ویچ را در فیلم مورد انتظار انتقام جویان 5 ببینیم، پیش از هرچیز لازم است تا بدانیم که واندا برمی‌گردد. این موضوع که ما هنوز جنازه‌ای از اسکارلت ویچ ندیده‌ایم، به تنهایی می‌تواند اثبات کند که او هنوز نمرده است. اما فراتر از آن، در نظر داشته باشید که اسکارلت ویچ مهره مهمی برای مولتی ورس است و استودیو مارول آن را به زودی کنار نخواهد گذاشت، همانطور که بازیگر نقش آن هم پیش‌تر اظهار کرده بود که امیدوار است تا دوباره واندا را در MCU ببینیم!

در واقع اگر بخواهیم کمی با جزئیات‌تر به این مسئله بپردازیم، باید بدانید که سریالی تحت عنوان Agatha: Coven of Chaos به زودی از دیزنی پلاس (Disney Plus) پخش می‌شود، و در آن قرار است تا جو لاک (Joe Locke) نقش بیلی، پسر واندا از همان زمین ۶۱۶ را بازی کند. اینکه او چطور مجددا از همان واقعیت Hex بیرون آمده مشخص نیست، اما حتی کمیک‌هایی برای پشتیبانی از این داستان با عنوان Children’s Crusade وجود دارد که در آن‌ها، بیلی به دنبال اسکارلت ویچ است. پس بدین ترتیب، احتمالا آگاتا هارکنس (Agatha Harkness) در آوردن بیلی و تامی به واقعیت اصلی نقش خواهد داشت و در این سریال، شاهد اسکارلت ویچ خواهیم بود؛ موردی که می‌تواند زمینه‌سازی حضور او در فیلم بعدی انتقام جویان و همچنین پیوستن بیلی و تامی به Young Avengers را فراهم کند.

همچنین در نظر داشته باشید که یک پروژه مارولی دیگر با عنوان Vision Quest در دست ساخت قرار دارد که آن هم می‌تواند در نهایت به پیدا کردن اسکارلت ویچ برسد. به هر حال ویژن سفید خاطرات خود را به دست آورد و به دنبال آن‌ها، قطعا سراغ واندا می‌رود تا پاسخ‌هایی را به دست آورد و شاید حتی در کنار او بماند. این موضوع را هم در نظر داشته باشید که احتمال حمله ابرقهرمانان زمین ۸۳۸ به ۶۱۶، در پی کشته شدن اعضای ایلومیناتی وجود دارد؛ طوری که شاید در فیلم انتقام جویان 5 و 6، یا حتی همین پروژه‌های سریالی استودیو مارول، شاهد درگیری واندا و پسرانش در کنار ویژن، با این تهدیدهای خارجی باشیم.

3.3 3 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا