شخصیت مورد علاقه سم ریمی در دنیای سینمایی مارول کیست؟

شخصیت مارولی مورد علاقه سم ریمی دکتر استرنج نیست!

شخصیت مورد علاقه سم ریمی در دنیای سینمایی مارول کیست؟ نرگس کریمی پور ۲ ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ مارول
شخصیت مورد علاقه سم ریمی از دنیای سینمایی مارول

رسانه‌ها اخیرا از شخصیت مورد علاقه سم ریمی در دنیای سینمایی مارول نوشته‌اند.

سم ریمی (Sam Raimi)، کارگردان فیلم Multiverse of Madness، نام شخصیت مورد علاقه خود را در دنیای سینمایی مارول فاش کرده و جالب است که این شخصیت Master of the Mystic Arts نیست. دنباله Doctor Strange به سرعت به تاریخ انتشار خود در ۶ ماه مه نزدیک می شود و بدون شک این اثر به طور بالقوه تغییری اساسی در MCU ایجاد خواهد کرد. داستان این فیلم، استیفن استرنج (Stephen Strange) اثر بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch) را در سفری نشان می‌دهد که از مرزهای مولتی‌ورس عبور می‌کند. در این سفر پر خطر وونگ (Wong) با بازی بندیکت وونگ (Benedict Wong) و اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) با بازی الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen) و همچنین سخصیت‌های جدیدی مانند آمریکا چاوز (America Chavez) با بازی (Xochitl Gomez) خوچیتل گومز به او خواهند پیوست.

پس از اینکه کارگردان قسمت اول این اثر، اسکات دریکسون، به دلیل اختلاف در سیاسیت‌های کار خود با استودیو مارول به مشکل برخورده و کارگردانی این پروژه را ترک کرد، سم ریمی به‌عنوان کارگردان این پروژه مشغول به کار شد. در حالی که ریمی از سال 2013 فیلمی را کارگردانی نکرده بود، بسیاری از بازگشت این فیلمساز ژانر ابرقهرمانی خوشحال بودند، و این موضع بیشتر به پرونده کاری او در رابطه با سه گانه اصلی مرد عنکبوتی بود. این سری فیلم با بازی توبی مگوایر (Tobey Maguire) در نقش پیتر پارکر (Peter Parker)، اغلب به عنوان پایه‌ای برای رونق فیلم‌های کمیک بوکی شناخته می‌شود که مخاطبان امروز از آن لذت می‌برند و زمانی که مگوایر پس از تشکیل مولتی‌ورس در فیلم Spider-Man: No Way Home به این نقش بازگشت، مشخص شد که طرفداران هنوز عاشق ساخته‌‍‌های ریمی و بازی عالی مگوایر هستند.

شخصیت مورد علاقه سم ریمی در دنیای سینمایی مارول 

اکنون، در مصاحبه ای با Moviepilot، ریمی فاش کرده است که کدام شخصیت مورد علاقه او در MCU در حقیقت ستاره فیلم آینده او نیست. هنگامی که یکی از طرفداران از او پرسید که شخصیت مورد علاقه وی در دنیای سینمایی مارول کیست، او عنوان کرد که این شخصیت دکتر استرنج نیست. در حالی که چندین سال است که ریمی در دنیای دکتر استرنج غرق شده است، پاسخ او مرد عنکبوتی بود. ریمی دلیل دقیق انتخاب خود را این گونه عنوان کرد.

“من فکر می کنم که Spider-Man همیشه شخصیت مورد علاقه من در MCU بوده است. بیشتر به این دلیل که همه او را دوست دارند. او به عنوان یک انسان عادی نیز قابل شناسایی است و با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. باید تکالیفش را انجام دهد، پول کافی ندارد و با این حال تلاش می‌کند تا همیشه کار درست را انجام دهد. او هر چیزی را که دارد وسط می‌گذارد؛ همه چیز خود را فدا می‌کند تا کار درست را انجام شود و واقعاً کسی است که می‌توانید با او همذاد پنداری کنید و از او الهام بگیرید. این تجسم چیزی است که من در مورد یک فیلم ابرقهرمانی بزرگ دوست دارم، این فکر که «من می توانم این کار را انجام دهم، بخشی کوچک از آن می تواند من باشد.» باعث می‌شود هر کسی با او ارتباط برقرار کند. اگر داستان اسپایدرمن درست روایت شود سینما را ترک می‌کنید و می‌گویید «من هم اسپایدرمن خواهم بود».

به نظر می‌رسد که ریمی همچنان به شخصیتی که دهه‌ها پیش دوستش داشته و در دهه ۲۰۰۰ شهرت زیادی برای او به ارمغان آورده وفادار است. پاسخ کارگردان دربرگیرنده چیزی است که بسیاری از طرفداران نیز به عنوان دلیل دوست داشتن این شخصیت از زمان پیدایش او در سال ۱۹۶۲ ذکر می‌کنند، و آن ارتباط ذاتی او از طریق مبارزات شخصی در کنار زندگی خارق العاده‌اش به عنوان یک ابرقهرمان است. در واقع، توصیف ریمی از جذابیت کلی مرد عنکبوتی و پیتر پارکر به صورت همزمان است و شایان ذکر است که اگرچه این پاسخ ممکن است به این معنی باشد که او در مورد اسپایدرمن تام هالند صحبت می‌کند. با در نظر گرفتن اینکه کارگردان اعتراف کرده است که در MCU یک تازه کار است و تنها ۴ فیلم از این مجموعه را قبل از امضای قرارداد با Doctor Strange 2 دیده است، ممکن است ریمی با دیدگاه کلی‌تری از فیلم‌های مارول به این سوال پاسخ دهد.

در حالی که طرفداران هنوز دکتر استرنج را در Multiverse of Madness ندیده‌اند، اما از هم اکنون تقاضا‌های زیادی برای فعالیت بیشتر ریمی در دنیای سینمایی مارول وجود دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا