شکایت ۳ میلیارد دلاری یک شرکت روسی از شبکه‌ی Twitch

در صورت موفقیت این شکایت، توییچ در روسیه به طور کامل بن خواهد شد

شبکه‌ی Twitch

شرکتی در کشور روسیه به نام Rambler Group که سومین شرکت بزرگ اینترنت در این کشور محسوب می‌شود، شکایتی به مبلغ سه میلیارد دلار را علیه شبکه‌ی Twitch به راه انداخته است.

این شرکت روسی، توییچ را به پخش غیر قانونی مسابقات لیگ فوتبال انگلیس یا Premier League متهم کرده است. در متن شکایت Rambler Group آمده که توییچ حق انحصاری این شرکت در پخش مسابقات لیگ فوتبال را انگلیس را ۳۶ هزار بار نقض کرده است و درخواست دارد تا مبلغ ۱۸۰ میلیارد روبل معادل ۲.۹ میلیارد دلار را به عنوان غرامت دریافت کند و این شبکه به طور کامل در کشور روسیه بن شود.

این شکایت روند سنگینی را برای این شرکت روسی به همراه خواهد داشت؛ از یک سو باید تمام دفعات نقض حق خود را به طور جداگانه ثابت کند و از سوی دیگر طرف شکایت شرکتی آمریکایی‌ست که به این شکایت وجه بین‌المللی می‌دهد.

شاید این شکایت به مذاق Ramble Group خوش بیاید، اما جامعه‌ی گیمرهای روسی اصلا راضی نخواهند بود. موسس یک رسانه‌ی فعال در حوزه‌ی گیمینگ در روسیه با نام Kanobu عنوان کرده است که Twitch و یوتیوب اصلی‌ترین پلتفرم‌های تعامل اجتماعی برای گیمرهای روسی هستند. موسس سایت Sports.ru «دمیتری ناووشا» هم عنوان کرده است در صورت بن شدن شبکه‌ی Twitch احتمال بن شدن یوتیوب در آن‌جا نیز وجود دارد. ناووشا امید دارد تا توییچ این قضیه را جدی بگیرد، چرا که پیش از این سایت Dailymotion در سال ۲۰۱۷ و طی یک شکایت در روسیه بن شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا